Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

BMW 3 GT 320i

M pakiet

Automatyczna skrzynia biegów

Wyświetlacz BMW Head-Up

Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

Systemy asystujące kierowcę

Asystent świateł drogowych

Adaptacyjne reflektory diodowe

System nawigacyjny Business

Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

Pakiet dodatkowych funkcji lusterek

Kamera cofania

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

Zestaw głośnikowy HiFi

 

Miałem dylemat między bogatszym wyposażeniem a xdrive. Ostatecznie darowałem sobie xdrive. Mało jeżdżę po górach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka razy niebezpieczną sytuację na autostradzie. Dużo nie brakowało i rozwaliłbym się z mojej winy. Wolę się zabezpieczyć.

Wcześniej skomentowałem inaczej - że było w pakiecie ale byłem w błędzie "Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu" nie jest w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję F34 330i od sierpnia. Nie rezygnowałem z xDrive pomimo tego, że mieszkam w dużym mieście, bo poprzednia moja X3 z xDrive sprawdziła się wielokrotnie przy dużych opadach albo topniejącym śniegu, szczególnie na małych nieodśnieżanych uliczkach.

Opcją "must have" jest dla mnie aktywny tempomat z asystentem jazdy w korku. Przy każdej prędkości jazdy po autostradzie lub drodze "S" działa fantastycznie. I nie jest problemem, że minimalna odległość od auta poprzedzającego przy większych prędkościach może wydawać się komuś, szczególnie jadącym za Tobą, przesadzona - jest TAKA, JAKA POWINNA BYĆ. Ze zgrozą patrzę w lusterko na tych kretynów którzy siadają na zderzaku - przy hamowaniu mojego auta nie mają najmniejszych szans...

Byłem sceptyczny do wszelkich tych asystentów, teraz uważam że są znakomici! Jechałem ostatnio ze znajomym Fordem S-max i on ma po zjechaniu z pasa ruchu delikatny powrót na pas i żałuję, że tego w BMW 3GT nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jest problemem, że minimalna odległość od auta poprzedzającego przy większych prędkościach może wydawać się komuś, szczególnie jadącym za Tobą, przesadzona - jest TAKA, JAKA POWINNA BYĆ. Ze zgrozą patrzę w lusterko na tych kretynów którzy siadają na zderzaku - przy hamowaniu mojego auta nie mają najmniejszych szans...

 

Przeraża mnie brak wyobraźni tych debili, którzy tak robią, a mam wrażenie, że to większość kierowców. Co się komuś wydaje lub co ktoś myśli na temat tego jak ja jadę mam głęboko w dupie (oczywiście nie piszę tutaj, że ma w dupie przepisy bo nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu jechałem z moją babcią (84 lata) z szpitala po operacji. Nagle wszyscy z kolumny hamowali (nie wiem dlaczego). Miałem po prawej zatoczkę autobusową i wjechałem do niej a koleś jadący za mną po piskach i dymie z opon zatrzymał się dopiero gdy znalazł się równolegle z moim autem stojącym w zatoczce. W sumie to auto chciałem sprzedać i było porysowane więc byłoby mi na rękę ale babcia nie wiem czy wyszłaby z tego cało.

Potem koleś trzymał się pól kilometra ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie zbyt maly odstep (polowa wskazania predkosciomierza, czyli np. przy 100 km/h minimum 50 m odstepu) jest najpowazniejszym i najwyzej karanym wykroczeniem.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim

mam 2 pytania i prosby

1. f34 2017 - czujnik z przodu czy włącza się wam automatycznie jak zbliżacie się do przeszkody? u mnie nie a posiadałem e70, e84,f25 i wszędzie tak było

2. czy moge prosić fotke deski rozdzielczej z rozszerzonym zakresem informacji

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlaczaja sie automatycznie, lepiej o tym pamietac, bo latwo zapomniec sie z przyzwyczajenia, a nawet zwykla zaslepka na zderzaku potrafi kosztowac kilkaset zlotych :wink:

 

Tak wygladaja wskazniki w rozszerzonej konfiguracji:

 

d5c7ba401f6e65f6.jpg

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wlaczaja sie automatycznie, lepiej o tym pamietac, bo latwo zapomniec sie z przyzwyczajenia, a nawet zwykla zaslepka na zderzaku potrafi kosztowac kilkaset zlotych :wink:

 

Tak wygladaja wskazniki w rozszerzonej konfiguracji:

 

d5c7ba401f6e65f6.jpg

 

 

jestem zdziwiony tymi czujnikami - wszystkie auta poprzednie i obecne bmw jakie posiadam miały/mają to automatycznie.

co do wyświetlacza w x3 jest wielkościowo deska taka sama ale wyświetlacz jest na dole po całej długości - hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim

mam 2 pytania i prosby

1. f34 2017 - czujnik z przodu czy włącza się wam automatycznie jak zbliżacie się do przeszkody? u mnie nie a posiadałem e70, e84,f25 i wszędzie tak było

2. czy moge prosić fotke deski rozdzielczej z rozszerzonym zakresem informacji

 

Marcin

Możesz wymusić guzikiem od kamery. Autmatycznie niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim

mam 2 pytania i prosby

1. f34 2017 - czujnik z przodu czy włącza się wam automatycznie jak zbliżacie się do przeszkody? u mnie nie a posiadałem e70, e84,f25 i wszędzie tak było

2. czy moge prosić fotke deski rozdzielczej z rozszerzonym zakresem informacji

 

Marcin

Możesz wymusić guzikiem od kamery. Autmatycznie niestety nie działa.

 

U mnie działa automatycznie ale widziałem że da się to ustawić w ustawieniach pojazdu w menu iDrive.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam czujniki ale nie mam innych bajerów. Czujniki włączają się automatycznie na wstecznym i po krótkim czasie jazdy do przodu bądź po przekroczeniu prędkości się wyłączają. Niestety nie ma, a szkoda, że się same włączają gdy prędkość się zmniejszy.

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w połowie września BMW 3 GT. Na zamówieniu mam termin realizacji 25 listopad.

Można wierzyć w ten termin ? Czy mogę się spodziewać że będzie później (o ile ) ?

Zamówiłem 24 kwietnia, termin odbioru podany był koniec lipca, odebrałem 18-go lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać czy felgi z BMW F30/31/32/33 405 M PERFORMANCE z oponami zimowymi 225/45 (5x120, 8j18 H2, ET34) będą pasowały do F34? Ogólnie rzecz biorąc w teorii takie felgi również występują dla tego modelu lecz różnica wg mnie jest tylko w przypadku profilu opon. Dla F34 takie felgi są z oponami 225/50, a dla F30 - 225/45.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuja z f30

 

Teilenummer 36112352790-4N

Felgentyp Original BMW Leichtmetallrad

Felgendesign M Doppelspeiche 405

Felgenfarbe schwarz matt

Felgengröße 18 Zoll

Felgenbreite vorne 8J

Felgenbreite hinten 8J

ET przod 34 mm

ET tyl 34 mm

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuja z f30

 

Teilenummer 36112352790-4N

Felgentyp Original BMW Leichtmetallrad

Felgendesign M Doppelspeiche 405

Felgenfarbe schwarz matt

Felgengröße 18 Zoll

Felgenbreite vorne 8J

Felgenbreite hinten 8J

ET przod 34 mm

ET tyl 34 mm

 

Która z tych danych dyskwalifikuje te felgi dla F34?

 

Pierwsze lepsze felgi z katalogu BMW o rozmiarze 18 cali można wziąć, które występują dla F30 i F34 np: Styling 396 rozmiar felg 8x18 odsadzenie wynosi na obie osie ET 34 dla obu tych samochodów.

Takie dane można sprawdzić na bmwstore lub na felgenkatalog auto treff. Jedyna różnica jest tak jak pisałem - profil opony montowanej i nośność.

Dla F34: https://www.leebmann24.de/bmw-winterkomplettraeder-m-doppelspeiche-405-schwarz-matt-18-zoll-36112352790.html

Dla F30: https://www.leebmann24.de/bmw-winterkomplettraeder-m-doppelspeiche-405-schwarz-matt-18-zoll-rdci-36112289748.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.