Skocz do zawartości

325 E36 spalanie 15L benzyny trasa 25L miasto


JRS

Rekomendowane odpowiedzi

Aha jescze jedno pytanie.

Co jescze powienienem wymienic/wyregulowac/sprawdzic po sprowadzeniu auta, na co powieniem zwrocic uwage?Co moze mnie zaskoczyc w przyszlosci a moglbym tego uniknąc?

 

Wymieniłem juz

1.Swiece

Bedzie wymienione:

1.olej silnikowy

2.filtr oleju

3.olej przekladni biegów

4.filtr powietrza

5.gaz w klimatyzacji

i to co musi byc:

6.SOnda lambda

7.Klocki przód

8.uszczelka pod pokrywe zaworów

9.sworzen przedni prawy

10.przednia szyba

 

PS.zawieszenie, most jest OK, nic nie stuka, nie "wyje".

 

Jakie zabezpieczenie auta polecacie? jaki alarm? Czy moze tylko ukryty wylacznik?

 

Mam mozliwosc kupienia felg 17" od M3 E36 MOTORSPORT, dwie gumy bardzo dobre, dwie do wymiany. Cena 800zł - dobra okazja ale czy nie za dobra?Jakbym sie zdecydowal jak sprawdzic czy nie są jakies wadliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

>JRS<

Raczej ciezko ze sprawdzeniem przebiegu..Czasem po kombinacjach z licznikiem po przekreceniu stacyjki lubi sie na chwile zaswiecic czerwona kontrolka inspekcji... Nie mam pewnosci czy ECU nie rejestruje tez przebiegu ( w 325i z 92 jest motronic 3.1 ).. Jezeli by rejestrowal to w momencie gdy ktos grzebal przy samym liczniku daloby sie prawdziwy przebieg odczytac z komputera...

Jezeli chodzi o olej i jak nie jestes pewien przebiegu to maxlife na prawde bedzie dobrym wyborem.... :8)

Uszczelki Elring`a to niemiecka technologia wiec .. ;-) do BMW jak najbardziej heh... Ja zakladalem takie w fordzie... ( przetrzymaly go ) ;)

 

pozdrawiam,

Ps. Becia jest na automacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz dobijal klime to wymien sobie od razu filtr kabinowy.. jak stary bedzie bardzo zasyfiony polecam odgrzybienie ukladu. W ten sposob unikniesz w lecie nieprzyjemnych zapachow we wnetrzu i ewentualnie parujacych szyb... Jak te wszystkie rzeczy porobisz, ktore napisales to juz chyba nic tylko cieszyc sie jazda.. :mrgreen:

Co do zabezpieczen to czym wiecej tym lepiej.. Jakis alarm zeby wyl + odciecie paliwa do tego blokada zaplonu na jakims ukrytym ukladzie zrobionym np na mikrostyku badz dwoch ;-) a z tymi felgami to jedyne co mi przychodzi do glowy to sprawdzic na wywazarce u gumiarzy... Cena dobra pod warunkiem, ze nie sa zniszczone. Ostatnio widzialem taki komplet .. wlasnie od m3 motorsport ( stan idealny ) za 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee, tylko reczna :lol: lubie wajchowac :8)

Jezeli chodzi o alarm do 316 zalozylem EXUS V10... działac działa a czy zdał egzamin to nie wiem, bo na razie beta jest w Naszej rodzienie, ale czy ktos probowal sie do niej dobierac to tez nie wiem (na pewno nie inwazyjnie) :|

Felgi ogladałem i są w w BDB stanie, żadnych wiekszych zarysowan czy odprysków, poprostu zakładac i jechac....

Jak sie uda to co chce zrobic to bede miał lewa gotówe to pojade po nie, ale przed zakupem, tak jak piszesz zajrze na wyważarke.

 

Zadna kontrolka sie nie pali, ale nie wierze zeby auto 15lat, 2,5litra na pełnym wypasie służyło do wyjazdów rekreacyjnych w wakacje i do zakupów niedzielnych. Ktos kto kupił takie auto napewno wiedział że bedzie spedzal w nim wiele czasu, czyt. kilometrów. Pewnie ma ze 200-300k.

Ile taka benzynka 325 24v dobrze eksploatowana może zrobic przebiegu bez wiekszej naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te felgi sa w takim stanie jak opisujesz to cena jest bardzo podejrzana.. miejmy nadzieje, ze nie jakas juma :evil:

Moje 325 ma w tej chwili 280tys i wyglada na to, ze kolejne 200 przejedzie bez problemow... ;) Byle w miare czesto wymieniac olej.. nie lac swinstwa i olejow mineralnych, ktore nie sluza hydraulice... 1992 nie ma Vanosa wiec jedna rzecz mniej do popsucia.. Ludzie pisza, ze przy 200tysiacach zaczynaja sie tluc szklanki.. u mnie cos takiego nie wystepuje ( jak na razie - odpukac )...

Ps. pamietaj aby dbac o temperature.. przegrzane M50 juz nigdy nie bedzie takie jak wczesniej...

..

Nie wiem dlaczego mi sie ubzduralo, ze masz automata.. moze przez ta rozmowe o oleju do skrzyni.. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, możliwe że są jakieś lewe :evil: Ale klient u ktorego one są mowil że gosc dla ktorego to sprzedaje kupił je do piątki.... może to bajeczka może i nie. Gdyby cos to bez umowy kupna sprzedaży i tak bym ich nie targnął, gplupio byloby pojechac w nich na majówke a tu inny kolo do mnie podchodzi że to jego felgi,ktore jakis czas temu mu zniknęły :mad2:

Dość czesto zmieniac olej? tzn co ile km?

Z tą temperatura to rada na lato? Raczej nie obawy,czesto patrze na deske rodz... nie tylko po to zeby zoabczyc jak szybko jade :nienie:

I znowu dylemat, jedni polecaja olej dextron II inni dextron III jescze inni, inne oleje. Wg instrukcji (oryg niemieckiej ma byc olej ATF) wiec mysle że ten Dextron III (moze i drogi) ale napewno nie zaszkodzi ze jest do automatu, mysle że raczej w drugą strone.

Edytowane przez JRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRS dziś sprawdze jaki ja mam olej w skrzyni i Ci napisze. Napewno Dexron .

Druga sprawa to jakie te felgi bo 17' Motorsporty są różne wzory ??

Cena dobra tylko sprawdź czy są proste :!: :!: Opony to mniej istotna sprawa (chodzi o mm) .

 

Co do wytrzymałości silnika 2.5 bez katów i przegrzewania 300-400tyś kilomterów . Takie przebiegi robią nie katowane e30 z silnikiem starszej generacji 2.5 L 170ps . Silnik 2.5 z Vanosem czy bez mają mocniejsze korby i żeliwny blok są cięższe od 2.3 (tak naprawde 2.5) i 2.8 o 60kg ale to przekłada się na ich większą trwałość .

 

Mozesz sobie jeszcze sprawdzić instalacje elektryczną i aku ale jak nic się nie dzieje to nie ma takiej potrzeby(np przewody wysokiego napięcia) .

 

Dlaczego chcesz wymieniać sworzeń co się dzieje ??

 

Napisz jeszcze jak już uporasz się z sonda . Jak to wygląda ??

 

Wieczorem odpowiem dokładnie jaki olej do skrzyni . Pozdrawiam.

 

Reserved pod koniec 8 miesiąca 92' silniki 2.0 i 2.5L wychodziły z Vanosem . Ja mam auto z 30.09.92' i Vanos jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

///MacArthur

takie motorsporty

 

http://www.allegro.pl/item98546249_felga_bmw_motorsport_17_z_opona.html

 

Akusa juz mam wymienonego na nowy 74Ah (270zł) , ladowanie nie wiem jakie, ale mechanik powiedział ze BDB.

 

Jezeli po wymianie sondy wszytsko wroci do normy, to nie bede ruszał kabli, jezeli nadal bedzie cos zle, bede sprawdzał wysokie napiecie itd...

 

Mechanik w czwartek po dokladnym przegladzie powiedział że sworzeń jest do wymiany.

 

Dostałem maila od sprzedawcy że wczoraj (zamiast obiecywanego czwartku) została wysłana sonda, wiec bede ją miał dopiero w poniedziałek, bo nie sadze zeby już dzis doszła :] to dam znac

 

Aha doszedl jeszcze jeden wydatek jakis kondensatorek (z tego co czytalem na forum), bo mi sie klima, raz zalacza raz nie - chodzi o diode - ale osobiscie mam wrazenie jakby caly czas chodzila .... Wyda sie wszystko jak pojade na wymaine gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna opinia o depo jest dobra. Stosunek ceny do jakości . Ja bym wolał kupić takie z białym kierunkowskazem . Sprawdź czy lampy które podlinkowałeś maja miejsce na dwie żarówki pozycyjne w jednej lampie czyli w sumie cztery .

 

Musisz dzwonic i pytać jaka firma ceny i wybrać sobie oferte która najbardziej będzie Ci odpowiadała:

 

http://www.speedtuning.pl/pages/lampy_bmw.htm

http://cgi.ebay.pl/BMW-E36-SEDAN-LAMPY-TYLNE-CZARNE-KOMPLET_W0QQitemZ8059195458QQcategoryZ23009QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Najlepiej kup lampy u siebie w mieście wtedy masz możliwość weryfikacji ceny i jakości produktu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki :cool2:

teraz to mzoan poszalec :8)

Niedługo zlot, chcialem cos fajnego z nią zrobic, choc maly szczegól, ale kumpli by zaskoczyl :roll2:

A i auto miałbym co raz bardziej indywidualne... do czego zmierzam :) (oczywiscie bez przesady i z zachowaniem dobrego smaku ) Przeciez każdy z Nas chce mieć własną indywidulaną Beemke.... Z innej strony im bardziej szczególna tym mniejsze szanse na "zniknięcie" auta w niewyjaśninych okolicznościach.

 

Jezeli chodzi o lampy bardziej - na moją wyobraźnie - bedzie mi odpowiadac taka cała ciemna do grafitowej.

Ale dzieki za opinie i jescze raz za linki

Pozdro, zmykam ze swoją bunią :twisted2: do swojej połówki :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki

ALe juz zamowilem DEXRON III

a olej Valovoline maxlife 10W-40

 

Sorki ze tak dlugo z tą sondą, ale siorka miała cyfrka i dzis mi go dopiero oddala.

Tak wyglada sonda ktora przyszla z allegro za 140zł

 

http://img195.imageshack.us/my.php?image=pict27216uh.jpg

 

Jutro o 8 bedzie montowana, dam znac jak sie bedzie sprawowac i czy spalanie zalezalo tylko od tej "pierdoły" :evil:

 

Aha, lampli zamowilem te, kosztowalo mnie to 360zł (przesylka gratis)

 

http://www.allegro.pl/item99416991_bmw_3_e36_lampa_tyl_czarna.html

 

Mam nadzieje że bedzie wygladac tak jak sobie wyobrażam :8)

 

Jak zaloze zapodam zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Sonda wymieniona... mechanik powiedział że była bardzo dawno temu wymienia (albo moze byc nawet oryginalna) bo ledwo ją wykrecił z częscia gwintu :] Ale po zmianie, jescze kilka km chodziła zle-duze spalanie, lecz po nastepnych 150km.... mam srednie spalanie 10,9L :cool2: (z czego 70km trasa, 80km miasto) tak wiec bajeczka :))))) a jazda normalna. (poprzednio srednie spalanie wachalo sie pomiedzy 19-21L - ekonomicznie jezdząc. Także napisze tak , ajk zauwazyl zwiekszone spalanie.... sonda to B.ważny czynnik, a uszkodzona potrafi zwiększyc spalanie dwukrotnie!!! :jawdrop:

Olej/klocki tez wymione.

Szyba przednia także, a dla osob ktorzy chcieliby sie dowiedziec, to koszt takie operacji z wymianą 350zł (normalna cena).

Aha no i światełka.... z tyłu wymienione-na ciemne, zdjęcia wrzuce jutro bo nie mam teraz cyfraka ale wygląda bardzo przyjemnie. :cool2: :cool2: :cool2:

PS.teraz wiem na 100% żadnej gazowni, takie spalanie jest do przyjęcia a przyjemność z jazdy nieziemska.

 

PS.Mam pytanie, zna ktos w kuj-pom dobrego elktronika od beemek? Bo czasami swiruje mi chyba komputer, objawia się to tym że nie zapal mi sie światło od wstecznego, po wlaczeniu swiatel nie podświetla mi sie deska i wyrzuca bład - rucklicht defekt - wsteczne światlo. Aha i dzis jescze przed wymianą lamp, zaczeła mi sie palić dioda od właczonych świateł przeciwmgielnych tylnych, pomimo nie włączania ich, a po włączeniu - nie zapalają się. Miał ktoś takie problemy?

 

Dzieki za info i pozdrawiam.

 

Zastanwiam sie nad wlaniem ceramizera - Xeramics, >///MacArthur< i >reserved< co o tym myślicie?

Oczywiscie czytałem cały ten ogromny post o tych specyfikach i chyba sie przekonałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były jakieś problemy z zamontowaniem tej sondy ?? Z końcówkami jakieś ucinanie lutowanie itp ??

 

Mam pytanie co do płynu hamulcowego jaki zastosować ?? Mam mało płynu więc musze dolać a nie wiem jaki był wlany wcześniej . Jakiego moge dolać do tego co już jest ??

 

Podobno stosje się płyn hamulcowy o nazwie DOT4 ale tego nie jestem pewien ?? Jak ktoś jest w temacie najlepiej jak by się wypowiedział. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>JRS<

Jak masz motor w dobrym stanie to mozesz zapodac mu ceramizer.. Na pewno nie zaszkodzi, moze tylko pomoc :-) Ja bede do siebie aplikowal ale Auto repaira.. bo przynajmniej wiadomo co to jest.. a jest to byly p52, ktory na rynku jest juz od 2002 roku.. ( http://www.p52.com.pl/panther_p52.htm ).. Przynajmniej jest dostepna jego specyfikacja, mozna zobaczyc certyfikaty i wyniki badan w polskich instytutach... Stosowany od dawna w sportach motorwych. Na temat Xeramicsa jest metnie i malo danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ceramizerów i innych bzdetów to ja jestem na niee! To są specyfiki na padliny itp. Prawdziwe ceramizowanie silnika kosztuje wchuj papy i trzeba rozebrać motor i wszystko pokolei robić w profesjonalnym warsztacie. Zastanów się jak to wlejesz i jak może ci to pozatykać kanaliki olejowe itp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>martur<

 

Wiesz, auto jest dla mnie i ma jescze długo posłużyć, wiec nie bedę oszczędzał na jakości a tym bardziej ryzykował, czy np.olej był wymiony, 3tys km temu czy 15tys km .... rozumiesz

Został mi jescze olej skrzyni biegów, wujas-mechanik proponuje wymiane oleju od wspomy/plyn hamulcowy i chlodnicy, do tego sworznie (oba) w przednich kołach i gaz do klimy... ale teraz musze ja zarejestrowac bo ubezpieczneie wychodzi mi 6 maja. Najwazniejsza bodajze czesc zrobiona.

 

>reserved<

 

2 mechaników ogladalo auto z góry/z dołu, słuchało i powiedziało że przejedzie jescze 100 000 bez remontu a moze i dłuzej :) mi to wystrczy bo planuje rocznie robic okolo 15 000.

Bede musiał zalac autorepeira bo zalalem za duzo oleju (mam idelanie polowe stanu a wlalem o 0,5L mniej, ale zapomnaiłem ze autem chwile wczesniej jechalem i przeciez zostalo sporo oleju rochalpanego po czesciach.

 

>///MacArthur<

 

Sonde zakladal mi to mechanior ale nic nie mowil zeby byly jakies problemy, wydaje mi sie ze podlaczyl te koncowki do starej sondy, ale to tylko moje przypuszczenia, bede u niego to zapytam co on z nią zrobil.

 

>SZAF<

 

Od razu widac że nie masz pojecia o tych specyfikach, i że nic o nich nie czytałeś, a jak sie domyślam porównujesz je z pseudo "doktorkami" co leje sie przed sprzedaza do aut, zeby zapchac dziury i zniwelowac luzy a w tym momencie jestes w ogromnym błedzie.

Po 1 to nie są srodki ktore maja polepszyć stan silnika, a jedynie "zamrozić" jego stan na jak najdłuższy okres.(na starych silnikach widać poprawe to fakt, np spalania, cisnienia, cichsza praca itp)

Po 2 ceramizery działają tylko na cześci metalowe między którymi następuje tarcie a które to są zanurzone w oleju (w którym jest ten specyfik) jak np. krzywki itd Tak wiec skad wziąłeś te zapchane kanaliki olejowe?

 

Nie bede o tym pisał, poprostu przeczytaj sobie post....

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=18362

 

OD POCZĄTKU DO KOŃCA

 

PS.Nie jestem obrońcą ceramizerów, jestem poprostu przekonany po wypowiedziach bardzo wielu osób na tym forum ( w poscie powyzej) a jak ktos go przeczyta to mysle ze ojdzie do wniosku, takiego jak ja , że nikt nie zauważył (po wielu tysiacach kilometrów, a nawet lat ich uzywania) pogorszenia stanu silnika, a wrecz przeciwnie wiele osób zauważyło poprawe (nieznaczną ale jednak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.