Skocz do zawartości

316 m40 Brak hamulców z tyłu.Wyciek płynu.


witektzr50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Miałem dzisiaj nieprzyjemną przygodę na rondzie. Mianowicie obróciło mnie i wyleciałem tyłem przez krawężnik :(

Zaobserwowałem po tym że wyciekł płyn z tyłu pojazdu prawdopodobnie płyn hamulcowy.

Oczywiscie po zajsciu tylnie chamulce wogóle nie łapią (ręczny działa-tarczobębny)

Moje pytanie jest następujące od czego zacząć sprawdzać układ hamulcowy i czy da się to zrobić samemu czy lepiej od razu zawieźć betę do mechanika. Ew. Koszt napraw lub jakiś dobry mechanik we Wrocławiu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy nie wywaliło ci kontrolki płynu hamulcowego, kontrolka obok czujki tarcz. Jeżeli nie masz to przy okazji masz czujnik do zmiany. Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest załatwienie sobie Przynajmniej Kanału i sprawdzenie stanu przewodów hamulcowych, począwszy od samego początku czyli sztywnych do przewodów elastycznych. Sztywne masz od pompy do nadkoli, a elastyczne połączone od sztywnych (przy nadkolach) do hamulców. I tu zaczynają się schody, jeżeli przewód ci walnął to trzeba go wymienić i tu jest pewien problem ponieważ końcówki przewodów mogą być zapieczone/skorodowane itp.. więc przygotuj się na to że będziesz musiał wymienić przewód razem ze sztywnym (choć bądź dobrej myśli że nie). Wymiana takiego przewodu to nie jest skomplikowana czynność, wystarczy wykręcić przewód elastyczny ze sztywnego (zablokować sztywny jakimś małym kołeczkiem który potem będziesz mógł wyciągnąć by płyn nie wyciekał) potem zamontować elastyczny od przewodu do hamulca. Potem jeszcze odpowietrzanie hamulców (by być pewnym) i to chyba tyle.. Gorzej jak przewody masz w porządku a wywalił ci cylinderek w bębnach z tyłu, wtedy to już jest trochę więcej roboty. Co do samej ceny Ogólnie rzecz biorąc same przewody elastyczne to jest wydatek +/- 50zł za 2 na stronę czyli nie aż tak dużo, wymianę możesz zrobić we własnym zakresie (gorzej jak ci faktycznie zapiecze przewód i będziesz musiał ciąć sztywne) wtedy wyjdzie cie troszkę więcej roboty i pieniążków ponieważ będą ci potrzebne przewody sztywne miedziane, u siebie w eurojapan cars usłyszałem że takie przewody kosztują po 17zł/metr do tego potrzebujesz zarabiarki do przewodu i końcówek (zarabiarka to u mechanika +/- 5/10 zł od przewodu a końcówki to może 1/2 zł za sztuke). No i jeszcze przy okazji płyn dot 4 to 10zł za pół litra. A co do robocizny, zależy jak warsztat bierze. U mnie na kotlarskiej w Krakowie powiedzieli że za samą wymianę przewodów wszystkich wezmą 200 zł do tego przewody (300zł za kpl co jest dziwne bo w sklepie mi powiedzieli ze metr przewodu to 17 zł) + płyn i odpowietrzanie. to wyjdzie cie gdzieś 600 zł (plus znając życie coś do tego dojdzie, jakieś pourywane odpowietrzniki, tutaj cylinderki i te sprawy. Zawsze coś się znajdzie). To tylko od ciebie zależy co i jak^^

 

A co do mechanika we Wrocławiu polecam zajrzeć tutaj Polecane Warsztaty: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Stwierdziłem że lepiej oddać to do mechanika bo inaczej miałbym problem z kanałem na dłużej.

Faktycznie rozwaliło przewody hamulcowe. Ale auto już zostało u mechanika więc problem z głowy. (może nie najtańsza opcja ale hamlce wolałem zostawić komus kto sie na tym zna)

To jeszcze zapytam czy lepiej oddać drzwi do blachara czy kupić drugie używane? (co wyjdzie taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie wgniecenie/pęknięcie itp... Jeżeli chodzi o koszta to raczej taniej wyjdzie kupić drzwi pod kolor i przełożyć tylko ori szybę, ew zostawić tak jak jest. Tylko że potem pod słońce możliwe że będzie widać różnicę w kolorach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.