Skocz do zawartości

[E92] 335d - Warto kupić takie świece żarowe?


Nightsabes777

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Panowie.

Właściwie moje świece są jeszcze w dobrym stanie ale mimo to chciałbym wymienić je na nówki.

Co sądzicie o tych?

Bubel czy jednak warto?

Acha, jeszcze jedno. Czy przy wymianie świec muszę również zmienić sterownik?

http://allegro.pl/swieca-swiece-zarowe-bmw-3-e90-e91-e92-febi-i3761643684.html

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BERU kupisz za 50-55 PLN, warto oszczędzać? Wymień najpierw świece i zobacz czy pojawią się błędy, jeśli będzie błąd to sterownik do wymiany, jeśli nie - to jeżdzic i nie wydawać kasy

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie Beru po 49zł promocja zimowa :wink:

edit / ups sory już nieauktualne poszły wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem już wszystko.

Rzeczywiście lepiej dopłacić parę złotych i kupić świece BERU lub NGK.

Dziękuję za rady Panowie :cool2:

Temat do zamknięcia.

Kolego, kup NGK i uważaj przy odkręcaniu bo można ukręcić :duh:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzalność cieplna - materiał głowicy i świecy ma inną rozszerzalność cieplną, także jest o wiele mniejsze ryzyko zerwania świecy wykręcając na ciepłym silniku.

Ja wykręcałem na ciepłym silniku u kolegi w silniku N47 177Km i świeca się ukręciła :duh: :mad2:

Fachowiec usunął urwaną świecę a trzy pozostałe odkręciłem jak silnik był już zimny ale tym razem sposobem :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzalność cieplna - materiał głowicy i świecy ma inną rozszerzalność cieplną, także jest o wiele mniejsze ryzyko zerwania świecy wykręcając na ciepłym silniku.

 

widze u siebie po śrubach od kół, jak chce odkręcić koło zaraz po dynamicznej jeżdzie (gdzie rozgrzewają się tarcze, felgi, piasty itd) to idzie ciezko, a jak auto kompletnie ostygnie, np po 2-3h to śruby odkręcają się łatwiej. Dlatego jestem zdania, ze chyba raczej na zimnym silniku powinno sie wykrecac świece

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n47 trzeba zalewać na noc

świecę ukręciłem wieczorem a fachowiec dopiero miał przyjechać następnego dnia o 14-stej, więc postanowiłem pozostałe trzy zalać WD-40 na noc i pomimo tego nic to nie pomogło :duh:

W N47 świece należy odkręcać jakbyś miał gwintować otwór świecą żarową.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teori jak zmienic swiece zarowe jest wiele , ciezko powiedziec ktora lepsza,

slyszalem juz o :

na cieplym silniku

na zimnim silniku

zalac wd40

zalac plynem hamulcowym

zalac plynem odrdzewiajacym

plynem do elektyki (sopray ala wd40)

cocacola

odkamieniaczem

 

I na koniec i tak sie jakas kur....a ukreci ;)

Ogolnie nic to zyczyc powodzenia a najlepiej pojechac do serwisu bosch, niech oni sie mecza , troche zaplacisz ale nie bedziesz mial stresu :) jak ukreca to maja sprzet by to naprawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
n47 trzeba zalewać na noc

świecę ukręciłem wieczorem a fachowiec dopiero miał przyjechać następnego dnia o 14-stej, więc postanowiłem pozostałe trzy zalać WD-40 na noc i pomimo tego nic to nie pomogło :duh:

W N47 świece należy odkręcać jakbyś miał gwintować otwór świecą żarową.

też dobry sposób :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.