Skocz do zawartości

530d dziwny opór podczas jazdy


ggrzee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku mam jako trzecie auto e60 530d z 2004r. Jeżdżę nim tylko długie trasy (dwa razy w miesiącu po 1500 km).

Właśnie wróciłem z takiej trasy i podczas niej zapaliło mi się najpierw na żółto, a później na czerwono ostrzeżenie o zużytych klockach ham z tyłu i na żółto o mikrofiltrze.

Jednocześnie podczas tej trasy wyczuwałem bardzo niekomfortowy opór - uczucie jakbym jechał pod bardzo silny wiatr, jakby coś blokowało mi auto. Najdziwniejsze jest to, że silnik pracował normalnie. Jechałem cały czas ok 120-130km/h (jak nigdy tak wolno), obroty przy tej szybkości tak jak zawsze oscylowały ok 2000 a spalanie utrzymywało się na poziomie 7,3.

Przez całą tą trasę stawałem kilka razy, sprawdzałem koła, tarcze, zaglądałem do komory silnika, bo nie mogłem uwierzyć, że aż tak ma cieżko. Oczywiście koła i tarcze zimne, nic nie blokowało.

O co może chodzić? Przez ten długi odcinek tylko przez jakieś 50 km jechał jak dawniej lekko- płynął. Przez resztę drogi dominował ten dziwny opór.

Jest możliwe, że to wina tych kończących się i skończonych później klocków z tylu?

Dpf pokazuje, że jeszcze "starczy" na 3500km. Olej do wymiany za 2500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego szumu, tylko opór jakbym jechał pod wiatr wiejący z prędkością 200 km/h.

Tak jak pisałem miałem odcinek, że płynął idealnie tak, jak dawniej.

To pierwszy taki jego wybryk. W e46 miałem kiedyś taki przypadek, z tym, że wtedy samochód nie chciał przyśpieszać prawie wogóle, nie mogłem nic wyprzedzić, bo się nie dało.

Tu ma moc, normalne obroty, tylko te dziwne uczucie. Najbardziej zdziwiłem się, że czuła to też żona siedząca obok, czuła to po prostu na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.