Skocz do zawartości

WYCIEK PŁYNU CHŁODZĄCEGO !!!!


GREGOR 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jestem tu Nowy :o ! Mam wielką prośbę, potrzebuję porad od Was, co i jak mogę sam zrobic z następującym problemem. Wiem , że temat ten był poruszany dobrych kilka razy,ale nie mogę znależć odpowiedzi dla siebie!!! Zauważyłem, że mam braki płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym!!! Wszystkie złączki, króćce, węże i chłodnica , SUCHO. Bardzo dużo powkładałem w naprawę swojego auta. I ku mojemu zdziwieniu zauważyłem wyciek pod autem . Auto stoi w garażu, więc moge spokojnie sprawdzić . Krople płynu chłodzącego , są na plastikowej zabudowie, pod spodem silnika, pod autem. Wyciek zauważalny na tej zabudowie , jest od miejsca gdzie jest klapka od korka spustowego oleju z silnika aż do końca plastiku. I cały plastik jest "spocony" . Gdy lewy przód auta podniosłem na lewarku, zaczęło szybciej ściekać, kropla po kropli, i zaraz sprawdziłem na białej szmatce, i w dotyku , że jest to płyn chłodzący :duh: ! Mam ubytek w zbiorniczku wyrównawczym , a nigdzie "gołym okiem" nie mogę tego zlokalizować!!! Proszę o porady, bo mieszkam w Niemczech, i cała naprawa może duuużo tu kosztować. A może to jest błachostka jakaś. Pozdrawiam Grzesiek.

 

viewtopic.php?f=69&t=117886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia część, tzn i chłodnica, wentylator i cała reszta od przodu silnika i po obu bokach silnika posprawdzane! czysto i sucho!!! :mad2: Zastanawiam się, czy jest jakieś miejsce z tyłu silnika, tzn tam gdzie znajduje się odma , i patrząc w dół silnika. Czy tam nie mogę miec jakiegoś rozszczelnienia, i wywala mi płyn chłodniczy. Problem mam taki, że nie mam kanału w garażu, i tylko pozostanie mi warsztat. A jak tam wjadę, to zaraz będą mnie pewnie straszyć, że to dużo pracy i cena naprawy droga! Już sam nie wiem co tam mogło rozszczelnić się , i ten króciec- trójnik z tyłu silnika sprawdzałem, SUCHO :mad2: . Ahh, czy wie ktoś może, co tam poszło. Wiem, że to jest bardzo trudno odgadnąc, bez widzenia tego, czy jakichkolwiek zdjęć!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.