Skocz do zawartości

Doposażenie w servotronic e60 odczytanie schematu wds


528520

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam e60 530i z 2003 roku, wymieniłem przekładnie kierowniczą wyposażoną w servotronik z 2003 roku a wcześniej go nie posiadałem. Chciałbym żeby ten servotronic działał, wyszukałem w WDS schemat połączenia servotronica z KGM i ZKE, mam nadzieje że dobrze to odczytałem, pin 1 połączyć z pinem 46 KGM następnie pin 36 z pinem 12 ZKE? czy dobrze myślę? A o co chodzi z pinami 30,34,32 w GM?

I po skończonej pracy co i jak kodować, żeby ustrojstwo działało?

Trzeba wymienić jakiś moduł? Posiadam moduł KGM.

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65f109cb8c065c6e.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjaśniona, będę musiał tylko kodować po włożeniu servotronika swój moduł, nie trzeba wymieniać żadnych modułów, ponieważ tę opcję obsługuje KGM, jeśli macie KBM wtedy servotronic kodujemy w module AHL...tak dla wszystkich zainteresowanych i faktycznie trzeba tylko dwa przewody pociągnąć, piszę tutaj o e60 do 03.2005r...pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Udało się uruchomić serwotronica, na początek prowadzimy dwa przewody od maglownicy do modułu SBM wpinamy je w piny 46 i 47 tego modułu, w moim przypadku trzeba było wymienić moduł SBM na Hight, trzeba również wymienić obudowę kości pinów, dopisujemy do CAS kod wyposażenia $216 i cieszymy się z działającego serwotronica. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.