Skocz do zawartości

[318ti] Jaka prędkość przy danych obrotach.http://www.bmw-kl


BlackTi

Rekomendowane odpowiedzi

:mad2: Witam, od jakiegoś czasu zaczynam zastanawiać się czy wszystko jest w porządku z autem bo podczas jazdy ma stosunkowo wysokie obroty np. na 5.biegu przy 3tyś obrotów ma dopiero +/- 100km/h. Sprzęgło się nie ślizga nie stwierdzono żadnych usterek związanych z przeniesieniem napędu. Proszę o pomoc i sensowne odpowiedzi. To moje pierwsze BMW wiec nie wiem czy " ten typ tak ma " czy coś jest po prostu nie tak. Z góry dzięki za odpowiedz na pewnie oczywiste pytanie i wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NIe jest najgorzej, ale widocznie ktoś dal ciut krótszy most i dlatego taki efekt. Sprawdź na dyfrze jakie masz przełożenie.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w silniku 2.0 100km/h mam 2700 obr.byc moze przy 1.8 to wlasciwe parametry.ale tak jak kolega wyzej pisze sprawdz most jakie ma przelozenie

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na moście masz tabliczkę z oznaczeniem, lub blaszkę na której jest oznaczenie. Wiadomo i krótszy most tym ekonomika spada. Ale tutaj nie powinno być tragedi. Ja mam przy swoje e30 przy 3000tyś coś koło 112-115km/h. Przy starym dyfrze bylo to ok 105. Spalanie w mieście się nie różni, ale w trasie już różnice dochodziły do 1-5 litra na 100km.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W compactach chyba nie było ekonomizera z tego co czytałem, chyba można przerobić ale nie wiem czy opłaca się to robić. Sorry za ot pytanie z tej beczki koś może doradzić jak tanio dołożyć ekonomizer i który bardziej się opłaca czy ten na zegary czy do "zegarka koło radia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wenek, ekonomizer pokazuje tylko spalanie chwilowe i ni jak ma się do spalania średniego.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko przyspieszasz do danej prędkości np w mieście do tych 60 i w miarę możliwy wyższy bieg np 4 czy 3 w zależności od pojemności silnika.i jedziesz .nie zamulasz i spalanie ok. :) pozdro

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silnik 1.8 140 wiec jakoś to idzie wiadomo mogło by być 323ti ale.... wracając do tematu przy 60 spokojnie nawet na 5 trzyma się ale już do przyspieszenia lepiej 4 lub 3 :). Ostatnio zrobiłem reset sterownika wg forumowej instrukcji i tak jakby jest lepiej tzn. przy 3 tyś. jest około 110-115 nie wiem co jest grane z tym autem. Kurde mam tyle małych drobnych kwestii co do tego auta ale nie chce się rozpisywać o wszystkim w tym temacie. PS. pytanie parę postów wyżej dalej aktualne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.