Skocz do zawartości

zmiana zegarów


timi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie zmieniłem licznik z zegarkiem na taki z obrotomierzem niby działa ale przełamuje na wolnych obrotach ma 500 a przy 100 na godz 2000 można jakoś zrobić aby działał poprawnie.

 

Dodam że zegary pochodzą z silnika 1.8 a ja mam 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

Teoretycznie powinno być ok. 1,6 czy 1,8 maja silniki 4 cylindrowe a dla obrotomierza to jest najważniejsze. Mając silnik 4 cylindrowy i montując licznik z 6 cylindrówki obrotomierz zaniza wskazania. Po wcisnięciu pedału gazu do końca obrotomierz wskazuje 4500obr/min. Sprawdz po numerze licznika z jakiego samochodu został wyjety. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam,

bardzo przepraszam za odkop, jednak po przejrzeniu forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię.

Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem E30 316i (M40B16, 100KM) z 1990r. W moim aucie mam zestaw zegarów z zegarkiem zamiast obrotomierza.

 

Tutaj moje pytanie - co oprócz zegarów muszę jeszcze dokupić/dorobić aby funkcjonował obrotomierz i ekonomizer (choć na tym mniej mi zależy)???

Czy mimo, że obrotka nie było na wyposażeniu to jego wiązka, wtyczka itp jest poprowadzona w desce rozdzielczej i wystarczy podpiąć do nowych zegarów? Czy może jest z tym więcej roboty i trzeba prowadzić nowe kable czy coś?

 

Dodam, że po rozkodowaniu VINu mam coś o symbolu S958 - Interne Kabelbaumauswertung - czy to cokolwiek zmienia w mojej sytuacji?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że na 90 procent zestaw zegarów z kościa d0 silnika r4 i powinno zagrać. Ale ręki nie daję. Na wąskiej lampie to na pewno nie działało. Ale na szerokiej wiązka powinna już być przygotowana.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.