Skocz do zawartości

Bmw x1 2013 dobry wybór??


Sophia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Piszę do Was, iż potrzebuje pomocy przy wyborze auta. Zamierzamy z mężem kupić na wiosnę bmw x1, 2.0 (218kM), rok 2013. Zastanawiamy się intensywnie nad tym czy będzie to dobry wybór. Np. bmw x1 z 2010 roku (204kM) są o10 tyś euro tańsze od tej nowszej. Siedzimy na mobile.de i przeglądamy namiętanie ogłoszenia...

Miło mi będzie za każdą udzieloną radę.

Pozdrawiam!

 

Pomyliłam wątki, proszę o podwieszenie temtu do X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto autu nie równe... jeżeli chodzi o silniki to jest ten sam lekko podrasowany w tym 218KM jest chyba nowa skrzynia 8 stopniowa która jest znacznie lepsza od poprzedniej 2013 to juz po lifcie.... a mieli co poprawić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie zastanawiaj sie tylko bierz po lifcie auto, skrzynia automatyczna robi duze znaczenie a i moze ogromne - 204 w starym automacie prawie idzie tak samo jak 184KM po lifcie z nowa skrzynia i nie piesze to dlatego iz moja zona na 184KM ale moje odczucia.

 

co do wad X1 to powyzej 140Km/h jest juz glosno na trasie a jadac jakies 3-4h to juz troche bywa uciazliwe- poza ta wada wszystko jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Chodzi mi głównie o motor... ludzie nie mogą zbyt dużo napisać o motorach bo sa to młodziutkie auta i na pewno jeszcze nikomu nie padł motor czy coś innego.. :/

 

A tak od siebie, mozecie napisac jakie wady ma x1? takie wady w codziennym użytkowniu.. Czasami mała pierdoła, a potrafi narobić dużo zamętu.. Wiem po sobie, bo zwracam uwagę na szczgóły :P np u siebie w toyota avensis 2010, 2.0 diesel, nie potrafie znieść tego jak bardzo nie wygodne sa siedzenia...... TABORETY i ich wajhowanie jak w starym aucie z 90'

 

Będę wdzieczna za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu od półtora roku x1 2.0d manual z 2011 (kupiony od dealera w DE przez mobile.de), więc o silniku dużo Ci nie powiem, bo na razie ma 32k z czego my przejechaliśmy bezproblemowo 25k. Z mojej perspektywy szukaliśmy drugiego samochodu, trochę na miasto (krawężniki), trochę na trasy (raczej na zimę bo na wakacje jest inny wóz - np. narty z boxem na dachu) - dlatego x-drive.

 

Zalety: prześwit 20 cm super na miasto, świetne 4x4, świetna elastyczność i dynamika silnika, stosunkowo małe spalanie na trasie i w mieście, wystarczająco miejsca dla dzieciaków z tyłu (11 i 7 lat), bagażnik nie powala, ale na narty z boxem na dachu i zapakowany pod dach daje radę), ergonomia wyposażenia (i-drive, podłączenie telefonu, duży ekran nawigacji...). Dla 3 osób z tyłu na dłuższą trasę raczej nie ma miejsca - wysoki kanał pod nogami i niezbyt wygodna kanapa.

 

Mogło by być trochę lepiej: wygłuszenie (ale polift ma już np. wygłuszenie pod maską, którego ja nie mam), zawieszenie - trochę twarde, tył skacze na leżących policjantach (opony runflat 17"), ale za to w trasie zawieszenie super.

 

Mogłoby być dużo lepiej: najmniej wygodna pozycja na fotelu pasażera z przodu z jaką się spotkałem. Fotele wygodne, regulacja wysokości, ale dobrać sobie odpowiednie ustawienie, żeby nogi miały oparcie,a kolana nie uderzały o deskę rozdzielczą graniczy z cudem (mam 181cm) Ale w końcu się udaje. No ale tak naprawdę w tym samochodzie nie chce się siedzieć gdziekolwiek indziej niż za kierownicą :-)

 

Poza tym małym zgrzytem z pozycją na fotelu pasażera samochód naprawdę rewelacyjny. Miłego poszukiwania i wybierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Chodzi mi głównie o motor... ludzie nie mogą zbyt dużo napisać o motorach bo sa to młodziutkie auta i na pewno jeszcze nikomu nie padł motor czy coś innego.. :/

 

A tak od siebie, mozecie napisac jakie wady ma x1? takie wady w codziennym użytkowniu.. Czasami mała pierdoła, a potrafi narobić dużo zamętu.. Wiem po sobie, bo zwracam uwagę na szczgóły :P np u siebie w toyota avensis 2010, 2.0 diesel, nie potrafie znieść tego jak bardzo nie wygodne sa siedzenia...... TABORETY i ich wajhowanie jak w starym aucie z 90'

 

Będę wdzieczna za odp :)

 

 

Ten silnik jest znany jeździł w 1 3 5 x3 z drobnymi modyfikacjami. 18d 20d 23d 25d to ten sam blok zmieniane wtryski i turbiny lub bi-turbo....

wcześniejsze miały problem z łańcuszkami.

Ważna jest skrzynia przy silniku po lifcie niebo a ziemia.

 

W aucie padają maglownice i krzyżaki łatwo zweryfikować przed zakupem. Mam 105tys najechane już nie ma większych problemów.

jeżeli Fotele to tylko sportowe....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli siedzenie to sportowe to must have - naprawde kolegama 1000% racji nie widze tego auta z zwyklymi siedzeniami aa i bardzo fajna jest sportowa kierownica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :) Fajnie, że piszecie.

A powiedzcie jak sprawa ma się w praktyce z materiałem naszytym na siedzenia?? (skóra, alcantara...) jesteście zadowoleni ze swoich wyborów?

Mnie osobiście podoba się ruda skóra, na 2 miejscu jest cremowy kolorek.. ale z tym chyba będzie wiekszy problem z utrzymaniem "czystości", tymbardziej, że mamy małe dzieko... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma rudą- brązową w 3GT zostają ślady po jeansach po przetarciu szmatką zwilżoną znikają... warto mieć podgrzewane fotele

Ja mam tapicerkę i tez jest ok(ale gdybym miał brać to alcantare teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma całe jasne kremowe wnętrze ze skórą, bez podgrzewanych foteli. I jest ok, nawet w lecie, ale rzadko chodzę w szortach. Dzieciaki trochę brudzą, ale skóra bardzo łatwo się czyści. ale zamieniłem kremowe welurowe dywaniki na grafitowe gumowe :-)

Podsumowując: nie wiem jak będzie na dłuższą metę, ale na razie wygląda i zachowuje się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię.

Żona jeździe X1 25d - czyli 2.0 bi-turbo. Kupiliśmy ja nowa w 2013r. najechane ma do teraz prawie 17.000KM

Xdrive plu automat 8 steptronik

Autem jeździ się fajnie, moc robi robotę, choć jak dla mnie powyżej 130km/h odczuwam braki mocy -- ale to może dlatego że jężdze sam mocnym autem....

Poza tym faktycznie powyżej 140km/h robi się głośno , a ponad 160km/h hmmm.....

Największym mankamentem dla mnie wewnątrz tego auta jest ustawienie schowka przed pasażerem. Jezdzimy tym autem rodzinnie i z tyłu siedzi 2,5 letnie dziecko a ja na fotelu pasażera. Żeby córcia miała jako tako miejsca i nie opierała nóżek o fotel ja musze podjechać fotelem dość blisko schowka ( a że mam 185cm ) i opieram lewe kolano o plastik - i jest to nie wygodne.....

Mamy fotele sportowe, ale kurcze jakoś ciężko się w nich wygodnie usadowić.

Auto bagażnika dużego nie ma wiec tez jakos mega dużo bambetli nie zapakujecue - ogolnie nie jest to jakies duże auto ;)

My robiliśmy porównania miedzy Audi Q3 - ale to jakies nieporozumienie, oraz Q5 - to jest idealny wóz, ale cenowo nas przerastał troszkę ( tylko nowy wchodził w grę )

Zalezy do czego to auto ma służyć....?? Jako jedyny wóz rodzinny z dziećmi.....może być troszkę małe....

Popatrzcie może na q5 - no chyba że się Wam nie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega bardzo ladnie i fajnie opisal natomast auto Audi Q5 to nie te pieniadze a na tylnej kanapie jest prawie tyle samo miejsca co w X1 wkladalem foteliki i widzialem ile jest miejsca dobrym porwnaniem bedzie VolVo XC60 z silnikiem min. 163KM miejsca duzo i auto SPOKOJNE ma duzy komfort bez zmuszania do jazdy sportowej jako typ rodzinny to wybor super ale jako auto do miasta to X1 the best ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC 60 tez ogladalismy, pasowaliśmy się do niego, ale....w gre wchodził tylko motor D5 czyli 215KM w "afftomacie" - natomiast osiągi nie porażały, bo i auto nie stworzone do sportowej jazdy itp. poza tym cena nawet z rabatem i tak wychodził sporo wyższa niż za x1....no i jest X1 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to jezeli ci ilosc miejsca nie brakuje w X1 to nie ma sie czego zastanawiac i zamawiac.

.. no tak skrzynia biegow w XC60 jest slaba strona nie wykorzystuje potencjalu silnika D5 natomiast w X1 :) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.