Skocz do zawartości

E61 antena CB na stałe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam wszystkich,

 

chce zamontowac antene CB na taki uchwyt: http://www.cbradio.abc24.pl/default.asp?kat=-1&pro=194162 do tego podlaczyc kabel z glowka pl i antene Sirio turbo 1000 pl

 

1. gdzie najlepiej zamontowac ten uchwyt z tego co wyglada gorny kant bagaznika odpada bo klapa ma za duzy kont otwarcia. Druga opcja to górny bok klapy od bagażnika ale tam jest wlasnie szyba. Bedzie ten uchwyt tam pasowal :?:

 

2. jaka dlugosc kabla bedzie mi potrzebna zeby przeciagnac (schowac) go do przodu do schowka przy kierownicy ( stawiam na 7m ale nie chce za dlugiego zeby nie upychac).

 

3. jesli nie bagaznik to co proponujecie? Reeling tak jak tutaj http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a99e2b321437d68b to tez dobre rozwiazanie ale szukam czegos co mniej sie w oko żuca po zdjeciu anteny. Chyba ze z glowka pl bylo by lepiej.

 

Prosze was o bomoc bo jeszcze nigdy nie montowalem anteny na stale i nie wiem co z czym zjesc :P i jakie rozwiazanie najlepiej sie sprawdza. Z Góry dziekuje za odpowiedzi i wasze pomysly.

 

:?:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego znalazłeś rozwiązanie ?

Ja zamontowałem swoją na klapie bagażnika. Specjalny wzmocniony uchwyt i 2-metrowa antena, ale niestety efekt nie jest zadowalający. Nie mówię nawet, że podczas jazdy, gdy się wygina, ale nawet na postoju jest b.kiepsko.

Moim zdaniem połączenie tego radyjka z taką anteną powinno być SUPER, a słyszę 2 km max... (Radio Yosan turbo i antena SIRIO PERFORMER 5000)

(Fotki zamieszczę jutro)

Coś jest nie tak i zastanawiam się właśnie nad zamontowaniem anteny na relingu.

Napisz jak sobie poradziłeś z problemem.

 

Może Ktoś inny podpowie jaki jest powód taj słabego odbioru ?

Antenę chciałem zestroić miernikiem SWR, ale on pokazuje, że jest idealnie, więc nic bata nie przycinałem.

Końcówki zarabiałem samodzielnie, ale moim zdaniem połączenie wykonałem bdb.

 

Czekam koledzy na podpowiedzi w tej sprawie.

Miłego dnia/wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie znalazłem zadowalajacego rozwiązania. Temat CB poszedł trochę w niepamięć bo rzadko do PL jeżdżę a w DE ciężko dostać sensowny sprzęt.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak masz radio Yosan to się nie dziw... tez miałem takie yosan tubro chińskie krzaki :D

anteny wymieniałem, a to wina w radiu, antenki: sirio omega 27, president virginia, president missouri, i jeszcze jakies presidenty dłuższe. Antety bardzo dobre-jakoś odbioru i tak słaba. Wymieniłem radio na president harry III asc+ sirio omega 27 i jest super..

nadmienię, że krótkie anteny miałem na dachu i to nic nie zmieniało w przypadku radia yosan, teraz mam na klapie i spokojnie sięgam kilkunastu km

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jak przeprowadzić kabel od anteny magnesowej w e61 między dachem a bagażnikiem ? Chodzi mi o to aby znalazł się w środku typu przez np uszczelkę czy np. przez światło ?

 

Jakieś rady ?

 

Interesuje mnie również zakup cb marki yosan-250 po lekkim tuningu czy warto pchać kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukalem anten na dach, takie jak ma policja zamiast pletwy ale zero infirmacji jakie to ma parametry i jaki gwint tam jest.

Takie rozwiazanie bylo by najkepsze.

http://de.2009.bmwfans.info/parts/catalog/E60/Sedan/Europe/520d-M47N2/LHD/N/2006/february/browse/audio_navigation_electronic_systems/radio_telephone_antenna_f_official_veh/

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.