Skocz do zawartości

Dzień dobry, cześć i czołem! :D


Pter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od wczoraj jestem posiadaczem pięknego X3 20d, z XI.2010r. Przesiadłem się z wysłużonego Passata b5 1.9tdi (prawie 500tys.przelotu). Zbierałem się do zmiany auta już od dobrych 3lat, jednak zawsze było coś ważniejszego, a Passat nie chciał się psuć. W końcu powiedziałem sobie, że już czas na zmianę. Na początku miał być nowy Passat, A6, Tiguan. BMW w zasadzie nie rozważałem do czasu kiedy po jeździe testowej Tiguan'em (u Bursiaka w Łodzi), dla zabicia czasu nie skoczyłem z żonką do salonu BMW Tłokiński. Miałem tylko pooglądać, ale sprytny pan sprzedawca kiedy przymierzałem się do pozycji za kierownicą testowej X1, szybciutko odpalił auto, władował się na tył i z uśmiechem wypalił "to przejedziemy się kawałek!". Pojechaliśmy na w miarę pustą drogę i tu dostałem w zasadzie polecenie "proszę wcisnąć i szybko przejechać kilka łuków" co też uczyniłem... w tym momencie wiedziałem już, że będę posiadaczem BMW. Już byłem prawie zdecydowany na X1 28i, ale rozsądek wziął górę i jest X3 20d. Jak teraz przypominam sobie, że już prawie kupowałem Tiguan'a, to się tylko uśmiecham :mrgreen:.

 

W X3 najbardziej mi zależało na automacie i pół-skórzanych siedzeniach sportowych. Niestety poprzedni właściciel wybrał fotele standardowe (Nevada czerwonobrązowa), więc dzisiaj zrobiłem sobie wycieczkę i w garażu mam już kompletną czarną tapicerkę (na jutro zaplanowana przekładka).

 

Martwi mnie trochę wycie dobiegające z prawego tylnego koła przy prędkości w zakresie 130-150kmh i wciśniętym gazie (po puszczeniu milknie), myszkowanie i wrażliwość na boczne podmuchy. Poprzedni właściciel zgłaszał w ASO dziwne odgłosy przy wysokich prędkościach i serwis stwierdzi, że to wina nowych opon zimowych runflat.

 

W każdym bądź razie witam wszystkich!

 

ps. postaram się wrzucić jutro zdjęcia Terence'a Bomby (tak ochrzciła X3'kę moja siedmioletnia córa :) )

 

Pozdrawiam,

Piotrek

 

viewtopic.php?f=131&t=191024

Witamy się gdzie indziej.. jak chcesz pochwalić się swoją F25 załóż temat w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum! Zyczymy bezawaryjnej pracy maszyny, a jak masz jakies pytania, to najpierw :search: a jak nic, to pisz. Z checia odpowiemy.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czołem Pter!

 

Dobry wybór, choć Tiguan nie byłby zły (choć to inna liga). 2.0d zakup z rosądku... 28i jednak trochę lubi wypić.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, powalczyłem trochę dzisiaj i zmieniłem przednie fotele, kanapę i podłokietnik (którego wymiana zajęła najwięcej czasu). Z boczkami udam się do specjalistów, nie chce połamać zaczepów, żeby potem nie skrzypiały drzwi. Jak zakończę pracę, wrzucę fotki.

 

ps. Tiguan ma tragiczne fotele, przy hamowaniu czułem jakbym się z nich ześlizgiwał i musiałem się kurczowo trzymać kierownicy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.