Skocz do zawartości

E60 530i brak ciepłego powietrza na nogi


mackal 530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam takie pytanie czy ktos miał albo ma taki problem jak ja tzn.brak ciepłego powietrza na nogi.Na szybę i na środku konsoli jest ok czy to w ustawieniu auto czy manual nic sie nie zmienia na nogi leci cały czas zimne.Klapy wszystkie działają bo moge otworzyc i zamknąc każda pozycje.Prosze o pomoc bo jak jade to robi mi sie szron na paznokciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
elektryczne klapy rozdzielające przepływ się zacinają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie jest tak, że ciepłego powietrza w ogóle nie ma. Poprostu jest ono dużo chłodniejsze niż z nawiewów na nogi i szybę. Goście w warsztacie rozkładają ręce. Mówią, że to normalne. Coś mi sie to nie widzi. Rozumiem, że z centralki leci najwięcej powietrza i rozkłada się ono na 4 kratki, więc siłą rzezcy może być delikatna różnica, ale w moim wypadku jest to o wiele za dużo. W poniedziałek odwiedzam magika, może coś doradzi. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że ciepłego powietrza w ogóle nie ma.

No tak, powietrze lecące na nogi i na szybę jest na rozgrzanym silniku bardzo gorące, a to z nawiewów centralnych zawsze lodowate. Moje przemyślenia są takie, że skoro powietrze lecące na szybę jest gorące to nagrzewnica funkcjonuje prawidłowo, dlatego nie mam pojęcie jak to jest możliwe ze z nawiewów centralnych leci zimne powietrze. Wydaje mi się, że każde powietrze dostające się do wnętrza samochodu przechodzi przez nagrzewnicę, ale w tym przypadku nie wydaje się to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, logika też mi tak podpowiada. Źródło jedno, zmieniamy tylko drogę wyjścia. Dlaczego zatem temperatury są różne...

Jeszcze raz podkreślę, że powietrze nie jest lodowate. Jest dużo chłodniejsze niż z nawiewu na szybę i nogi.

Teraz jak mi zimno w twarz to ustawiam nawiew na szybę i po chwili robi mi się duszno :) Szkoda, że centralny nawiew nie daje mi tego ciepła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.