Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Kupiłem wzmacniacz i nie mam do niego instrukcji obsługi. W wzmacniaczu są 3 kable zasilające: czarny masa, i 2 plusy z tym że jeden grubszy drugi cieńszy(czerwone) nie wiem czy dobrze myśle ale ten gruby czerwony to chyba plus pod akumulator a ten cieńszy to plus od radia żeby włączał wzmacniacz jak włącze radyjko. Napiszcie czy dobrze myśle i jaki gruby przewód musi być to tego plusa od radia co włącza wzmaka. A i jeszcze jedno pytanko czy kabel od akumulatora też musi iść przez stacyjkę czy bezpośrednio od akumulatora i jaki gruby przewód? Wzmacniacz ma 200 WATT. Mam nadzieję że masę mogę podłaczyć do karoserii.

Pozdrawiam

P.S. jestem zielony z elektryki

images?q=tbn:ANd9GcTmIl0TjfLac0DKzvrvVkW5vbYa-L8NnaKQ6MwRmjiNpsCR58FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z tymi kablami to tak jak mówisz. Jeden masa i może być do karoserii, drugi plus od akumlatora i najlepiej przez bezpiecznik (nie wiem dokładnie jaka średnica ale coś około 5-10mm chyba wystarczy), a ten trzeci to plus od radia i podłancza się go tam gdzie po załączeniu radia pojawia się + (np plus na elektryczną antene) i może on być cieńszy np 1-2.5mm.

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej.

 

Ten "gruby" to im grubszy tym lepszy (walczymy o rezystancję która na przykład przy 30A ma już spore znaczenie), nie ma iść przez stacyjkę, tylko bezpośrednio, bezpiczenik obowiązkowy, jeżeli nie ma zabezpieczenia w samym wzmacniaczu. Nawet jeżeli zabezpieczenie we wzmacniaczu jest, to można wsadzić dodatkowo bezpiecznik w pobliżu akumulatora (taki przesadzony koło 50-70A, nie ma zabezpieczyć wzmacniacza w tym przypadku, tylko akumulator przed zwarciem kabla zasilającego do masy). Minus oczywiście możesz przykręcić do karoserii, byleby dobrze taka "śruba" przewodziła.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable można kupić w zestawie. Koszto to od 50zł ( nie najlepsza jakośc ale działają OK i nie ma z nimi problemów jak sie je dobrze zainstaluje) Jeśli nie to tak jak wczesniej. + do Akumyim grubszy tymlepszy (tulko bez przesady ;) ) Minus do karoseri o podobnej średnicy co +, a kabelek sterujący "remote" nie musi być gróby tylko taki zeby przewodził sobie 12V bez zadnych wielkich problemów. On odpowiada tylko za to ze uruchamia wzmacniacz i nie ma zadnego wiekszego poboru prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak przejs z alumulatora kablami przez auto az do bagaznika bo niewiem za bardzo jaka droga isc?? dzieki za pomoc

a w jakim bmw?

 

Potrzeba znależć jakieś przejście z komory silnika do kabiny, może znajdzie się jakaś wolna przelotka lub próbować przepchać jakoś przez przelotke z instalacji. Póżniej najlepiej wzdłuż progów pod pod tylnią kanape, którą demontujesz i tam znowu szukasz przelotki do bagażnika i już. Zostaje tylko podłączyć i gra. :dance:

 

ps. najlepiej przewód przeciągać wzdłuż orginalnej instalacji

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Przyłączę się do pytania jak przeciągnąć kable od radia do wzmacniacza w bagażniku.

Dokładniej chodzi mi o demontaż plastikowych nakładek na progi [e30], nie chciałbym ich połamać a nie widzę tam żadnych śrub. Może ktoś juz to robił i pomoże w biedzie? :) Puszczenie kabli tamtędy wydaje mi się najsensowniejsze, w sumie innej możliwości nie widzę :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.