Skocz do zawartości

Zakup auta RADY,PODPOWIEDZI


kubs17

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje ze dobry temat i nie miałem pisać w innym temacie

Witam wszystkich na forum,

Na wakacje mam plan zmienić samochód i juz zaczynam się zastanawiać co i jak,

na tą chwilę jestem posiadaczem BMW e46 99r 1,8i (spalania 10l ) brakuje mi niestety mocy .

Robię około 18-25tyś km rocznie (dystanse różne ale przeważnie ok 25km TRASA-MIASTO)

Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć na samochód to 35-40tyś PLN

w moich rozważaniach biorę pod uwagę : BMW E60 (Sedan), "3ke" też biorę pod uwagę ale bardziej skłonny jestem jednak do "5tki" i teraz moje dylematy dotyczące silników:

z racji oszczędności i tego ze mógłbym jeździć trochę więcej zastanawiam się nad kupieniem benzyniaka i zamontowanie mu GAZU, chociaż diesla nie wykluczam jeśli ktoś ma się wypowiadać "jeśli Cie nie stać bla bla bla" to proszę o zatrzymanie komentarza dla siebie,

Patrząc na raporty spalania którym nie do końca ufam (Autocentrum) zastanawiają mnie 520i i 530i 170 i 230KM co powiecie na temat gazu w tych modelach czy raporty spalania mówią prawdę?

http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-5/e60/

a może jednak diesel 2,0 ? akurat znajomy jeździ 520d w kombi i pali mu ok 9l :/ trochę dużo jak na diesla (nie koniecznie musi być ta moc z 3,0 choć jednak kusi ale raczej kieruję się ku oszczędności paliwa)

 

Proszę o pomoc w wyborze wszystkie rady mile widziane, sam się już gubię w wiec piszę : D

 

 

 

 

viewtopic.php?f=73&t=153312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o benzynę to polecam Ci 3.0 M54. Do gazu będzie ok. Spalanie podobne jak 520, 523 etc ale radość z jazdy naprawdę fajna. Jeżeli chodzi o spalanie to trasa średnio 7-9 litrów a miasto 11-13 na benzynie. Ja mam jeszcze w e39 w automacie. Mieszana jazda ok 10-11 mi wychodziło. Na gazie dodaj sobie ok 1-1,5 litra więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

535d 286KM M Sport to jest to co poprawia mi nastroj i pobudza do zycia............kiedy do niego wsiadam nie wymienilbym na zadna benzyne.

 

2.5 baku 1850 km przy predkosci trzymajacej sie blisko 210 km/h , 30%tej trasy predkosc ok 160km/h.

 

Jak narazie brak nieplanowanych napraw, 30000 km przjechane w pol roku z usmiechem na twarzy (obecny przebieg 165000km)

 

Kupowac auto to sztuka, napewno nie pachac sie w "OKAZJE" i nie kupowac diesla ktore bylo uzywane glownie w duzych miastach i najlepiej od 1 wlasciciela ktory nie oszczedzal na serwisach.

 

Spalanie do 7 l w trasie przy 130 km/l ....

 

To jest moja opinia wiec prosze nie krytykowac...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

520D N47

spalanie miasto max. 8l przy dosc zwawym tepie :)

trasa 130km/h 5,5L z boxen na dachu 6,2L

140-160km/h (duzy ruch na autostradzie) 6,7L

wymiana Kola pasowego co 100.000 km

W ciagu 2 lat zadnych problemow 110.000 km na liczniku

ja zrobilem 30.000

Oszczedne z zadaeslajaca moca. Automatik w miescie b.d. sie spraeuje :cool2:

 

W poruwnaniu do benzyny juz przy samym tankowaniu zwraca mi sie podatek

( rozmica podatku benzyna/diel 200€ za litr 0,20€ rozmicy zu. 20€ oszczedzam na 100L :D )

O gazie nigdy nie myslalem

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.