Skocz do zawartości

[520i]Szarpie silnikiem


Stealth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem dużo na forum ale niestety nie mogę znaleźć nic odpowiedniego mojej usterce więc załorzyłem nowy temat. Więc tak: zdarzy się że przy jeździe na drugim biegu przeważnie to mi sie dzieje raz na jakiś czas autko szrpnie jakby mu paliwa na momencik brakło i potem jest już ok. Z komputera wynika że mam uszkodzone dwa wtryskiwacze znaczy przy dwóch wyskakuje błąd. Jak samochód jest zimny i uruchomię silnik po jakimś czasie zaczyna szarpać ale tylko gdy auto stoi na zapalonym silniku (zapala się kontrolka silnika). A gdy uruchomię go na zimnym silniku i odrazu jade nie szarpie i nie zapala się kontrolka silnika. Na rozgrzanym silniku zawsze jest OK. Mogę go uruchomić i nie jechać on nie będzie szarpał lecz na zimnym odrazu ruszam bo tak szarpie że czasem aż zgaśnie. Czy ma do tego też coś odma bo czasem na biało zadymi. Korek wlewu oleju na zapalonym silniku jakby go przyciągało do silnika nie wypychało w górę. Jak z odmą do końca to nie wiem bo nie mogę jej wyjąć. Chyba nie wiem jak :mad2: . Znaczy czytałem jak to zrobić ale coś ją jakby jeszcze trzyma a nie wiem gdzie. Troche mi olej wywala spod uszczelki pokrywy zaworów i jeszcze gdzieś pod odmą jakby na dole ale już nie dopatrzyłem gdzie dokładnie ale to nie dużo no i myslę ze jest słabsza troche więc tak o tej odmie napisałem do tego. Proszę o pomoc jeśli coś takiego mieliście. Edytowane przez Stealth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być odma, czujniki, przepustnica, cewki, fajki, świece, wtryski.

Musisz kompa podłączyć i na początek wymienić odmę. Potem uszczelkę pokrywy zaworów przy okazji odmy bo może też zalewać olej świece. Zresztą na zimnym możesz odkręcić wszystkie i zobaczyć czy ktoraś nie jest w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem pod kompa i tylko wyskakuje błąd z dwama wtryskami nic więcj. Przepustnica jest ok. Zobaczę z tą odmą ale nie bardzo wiem jak ją wymontować. Musze gdzieś jakiś filmik chyba obejrzeć bo jedna chyba ją śrubka trzyma taki wkręt jakby i jeden przewód do miski jeden do pokrywy zaworów i jeden do listwy chyba wszystko nic wiecej nie powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sam jeszcze nie podłączałem dopiero się do tego przymierzam. Sprawdzę to jutro jak tylko podepnę może tam błędu nie pokazuje ale coś innego jest jakiś inne wartosci na wtryskach nie wiem pojęcia nie mam narazie o tym. Dziękuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze popraw tytuł :twisted: na taki viewtopic.php?f=72&t=117890 ,już bym to zamknął ale koledzy rozpisali troche więc pauza. A odnośnie tematu z tymi wtryskiwaczami to podstawa podpiąć kompa. POzdr i zastosuj się do powyższego

Poprawiłeś,ale ja zrobiłem to jeszcze ładniej,nie pisz e39,jesteśmy w tym dziale :wink:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.