Skocz do zawartości

E60 LCI Lampa tylna


tyrexxus

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może czy można naprawić/zamienić wypalone pin'y w tylnej lampie?

Przy włączonym zapłonie wszystko gra ale po wyłączeni zapłonu migacz i światła powitalne świecą na 50% mocy.

W serwisie twierdzą że nic nie można zrobić poza wymianą lampy więc chciałbym się upewnić :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem, okazało się że było jakieś zwarcie instalacji i wtyczka wręcz stopiła plastik (taka zdejmowana wkładka z żarówkami w którą wkładasz kostkę z kablami). Najlepsze jest to że było to mega losowe a wręcz czasami u mnie prawa tylna lampa przestawała świecić. Więc zostawiłem auto i wymieniali bezpieczniki, nawet ktoś uznał że napinacz pasa może szfankować bo auto było po stłuczce więc i to poszło do wymiany. Ale problem wracał, sprawdzano napięcie i wyszło że na prawej lampie nikt nie sprawdził czy ta wkładka i gniazdo z pinami coś nie szfankują - oczywiście jeden pin stopił plastik i po wymianie wkładki problem przepadł na dobre :)

 

Najlepiej podjedź na jakiś szrot czy miejsce gdzie taką wkładkę możesz podmienić i zrób test bo być może tylko zaśniedziała ... a Ty szukasz gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debil skończony wjechał mi w tyłek jak stałem na światłach :mad2:

Naprawa z jego OC,zderzak do wymiany,lampa nawaliła momentalnie po zdarzeniu,włączyłem awaryjne,wyjąłem kluczyk i zaraz zobaczyłem że szlag ją trafił,tj. świeci na 50%(migacz)

Wszystko zrobione oprócz tej lampy ponieważ serwis twierdzi że przepaliły się piny w lampie(chyba nie na podstawce)a ubezpieczyciel uznał że ta lampa nie podlega wymianie bo uderzenie było za nisko.

No,q...a,jakaś paranoja,walnął mnie aż się piny zjarały,szczęście że poduchy,napinacze pasów i zagłówki aktywne nie odpaliły.

Trzeba mi chyba dochodzić się z ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh nie zazdroszcze, IMHO problem lampy jest wynikiem uderzenia więc kolego spróbój dochodzić tego z ubezpieczycielem. W sumie to dziwne ze serwis tego nie zrobił. Zostawiłeś w ASO na naprawę bezszkodową czy jak się inaczej dogadałeś z serwisem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tematu.

Co jak co ale w serwisie BMW musiałem wołać elektryka aby się zapytać co z tą lampą.

Pan który przyjmuje zlecenia chciał całą lampę wymieniać :jawdrop: a okazało się że tylko przyjarał się pin w tej podstawce na żarówki.

Psiknąłem WD-40 i po bólu.

Też jakoś się zamuliłem i sam tego nie sprawdziłem... :mad2:

Jak przepali się do końca to sobie sam to wymienię.

Nawet autoryzowany serwis BMW nadaje się do TVN TURBO do programu "Będzie Pan zadowolony"-polecam :diabel_smiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tematu.

Co jak co ale w serwisie BMW musiałem wołać elektryka aby się zapytać co z tą lampą.

Pan który przyjmuje zlecenia chciał całą lampę wymieniać :jawdrop: a okazało się że tylko przyjarał się pin w tej podstawce na żarówki.

Psiknąłem WD-40 i po bólu.

Też jakoś się zamuliłem i sam tego nie sprawdziłem... :mad2:

Jak przepali się do końca to sobie sam to wymienię.

Nawet autoryzowany serwis BMW nadaje się do TVN TURBO do programu "Będzie Pan zadowolony"-polecam :diabel_smiech:

 

Oglądałem 2 odcinki masakra :) ale polecam, prawdziwe realia (ASO) A-adam, S-sławek ,O-olek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.