Skocz do zawartości

530D błąd 30 Auxiliary water pump


strzewka

Rekomendowane odpowiedzi

W zakładce od klimy w INPIe mam 1 błąd:

30 Auxiliary water pump

short circuit batt+

Czy to chodzi o tę pompkę pod zaworkami od ogrzewania (bo taką posiadam). Jeśli tak to gdzie szukać zwarcia którędy idą przewody do tej pompki? Czy może to być coś innego np jakiś sterownik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u siebie uruchomilem inpe i mam ten sam błąd, bo też walcze z dogrzewaczem. Pompke mam już wymienioną więc pozostaje sterownik w piecu. Nie wiem tylko czy ta pompka przy zaworkach będzie dawała ten sam błąd, musze zerknąć jutro czy ją wogóle mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik raczej mam dobry wymieniony razem z piecem. Wydaje mi się, że jeżeli by to była pompka przy piecu to bym w zakładce ogrzewania postojowego miał błąd pompki to samo by było gdyby był walnięty sterownik. Zresztą w Inpie mogę uruchomić pompkę i chodzi (nie wiem czy to ta) a jak włączę webasto przez pilota to po kilkunastu minutach mam ciepły silnik tzn wszystkie węże i piec chodzi a gdyby pompka była padnięta to piec by się przegrzał. Nie wiem czy dobrze rozumuję niech mnie ktoś poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten blad, mam pompke z zaworkami i ta przy webasto, zdemontowalem ta z zaworkami spryskalem wtyczki elektryczne plynem do elektryki a pompke sprawdzilem na krotko w sumie to nie bylo do czego sie przyczepic po zlozeniu wszystkiego blad sie wykasowal, pompka chodzi juz okolo miesiaca i wszystko z nia ok

u mnie blad ten objawial sie tym ze po wlaczeniu podgrzewania przedniej szyby po chwili lecialo zimno powietrze pompka stala a teraz caly czas leci gorace, a co do webasto mam z/c bez pilota i u mnie jak zaprogramuje je na grzanie budy to grzeje tylko bude a jak odpale auto to podgrzewa silnik tak mi sie wydaje, nie zauwazylem wsiadajac do auta zeby wskazowka od temp. silnika skoczyla w gore bez odpalenia silnika byc moze u mnie jest cos nie tak, napiszcie jak to wyglada u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W INPIe w zakładce ogrzewanie postojowe tam gdzie można włączyć i wyłączyć webasto jest też możliwość uruchomienia pompki w celu jej sprawdzenia czy chodzi po włączeniu słychać miarowe pukanie i po iluś sekundach sama się wyłączy, nie wiem tylko czy to chodzi o tę pompkę do pompowania cieczy chłodzącej w obwodzie czy do pompki od paliwa która podaje je do webasto. Różne opinie na forum są o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, że dokładnie nie wiem czy to ta pompka od cieczy chłodzącej, chociaż jak słuchałem to wydawało mi się, że dobiega to raczej z okolicy pieca a nie z pod fotela kierowcy ale to blisko siebie więc mogę się mylić. U mnie raczej pompka chodzi bo błędu nie mam w zakładce ogrzewania postojowego a jak odpalę piec z pilota (bo tylko tak mogę go odpalić) to kilkunastu minutach mam ciepły układ chłodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inpy mi się uruchamia, nie ma błędów, niby wszystko ok. Pisałem o tym tu viewtopic.php?f=72&t=209805. Nie uruchamia się po odpaleniu auta jako dogrzewanie ani z poziomu navi jako ogrzewanie wnętrza, nawet jak odpalę z pilota to nagrzewa się tylko silnik wnętrze w ogóle nie rusza klimatronic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.