Skocz do zawartości

[E46 328Ci] Problem z elektrycznymi fotelami


wierzbikowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z elektrycznymi fotelami w swojej e46 328ci, problem polega na tym ze elektryczne odchylanie oparcia fotela działa, odsuwanie całego fotela równiez jak i podnoszenie przodu fotela do góry jak i na dół lecz nie działa obniżanie całego fotela, to samo tyczy się fotela pasażera.

 

Czy jest od tego jakiś osobny bezpiecznik? Lub problem może tkwi w czyms innym?

 

prosze o odpowiedź i dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w fotelu kierowcy naprawiałem silnik - zużyte szczotki. Teoretycznie nierozbieralny, ale dało radę zrobić bez większego problemu. Obudowa zamknięta na metalowe zaczepy, które można rozgiąć.

Mi nie umarł od razu i jak się zacinał to słychać było, że coś tam iskrzy. Nowe szczotki dopasowane, przylutowane do przewodów i działa już przynajmniej rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem rozwiązany, samochód długo stał a w środku była woda ( przez odłączony odpływ Szyberdachu - pomoc częsty problem ale to osobny temat) w skutek czego zaśnieżlay silniczki, pomogło najpierw wyjęcie fotela, podłączenie pod prostownik każdej kostki od silniczka osobno i sprawdzenie czy chodzi, te które nie chodziły trzeba wyjąc (dwie śrubki torx) i w miejscu gdzie wchodzi pręcik od mechanizmu włożyć coś o podobnej szerokości i ręcznie rozruszać w jedna i w druga stronę, potem podłączyć pod 12v i jeżeli chodzi problem rozwiązany, te silniczki teoretycznie się nie psują tak więc gdyby ktoś miał podobny problem polecam sprawdzenie czy silniczki nie zaśnieżlay

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.