Skocz do zawartości

BMW E36 320i M52B20 - uszkodzone wisko, temperatura silnika.


Sony156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj wymieniałem wisko i mam wrażenie, że jest ono uszkodzone.

Lata luźno w lewo i w prawo.

Nagrałem krótki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=z4El0ay4ca8

 

Druga sprawa to temperatura silnika. Dochodzi mniej więcej do połowy, chłodnica na dole jest zimna u góry jest ciepła.

Gdy dam temperaturę ogrzewania na 32 stopnie nie leci ciepłe, tylko chłodne powietrze. (wina nagrzewnicy?)

Samochód jest po małej stłuczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata luźno w lewo i w prawo.

wydaje mi się, że wisko nie powinno latać na boki. Jak u siebie wymieniałem to nowe jest sztywne i nie lata. Jeśli chodzi o temperaturę to sprawdź czy układ chłodzenia masz odpowietrzony odpowiednio. Miałem kiedyś podobna sytuacje ale z citroenem. Tylko u mnie to wyglądało tak, że prócz zimnego powietrza z nawiewu woda mi się gotowała :D po odpowietrzeniu wszystko było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem już sporo razy chłodnice, odkręcałem ten mały koreczek co jest na chłodnicy.

Jest jeszcze jakiś sposób na odpowietrzenie?

Wydaje mi się, że termostat jest cały czas otwarty - może to być przyczyną tego chłodnego powietrza gdzie powinno lecieć ciepłe?

Wiskozę "kręciłem" na sucho przed założeniem i nie była luźna kompletnie, był opór przy kręceniu.

Woda mi się nie gotuje, temperatura w normie (po środku na wskaźniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam powinny byc małe zaworki do odkręcenia gdzies na wężach od wody idących od chlodnicy, poszukaj. Odkręcaj na odpalonym silniku i czekaj az ci woda zacznie leciec i zakrecaj. Wydaje mi sie ze termostat nie ma nic do tego. jak jest otwart to samochod powinien ci sie nagrzewac wolniej bo duzy obieg wody jest otwarty caly czas, ale cieple powietrze powinno leciec. Jak masz wszytko dobrze odpowietrzone to pozostaje nagrzewnica... Ale niech sie ktoś jeszcze wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworków na wężach nie ma.

Byłem jeszcze raz odkręcić wiskozę, wziąłem ją do domu i grzałem suszarką.

Na zimnym wiskoza kręci się ciężko, po rozgrzaniu kręci się lekko.

Poprawnie działa?

Nie powinno być przypadkiem odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy kupowałeś wisko?

Ono będzie lużno się kręcić dopiero jak temp dojedize do 95-97st to się zasprzęgli i będzie działaś równo z obrotami silnika. U mnie w tym roku jeszcze ani razu nie zawyło bo nie ma szans rozgrzać tak mocno silnika żeby wisko było potrzebne. Nawet w korkach nie dałem rady jeszcze uruchomić wiska bo chłodnica oddaje w tych temp tak szybko ciepło, że wisko nie musi wkraczać do akcji :)

 

Sprawdzisz sobie jak temp będą pod 20st wtedy na postoju jak długo potrzymasz powinno być je słychać i nie pchaj wtedy palców, bo ci je odetnie.

 

Jak masz temp w pionie to powinno lecieć dość ciepłe powietrze, nie letnie i nie chłodne.

 

Ten silnik ma pion jak temp osiąga 75st i tak trzyma aż do 115st. Więc jak masz przed pionem i dalej nie idzie to masz niesprawny termostat. A jak masz przed pionem a chłodnica jest ciepła to na 100% puszcza termostat. Polecam firmy wahler i porządne odpowietrzenie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Wisko mam BEHR'a, kupowałem używane - nie wiem czy to dobry ruch..

Wskazówka na zegarze jest pośrodku, jeszcze jutro go rozgrzeje porządnie.

Chłodnica cała nie jest ciepła, tylko górna cześć - na dole zimna.

Powietrze w kabinie leci letnie, jak wcześniej pisałem ustawiam na 32 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.