Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk


teo83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przeszukując forum nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zakładam nowy. Choi o to że słyszę "dziwny odgłos"

Kiedy skręcam w prawo jest taki równomierny hałas "taki podobny jakie śmigło wiatraka daje (fu fu fu) ;P" a kiedy skręcam w lewo jest cisza.

Usłyszałem to jak zmieniłem koła na letnie z innymi felgami niż zima... Zaglądałem już czy coś nie obciera, mechanik sprawdzał wcześniej auto to też zawieszenie, łożyska są dobre więc raczej wykluczam to. Dodam że na oponach zimowych nie było nic słychać...

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie opony wyząbkowane. Jak tylko na tych oponach masz hałas to masz je do wymiany.

Hmmm na zimie jak jeździłem i nie było śniegu to mi strasznie hałasowały, zajechałem do mechanika i stwierdził że są wyząbkowane opony zimowe. Ale jak założyłem lato to ogólnie cichutko jest w aucie tylko przy skręcie w prawo jest hałas. To możliwe by 1 opona była wyząbkowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest też możliwość, że łożysko zaczyna się sypać. Moje hałasowało przy odciążaniu uszkodzonego łożyska.

Zmień koło z lewej na prawą to jest 10min roboty i wszystko będzie jasne. Jak zacznie hałasować druga strona to masz wywaloną oponę. Jak dalej ta sama strona to łozysko się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest też możliwość, że łożysko zaczyna się sypać. Moje hałasowało przy odciążaniu uszkodzonego łożyska.

Zmień koło z lewej na prawą to jest 10min roboty i wszystko będzie jasne. Jak zacznie hałasować druga strona to masz wywaloną oponę. Jak dalej ta sama strona to łozysko się kończy.

Może dziś mi się uda tak zrobić to napisze tu co i jak :)

P.S ile takie łożysko i robocizna Cię kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.