Skocz do zawartości

Doposażenie X5


Adecneo

Rekomendowane odpowiedzi

Też stoję przed tym wyborem u mnie jest prosto bo mam top hi fi to wiązki tylko do słupków d musiał bym odciągnąć bo reszta chyba się nie różni.A światło w bagażu mam wolne po DAB bo do cic stary dab nie pasuje.tylko że kpl ze wzmakiem widzę na allegro 3 klocki trzeba dać. KTOŚ TEGO SLUCHAŁ TOP VS LOGIC7?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się że kable będą za długie np od tylnych drzwi kabel u ciebie leci do radia i z radia ty przedluzysz je do bagażnika może to mieć negatywny wpływ na LOGIC7 tam przecież chodzi głównie o scenę opóźnienie względem siebie głośników zmieniając długość kabli może nie być efektu. ale najlepiej jakiegoś zboka od car audio hi end zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam szukam schematu podłączenia sterownika kafas do e70 . skompletowałem wszystkie graty potrzebne do doposażenia ale nie wiem jak podłączyć. $8tha sli . wiem ze ma byc masa 30g pt can no i lvds do kamery. no i nie wiem czy po dodaniu fa wszystko wstanie czy fsc nie bedzie potrzeba ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Posiadam co prawda X6 ale piszę tutaj bo ciekawy temat.

Potrzebuję doposażyć auto w nawigację, orientowalem się trochę i wiem że muszę kupić monitor większy oraz stację.

I pytanie - czy mam jakiś wybór, żeby np było przy okazji DVD, dysk twardy i może coś jeszcze?

Posiadam też port USB i aux ale brak zestawu bluetooth - co jest mi potrzebne żeby takowe coś ruszyć bo Kazdy mówi inaczej.

VIN to L335267, system CIC.

Jak ktoś się orientuje, to jakie są koszta kamery cofania,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Witam szukam schematu podłączenia sterownika kafas do e70
ale nie wiem jak podłączyć. $8tha sli
nie wiem czy po dodaniu fa wszystko wstanie czy fsc nie bedzie potrzeba ?

 

.... czy mozesz napisac prosciej .... np. szukam schematu lub instrukcji montazu kamery do X5 E70 ... miesiac i data produkcji itd .... :D

 

Tutaj masz instrukcje montazu kamery - jak masz dodatkowe pytania to pytaj smialo :

Rear view camera retrofit BMW X5 (E70)

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=697682

 

... a tutaj wszystko na temat calego systemu :

E70 Rear-view Camera (RFK)

 

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=698637

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

na tapecie $322a comfort acces passive go passive entry :duh:

 

potrzebujesz instrukcji montazu , schematow itp

 

tutaj np. - Table of Contents E70 Comfort Access

 

http://www.bmwmotorsports.org/pdf/e70/05a3_E70%20Comfort%20Access.pdf

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rfk to stara kamera wsteczna do e70 przed liftem a poza tym w tych pdfach nie ma schematów ideowych. Kafas to kamera wysokiej rozdzielczości na przedniej szybie.schemat już mam podłączyłem dodałem fa ale nie działa. Wywala błąd że dde nie wysyła informacji o prędkości wzdłużnej. I na tym stoję.kalibracje istą zrobiłem. Na headup mam 3 kreski w kółku czerwonym zamiast informacji o dozwolonej prędkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z comfort acces też już się uporałem największy problem miałem z kluczem ale już wszystko działa. Zaprogramowłem nawet tak że komfortowo mogę zamknąć zapalone auto, przydatne rano pod sklepem, nie muszę gasić przedchwilą zapalnego auta. Webasto też nie musi startować co chwile bo webasto mam zaprogramowane jako ogrzewanie postojowe i jako dojrzewacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Przeglądałem wszystkie możliwe konfigurację i nie znalazłem e70 z SLI i z dde6

 

... prosilem - pisz tak zeby mozna bylo zrozumiec :duh:

 

SLI - Speed Limit Information .... a co to jest dde6 ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To się opisałeś :cool2: :mrgreen:

 

DDE to modul sterujący silnikiem

SLI to pokazywanie ograniczeń prędkości w nawigacji i w HUD (rzutnik na szybę) do tego jest potrzebna specjalna kamerka, moduł i kabel. Idąc za ciosem to o kierownica bo w kamerce jest też wykrywanie pasów i podczas przypadkowego zjechania wibruje kierownica (LDW)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 3 posty wyżej ci napisałem co to za kamerka KAFAS. jestes w błędzie Informacja o ograniczeniu prędkości może się wyświetlać tylko w HUD i KOMBI. Pozatym po takiej instalacji jak ja zrobiłem można uruchomić tylko SLI i FLA automatyczne światła drogowe do alarmu niezamierzonego przekroczenia linii potrzeba jeszcze wymienić zespół przełączników kierownicy i kierownicę z wibratorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Wywaliłem 8th z fa ...

 

Postaram sie najpierw to przetlumaczyc : wywalilem opcje 8TH ( Speed Limit Info ) z FA ( Fahrzeugauftrag )

 

 

The option is now available in iDrive and it shows the 3 dashed lines as it does before it reads any speed signs... but nothing ever gets detected and displayed in the instrument cluster or HUD.

I did a bit of googling and read that an FSC code may be required.

 

Opcja ta jest obecnie dostępna w iDrive i pokazuje 3 linie przerywane na jak ma to miejsce przed czyta żadnych oznak prędkości ... ale nic nigdy nie zostanie wykryte i wyświetlone na tablicy rozdzielczej lub HUD. Zrobiłem trochę googlowania i odczytu, które mogą być wymagane kod FSC.

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie KAFAS wywala konkretny błąd że dde nie wysyła informacji o przyspieszeniu wzdłużnym. W akcie desperacji flashowałem dde do najnowszej wersji i dalej to samo. Jeszcze zaraz po montażu miałem drugi błąd że kamera nie zkalibrowana, ale zrobiłem procedurę istą kazała mi stanąć przed autem i pomachać do kamery po czym procedura zakończyła się pomyślnie i błąd został tylko jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta... szukam E70 z paroma bajerami, które chciałbym żeby auto miało.

Niestety ciężko mi znaleźć żeby było wszystko co bym chciał stąd pomysł, żeby może kupić takie prawie pasujące a w braki doposażyć później. Pytanie tylko: w co z podanych poniżej będzie najłatwiej i oczywiście najtaniej doposażyć iksa?

Interesują mnie głównie:

- S316A automatic trunk lid mechanism

- S453A Climate-controlled seats

- S217A Active steering

- S248A Steering wheelheater

- radio odtwarzające cd z MP3?

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna klapa 4 godz roboty ,graty uzywane jakies 1500 zl nawet ie musisz dopisywac i bedzie dzialac tylko jak dopiszesz to w ccc pojawi sie nowe menu do regulacji jak wysoko klapa sie ma podniesc .I jak nie dopiszesz to jak auto uśnie to sie nie otworzy najpierw bedziesz musial drzwi otworzyć a potem klape .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele wentylowane to zalazy jakie masz bo jesli zwykłe lub sport to do prawego fotela trzeba podciągnąc dwa cany i jedno zasilanie + dopisac fa do cas i przekodować ihk jbbf ccc frm i cas . Panel ihk do wymiany bo brakuje na nim przycisków do wentylacji . Jeśli posisadasz komforty to tylko panel do wymiany i kodowanie jak wyzej . 1 dzien powinien ci wystarczyc .Ladne wentyle po lifcie ze sterownikami kompletne + boczki drzwi ja dałem 5tys swoje sporty sprzedalem za 2 przy okazji wymienilem wnetrze na taki kolor co mi pasowal .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Active stering już nie jest takie proste bo tu potrzebne ci bedzie noea listwa kierownicza ok sterownik as do lewego blotnika razem z blachą mocującą i wiązką .węże hydrauliczne i pompa wspomagania i tu jest problem bo wezy jest 3 rodzaje i pomp tez zależy czy masz dynamic drive lub damper control lub nie masz nic lub czy masz oba te systemy . Później trzeba dopisac fa do cas i przekodowac najlepiej całe auto chyba ze masz bardzo pokombinowane poliftowane to musisz plewic po kolei .Na koniec ista + przyrzad do geometrii i procedura ustawienia kierownicy na wprost . Dopiero wtedy zgaśnie komunikat o awarii as i zacznie działać. Gruba robota .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzweanie kierownicy jest najprostsze wymieniasz tylko kierownice i tasme jeden kabel musisz przyciągnąć ze skrzynki jbbf z zasilaniem i dopisac a później kalibracja czujnika konta skretu . Poszukaj sobie odrazu takiej kiery co jest podgrzewana i ma lopadki . A i do łopatek dwa kabelki pod maske od samej tasmy w kierownicy chyba ze masz x6 to one juz tam są Edytowane przez szachartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.