Skocz do zawartości

316i. ABS świeci sie kontrolka


morgul100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dość dawna świeci mi się kontrolka ABS

podłączyłem pod kompa i wykazuje mi ze mam uszkodzone oba czujniki z przodu. pytanie moje jest takie. czy jest możliwe ze uszkodzone jest cos innego niz czujniki a pokazuje ze to one? Jeśli chodzi o moj samochod tj buda od 318 tds a silnik 316i ( jak kupowalem to nie wiedzialem ze takie przekladki robione byly ale nie bede sie rozpisywał:P ogólnie był syf). Program jakiego używalem to DIS-a, samochod poniżej 95' roku silnik podejrzewam ze okolo 92-93' na pewno 1.6 m40 na psku.z góry dzieki za jakakolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najczęstszą przyczyną jest uszkodzony czujnik. Łatwo to sprawdzić korzystając z multimetru. Może być to wina nawet głupiej cewki przekaźnika(czerwony) jak było u mnie. Jeżeli za Twojej kadencji ten ABS nie działał to na twoim miejscu zacząłbym od wyjęcia schowka nad nogami pasażera i odpięciu kości od komputera. Teraz nie pamiętam numerów na tej listwie co wchodzi w komputer ale pierwsze wejścia po przeciwnej stronie uchwytu listwy odpowiadają za czujniki kół. Wyeliminujesz tym sposobem uszkodzenie kabla od czujnika do kompa. Dopiero wtedy jak nie pomierzysz oporu (czujnik to pętla nawinięta na rdzeń) to zacznij wyciągać przy kołach (nie da się tam podejść z miernikiem i trzeba walczyc z kablami). Jak wyjdzie ze jest ok. szukac dalej. Może być jakas głupota a może być nawet pompa. Komputer działa jak wszedłes na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.