Skocz do zawartości

Tylny napęd i zima


chendo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przy włączonym DTC nie ma szans żeby tył wyprzedził przód za sprawą samego napędu. Oczywiście w zakręcie itd itp jest to możliwe podobnie jak w samochodzie z każdym innym napędem ale to za sprawą sił działających na samochód, a nie typ napędu. Z ciekawostek mogę Wam powiedzieć, że przy włączonym DTC dużo trudniej (a właściwie jest to praktycznie nie możliwe) zarzucić tyłem w bmw niż w np w Subaru czy Audi z quattro, które chodzą bokami jak głupie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ostatnio miale zastepczaka 116i i mialem mase frajdy/zagrozen. :P

To co z dupcia sie dzialo tego nawet nie znalem w subaru - byl to manual i mimo nie duzej mocy poczulem sie znow jak mlody rycerz :P

Swietny samochod generalnie a ten naped rewelka, choc dla zony/dzieci xdrive must be :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie wypowiem.

Jezdzilem zawsze przednia oska. Teraz naped tyl uwazam tak jak juz niektorzy powiedzieli zmiane pasa zima sliskim zawsze zmienia sie plynnie wiec czy to przod czy tyl plynna zmiana pasa. Co do tylu rozum trzeba miec jak sie ma za duzo Nm bo nawet przy wlaczonym dtc moze lekko sie uslizgnac [BAD] fakt nie przegoni bo szybko sprostuje czyli nie ma tragedi przy ograniczonej stabilizacji toru jazdy juz moze cie nadgonic a przy wylaczonej przegonic. Testowalem sobie to na placu duzym co by wiedziec czego sie spodziewac strachu tylniej oski juz nie ma przy dtc i rozumie. Jeszcze jedno ktos sie wypowiadal na lodzie w luku wchodzac tylnia oska nie ma bata jak jest lod dupka zacznie nawet z DTC lekko nadganiac i na lod nic nie pomoze moje skromne zdanie. Zima jezdze u siebie na 225 Nokianach i narazie nie mialem zadnych problemow strachu jak rozum wlaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.