Skocz do zawartości

Buczenie pod maską - 318i


rrhoads

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć od czego dochodzi takie buczenie?

 

https://www.youtube.com/watch?v=nGxpiYKTTUw&feature=youtu.be

 

Trochę słabo słychać, bo też inne podzespoły pracują ale może ktoś z wprawionym

uchem rozpozna :)

 

Pozdrawiam

Szukam BMW e90 150 km, benzyna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek, odpukać puki co nic się nie dzieje - nie widzę jakichś objawów złej pracy auta więc narazie temat odpuszczę (membrana disy). Chyba na dłuższą metę nie wiąże się to z jakimiś poważniejszymi konsekwencjami. Najważniejsze, że 1 usterka zdiagnozowana.

 

Nie wiem natomiast, dalej co to może być za buczenie.

 

1 mechanik powiedział, że to odma buczy.

Inny uważa, że bierze lewe powietrze.

Jeszcze inny chce rozbierać kolektor by się dowiedzieć (nie mówię nie, ale fajnie jakby ktoś jednak wiedział co to jest, a nie rozkręcał auto, by się dowiedzieć po co to robi).

Szukam BMW e90 150 km, benzyna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może to alternator, łożysko z czasem padało coraz mocniej buczało aż do takiego stanu. Może pompa wody, łatwo sprawdzisz, zdejmij pasek i uruchom na chwilę silnik. Jak ucichnie to jedno z dwóch, wtedy postaraj się pokręcić pojedynczo.

A tak ogólnie jak twoja fura, bo sporo problemów z nią miałeś i mechanikiem paprokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja :)

 

Odżyła Zbyszek... ale co przeżyłem, to szkoda pisać. Wreszcie auto wróciło do formy i mogę cieszyć się z BMW - ale potrzeba było 2 reklamacji,

mnóstwa wizyt, konsultacji z innymi mechanikami, telefonów by auto wróciło do formy w jakiej je zostawiłem.

 

Ów spec na to buczenie swego czasu powiedział (podczas drugiej reklamacji), że to pompa powietrza wtórnego.... :duh: ehh.

 

Przynajmniej mam lekcje na przyszłość.

Szukam BMW e90 150 km, benzyna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś źle dotarł zawory jak planowali głowicę +... nie wiem co jeszcze, ale to wpływało na trzęsienie autem, brak mocy, generalnie "0" przyjazdy z jazdy.

 

Ko kilku wizytach u tego mechanika i jego brata, który go polecał auto poszło na ponownie na reklamację... teraz odpukać jeżdżę 3 miesiąc i wszystko OK :)

 

Trochę się zawiodłem na człowieku ale trudno... teraz muszę to buczenie sprawdzić. Mam jeszcze mam pękniętą membranę w zaworze DISA ale to na razie chyba odłożę na później.

Szukam BMW e90 150 km, benzyna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.