Skocz do zawartości

Upgrade Softu do Nawigacji - V27 - WIDOK PERSPEKTYWICZNY


biadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli czytnik się nie "zgłosi" do systemu, to pojawia się takie menu awaryjne z tunera TV. najprawdopodobniej coś Ci nie kontaktuje na zasilaniu czytnika (lub ewentualnie soft Ci się "rozjechał" na czytniku, ale w to bardzo wątpię).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sugerowałbym sprawdzić czy czerwona dioda w czytniku się świeci. U mnie była juz decyzja o tym żeby czytnik wymienić dlatego bo startował i się zawieszał. Odłącz tiuner TV i zostaw na samym czytniku MKIV. Jeżeli na monitorze będzie ciemność lub pojawiać się bedzie logo BMW i za chwile będzie gasło to jest to wina czytnika. Przypominam że dioda w MKIV po odpaleniu auta powinna się świecić ciągłym świadłem.

Jeżeli tak będzie sugeruję wysunąć czytnik z zaczepów i od góry przy tyle czytnika miejwięcej na środku lekko docisnąć obudowę i przytrzymać kilka sekund. Jeżeli się odpali i będzie działać to znaczy że musisz rozebrać czytnik i poprawić zimne luty. W moim przypadku pomogło i działa bez zarzutów. A luty przygrzałem zwykłą suszarką do włosów.

Mam nadzieje że to jest powodem niedziałania czytnika. Dzieje się tak ze względu na warunki atmosferyczne głównie wilgoć która jakimś dziwnym sposobem dostaje się do bagażnika BMek.

Nowy penwnie wiesz ile kosztuje w serwisie a używany .... no cóż nie wiadomo jak długo będzie ci działał a przecież jak są na rynku używane to raczej z rozbitków. Obyś trafił na taki co był rozbity przodem !!!!

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odłącz tiuner TV i zostaw na samym czytniku MKIV. Jeżeli na monitorze będzie ciemność lub pojawiać się bedzie logo BMW i za chwile będzie gasło to jest to wina czytnika. ...

Na 100% będzie ciemność i to nieważne czy czytnik jest OK czy nie, bo przez tuner TV przechodzi cały sygnał z czytnika ...

Z resztą z kolegą Elvishh "poważnie" sobie porozmawialiśmy na GG ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Masz rację, ale po odłączeniu zestawu TV możesz kożystać z Navi po przepięciu prawdopodobnie kabelków. W końcu nie w każdym zestawie jest TV :). Mój post miał za zadanie zwrócić uwagę na fakt braku kontaktu MKIV z zestawem i jak w domowy sposób sprawdzić czy winę za to ponosi MKIV czy też coś innego.

Jeżeli już wiecie co jest powodem braku kontaktu u koliegi to proszę podzielcie się tą wiedzą :D :D :dance: :dance:

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - trzeba przepiąć ..., a nie tylko wypiąć tuner TV. Kolega Elvishh miał się pobawić ... Jak już do czegoś dojdzie zapewne da znać ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zagladalem co moze byc przyczyna .

Kolega wyzej pisze ze moze wilgoc i bym sie zgodzil z ta teoria bo jak temperatury spadly to zaczely sie problemy tzn : po uruchomieniu Auta navi zachowuje sie bardzo leniwie , podanie celu zajmuje kazda literka jakies 10 sek. jak auto pochodzi jakies 5 min to i navi chodzi bez problemowo. a ze kazdy wyjazd wiaze sie z nowym celem to mam niemaly problem.

Suszarka to watpie aby poprawila efekt na dłuższy czas jedynie przelutowanie dalo by jakis efekt.

Wgram jeszcze softa V29 i zobacze czy to aby nie jest wina softa,ale watpie w to ze pomorze . Moze to wina Plytki DVD ?? , jak sie juz wszystko nagrzeje to i plytki smigaja wszystkie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnij się w przyszłym tygodniu.

W weekend będę testował czy się da ten soft wgrać i odpalić płytę z mapą od e39 (czy też do MKIV).

 

Wkońcu to tylko jakiś tam komputerek

 

Myślę jednak że w e60 jest nowszy sofcik i może się zawisić. Muszę najpierw załatwić soft od e60 na wszelki wypadek.

 

jak coś ustalę powiadomię

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Panowie a od kiedy montowali czytniki MKIV? Moja bunia jest X.2002? Jeśli mam MKIV to czy jakaś uprzejma duszyczka (za opłatą oczywiście) mogłaby mi podesłać wypaloną płytkę z najnowszym upgrade`em do navi 16:9 :modlitwa: ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAPEWNO MASZ MKIV. Plytkę mogę ci podesłać ale to nie jest najnowszy. Jest to wersja V28. Z tego co wiem jest już V30. Nie wiem jakie sa różnice pomiędzy 28 a 30 i na forum o tym zawiele nie ma. ale podobno dużych różnic nie ma raczej tylko w grafice wyświetlacza.

Ale na 28 perspektywa śmiga. :lol:

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAPEWNO MASZ MKIV. Plytkę mogę ci podesłać ale to nie jest najnowszy. Jest to wersja V28. Z tego co wiem jest już V30. Nie wiem jakie sa różnice pomiędzy 28 a 30 i na forum o tym zawiele nie ma. ale podobno dużych różnic nie ma raczej tylko w grafice wyświetlacza.

Ale na 28 perspektywa śmiga. :lol:

Dla MK4 różnica jest tylko jedna - opis w jednym z podmenu - zamiast "Disable icons" jest "Hide icons" ;) Więc róznica w zasadzie nijaka.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ja też od dziś mam problem wgrałem sobie soft V29.1 wszystko się udało??? no wreszcie moge się cieszyć nowym softem... podobno nic nie cieszy jak się wgra samemy, a tu ku mojemu zdziwiemi w nowym sofcie nie widać czytnika navigacji.... tak jakby go nie było i co teraz dodam ze cała operacjie wykonywałem w BMW 730D 2000r. moze ktoś zwas wie lub spotkał się z podobnym problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że powodem jest nie posiadanie czytnika MKIV. Z tego co zdążyłem się z orientować ten sof nie wnosi żadnych zmian do poprzednich modeli MK ale pierwszy raz zdażyło się żeby nie działało??

napisz jakie masz objawy ???

w ciemno nikt ciu tu nie udzieli ppomocy !!

pozdro

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czytam wszystkie tematy i nie mogę tego zajarzyć.

Opiszcie mi jak krowie na rowie jeszcze raz jak jest z aktualizacją softu?

Mam e39 2001 dA Touring indyvidual M-Pakiet z Navi SW 3-1/21 - czyli z tego co już zdążyłem zauważyć jest to MKIII z chyba najstarszym softem, nie ma logo przy wsiadaniu i czcionki są jak z ATARI z Paleozoiku.

Niby już wszystko wiem, że najnowsza aktualizacja do mnie to v22 ale inni piszą że może być v27 więc może być czy nie.

v27 ściągnąłem ale boję się wgrywać więc pomóżcie.

Jeśli to ma być v22 to gdzie to znajdę oraz o co chodzi z tym cdkey.

Czy navi mnie sama o to poprosi, czy po wgraniu softu czy mam to zrobić wcześniej.

Proszę pomóżcie na forum lub osobiście jeśli ktoś jest z Jeleniej Góry lub okolic

 

Zapomniałbym o drobnostce.

Wszędzię jest info, że w Navi MKIII w GPS gada gość i MKIII nie odblokowuje TV podczas jazdy ale u mnie gada babka więc może jednak się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czytam wszystkie tematy i nie mogę tego zajarzyć.

Opiszcie mi jak krowie na rowie jeszcze raz jak jest z aktualizacją softu?

Mam e39 2001 dA Touring indyvidual M-Pakiet z Navi SW 3-1/21 - czyli z tego co już zdążyłem zauważyć jest to MKIII z chyba najstarszym softem, nie ma logo przy wsiadaniu i czcionki są jak z ATARI z Paleozoiku.

Niby już wszystko wiem, że najnowsza aktualizacja do mnie to v22 ale inni piszą że może być v27 więc może być czy nie.

v27 ściągnąłem ale boję się wgrywać więc pomóżcie.

Jeśli to ma być v22 to gdzie to znajdę oraz o co chodzi z tym cdkey.

Czy navi mnie sama o to poprosi, czy po wgraniu softu czy mam to zrobić wcześniej.

Proszę pomóżcie na forum lub osobiście jeśli ktoś jest z Jeleniej Góry lub okolic

 

Zapomniałbym o drobnostce.

Wszędzię jest info, że w Navi MKIII w GPS gada gość i MKIII nie odblokowuje TV podczas jazdy ale u mnie gada babka więc może jednak się da?

 

Faktycznie Twój soft jest z przedwojnia... Tutaj jest tabela:

http://www.auto-treff.com/bmw/vb/showthread.php?s=&threadid=157447

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.