Skocz do zawartości

odma, filtr odmy, separator


kamil2047

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Moje pytanie pewnie bedzie banalne i smieczne dla wiekszosci ale kto pyta jest glupi przez chwile a kto tylko udaje ze wie, caly czas;) Moje bmw e46 318i ma objawy padnietej odmy tzn syczenie po zgaszeniu, delikatne falowanie obrotow na biegu jalowym. Wiem rowniez ze temat byl walkowany wielokrotnie ale mnie nie interesuje gdzie to jest tylko tak naprawde czym to jest??:) Bez zdjecia podszybia mozna dostrzec "maly krazek" , ktory w internetowych sklepach jest pod nazwa filtr odmy. Czy okreslenie "popsuta odma" swiadczy o koniecznosci wymiany tego filtra czy filtr ten jest poprostu dodatkowa czescia calej tej odmy czy tez separatora, ktory sie znajduje gdzies glebiej? Bylbym wdzieczny gdyby ktos mi to wyjasnil. Na mechanice znam sie tyle co sam sie nauczylem na swoich gratach, w ktoryh trzeba bylo grzebac zeby jakos jezdzily (najczesciej bokiem), a z bmw przygode zaczalem pol roku temu i jedynie co mialem okazje zrobic (czyt. nauczyc :) ) to wyczyszczenie przepustnicy, ktore wyeliminowalo zacinajacy sie pedal gazu oraz wymiane chlodnicy. Pozwole sobie podpiac pod ten temat jeszcze jedno pytanko..w bmw stojac przed maska po lewej stronie zaraz za chlodnica od strony silnika jest taki czarny dosc spory plastik od ktorego odchodza wezyki. Pytanie podobne do poprzedniego..co to jest? Po odpaleniu silnika zawsze buczy przez okolo 30 sekund. Dzieki z gory i pozdrowki z deszczowej wyspy. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.