Skocz do zawartości

e 61 tylnia szyba klapy bagażnika


matthiasmoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tylnią szybą klapy bagażnika. Od jakiegoś czasu zauważyłem że raz się otwiera a raz nie chce. Wczoraj próbowałem otworzyć i koniec , już nic nie mogę zrobić.Z tego co czytałem są tam gdzieś kable które być może się gdzieś przetarły. Pytanie: jak szybe awaryjnie otworzyć i gdzie póżniej szukać tych kabli, może jakiś schemat kabli ktoś prześle na PW

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powodem moze byc tez przycisk tylniej szyby z mikroprzelacznikiem Nr.10

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=61_1821&hg=61&fg=45&lang=pl

 

Warte sprawdzenia zanim flaki na wierzch wywalisz. Mikroprzelacznik powinno sie dostac oddzielnie w sklepie elektronicznym. Koszt 4-10 zł latwe do wykonania.

 

Tutaj filmik, pokazene jak gosciu kable wymienia, przyda sie jesli to naprawde kable.

laki3333 dzieki za link :cool2:

 

Otwozyc powinno sie dac po zdjeciu obudowy tam gdzie silniczek wycieraczki siedzi.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Troche poczytalem i juz wiem ja Ci pomoc z otwarciem szyby... bo wcale nie jest to takie latwe.

 

Sa cztery sposoby:

 

1.

- Odkrecic wycieraczke

- Odkrecic wszystkie srobki z wewnetrznej obudowy (do jednej nie dojdziesz z zamknieta szyba wiec bedzie potrzebny dlugi srubokret (30-40cm) i mlotek bedzie trzeba zniszczyc uchwyt srobki

lub prubowac z odchylana obudowa dalej pracowac.

http://img509.imageshack.us/img509/5272/p1020406v.jpg

- Teraz powinienes widziec motor od wycieraczki, zaraz obok wycieraczki jest mala skrzyneczka (po str. kierowcy) z czteropolowym kablem. Rozkrec ja (sa 2 srobki Torx) i otworz

- Odepnij wtyczke i polacz dwa kontakty za pomoca pradu z akumulatora albo 9V bateria... i otwarte

 

2.

- Zamknij bagaznik

- Odepnij kleme (+) z bateri

- Otworz awaryjnie bagaznik (powinno byc opisane w instrukcj obslugi)

- Teraz powinien otwozyc sie bagaznik z szyba

- Podlacz spowrotem kleme (+)

 

3.

- Wybudowac prawy glosnik

- Wiazke kabli od bagaznika wyprowadzic na wierzch

- Niebiesko/brazowy kabel podlaczyc pod mase

 

4.

- Zdemontowac spojler

viewtopic.php?f=15&t=235327&hilit=+spojler

- Pod spodem znajduje sie skrzynka z antena

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/173/364/54629932/bild1-3451381689336346320.png

- W srodku znajduje sie wtyczka z dwoma brazowymi kablami

- Te dwa kable polaczyc ze soba za pomoca dwoch igiel

 

 

Mam nadzieje ze to Ci pomoze, powodzenia :cool2:

Informacje i zdjecia z tej str.

http://www.motor-talk.de/forum/notentriegelung-heckscheibe-t2611483.html

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mlotek bedzie trzeba zniszczyc uchwyt srobki lub prubowac z odchylana obudowa dalej pracowac.

Młotek?? niszczyć uchwyt :nienie: :duh:

 

 

następnym razem :search: zanim zapytasz. Jak już poprzednik napisał problemem może być mikro przełącznik lub jego tasiemka. Tak było u mnie.

Aby go wymienić trzeba otworzyć tylną szybę tu jest link z opisem jak to zrobić aby nic nie trzeba było niszczyć:

viewtopic.php?f=73&t=154633

Można też otworzyć tą szybę za pomocą komputera kabla obd i odpowiedniego oprogramowania podobna ale ja nie wiem gdzie w inpie czy dis-ie tego szukać.

Sam mikro przełącznik polecam kupić w aso nowy oryginalny, wstawianie tam czegoś innego nie sprawdzi się na dłuższą metę niestety.

 

Kolego speed1211 twoje rady / sposoby ni jak się mają do rzeczywistości niestety.

 

w 1 podpowiadasz aby uszkodzić sobie samochód,

w 2 piszesz bzdury - aby awaryjnie otworzyć bagażnik nie trzeba odłączać akumulatora wystarczy wyjąc małą zaślepkę z obudowy tylnej klapy i przesunąć małą dźwigienkę np. śrubokrętem. Podpięty akumulator czy odpięty nie ma różnicy, poza tym szyba pozostanie zamknięta aby ją otworzyć zasilanie musi być bo zamek jest sterowany elektrycznie - bez prądu można otworzyć wg opisu jaki podałem w linku powyżej.

Co do 3 sposobu to zapytam tak próbowałeś ? i jesteś pewny że nie zrobisz zwarcia i że jedynym efektem będzie otwarcie szyby w klapie. Jeśli tak to spoko,jeśli nie to podpowiadasz nieco ryzykowne rozwiązanie wg. mnie - ktoś za twoją radą może uszkodzić sobie auto.

Sposób nr. 4 na otwarcie tylnej szyby czyli zdemontować spojler, hmm czy aby to zrobić nie trzeba czasem mieć otwartej tylnej szyby ?? bo jeśli tak to :doh:

 

A tak na marginesie ponad 400 postów w niecałe 3 m-ce - WOW - chyba jesteś jednym z rekordzistów...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bedzie potrzebny dlugi srubokret (30-40cm) i mlotek bedzie trzeba zniszczyc uchwyt srobki

lub prubowac z odchylana obudowa dalej pracowac.

 

 

Informacje i zdjecia z tej str.

http://www.motor-talk.de/forum/notentriegelung-heckscheibe-t2611483.html

 

1. Jak widzisz napisalem tez ze mozna pracowac z uchylona obudowa i do niczego nikogo nie namawialem.

2. Sam nie probowalem ale to tez jest napisane, wezme sobie Twoje uwagi do serca :cool2: (powinienem napisac ze moze to byc ryzykowne ale po ludzku zapomnialem)

3. Zgadza sie, nawet sie nie zastanowilem a dotego moj opis :D

 

Troche ponad dwa miesiace :mrgreen: ,nie chce ustalac tutaj zadnych rekordow tylko po prostu spodobalo mi sie czytanie i konwersacja z wami, odwiedzam forum kilka razy dziennie i z tego ta suma sie zbiera.

Z czasem czestotliwosc odpisywania pewnie zmaleje wiec sie nie przejmuj :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na początku chciałbym wszystkim podziękować za rady. Wczoraj zanim dzisiaj to wszystko przeczytałem rozebrałem cały tył z kablami bo wcześniej miałem już doświadczenie z wiązkami kabli tylniej klapy. Okazało się że kable są w porządku, następnie jakimś cudem po kilku próbach otwierania i zamykania przez pilota udało się otworzyć szybę.Rozebrałem od środka tylną klapę bagażnika i miałem dostęp do silniczka i reszty kabli, zdemontowałem silnik i rozebrałem ( Prościzna na zapadki montowany) . W środku wszystko w porządku jest mały silniczek i przekładnia ślimakowa, wszystko wyglądało jak nowe wiec zamknąłem i zamontowałem. Przeczyściłem styki kostki i poskręcałem wszystko i działa znów. Nie wiem co było przyczyną , może słaby styk kostki silniczka. Jeżeli znów problem się pojawi to zajrzę do tego mikroprzełącznika.

 

Teraz pytanie: czy ktoś wie gdzie można założyć otwieranie tylniej klapy za pomocą siłownika ile to kosztuje i czy można to samemu zrobić, bardzo by to było u mnie przydatne.

 

Dzięki Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za pomocom silownika nie da rady, mocniejszy silownik moze spowodowac uczkodzenie zawiasow a o elektrycznych do montowania w e61 jeszcze nie slyszalem.

Seryjnie jest montowany uklad hydrauliczny, cena??? Zalezy za ile dostaniesz uzywany i bedzie trzeba go jrszcze zaprogramowac.

 

Co do silownikow to nie wiem czy klapa od nowosci sama nie powinna odskakiwac (kupilem auto uzywane) w kazdym badz razie jest to jedena ze slabszych czesci w naszych modelach i po 2 latach nadaje sie do wymiany (szczegulnie w zime daje sie to odczuc jak klapa nie podnosi sie do konca). Moze sa juz zamienniki ktore sa sprawniejsze albo bmw wypuscilo juz nowe. Bede szukac bo tez czeka mnie wymiana.

 

Tutaj hydrauliczna

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=41_1619&hg=41&fg=60&lang=pl

i pewnie jeszcze jakis modul bedzie potrzebny

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiec troche poszukalem, poczytalem i nie jestem zadowolony z tego co znalazlem :|

Znalazlem tylko wzmocnione silowniki ale opisy ludzi ktorzy je zamontowali tez nie sa dobre. Klapa otwiera sie szybko do 3/4 a pozniej powoli idzie do gory, tak powoli ze i tak ja recznie podnosza do tego bardzo ciezko jest ja zamknac.

 

Co do org. to zdania takie same wiec poki silowniki trzymaja klape w gorze i nie opada nie ma sensu jej wymieniac poniewaz problem szybko pojawia sie spowrotem (nawet po roku a czytalem tez juz o 3 miesiacach :/ ) i obojetne czy zamienniki czy ori.

 

Co do odskakiwania klapy na silownikach to nie odskakuje sama. A szkoda :D

Jesli nie zdecydujesz sie na hydrauliczna klape to nie ma niestety alternatyw.

 

Ps. Orginalne silowniki do bmw produkuje Stabilus, mozna na ich stronie poszukac pasujacych silownikow bedzie troche taniej niz z napisem BMW :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona wiazka klapy.

 

A film... gość zamiast wyjąć całą wiązkę i ją naprawić to ją wyciął i pozaciskał... do tego ten śrubokręt zamiast specjalnych plastikowych łapek, żeby nie podrapać karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym pewnie tez srubokret wzia :D

Filmik wcale nie jest zly, zawsze lepiej obejzec jak sie tego jeszcze nie robilo. Mozna sie lepiej przygotowac i wyobrazic jak to zrobic.

 

I co zrobiles? wymieniles cala wiazke czy tylko pojedyncze kable?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.