Skocz do zawartości

X3 E83 2005r. Business CD Radio AUX IN


Gensat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy radio mojego auta posiada funkcję AUX i jeśli tak jak to aktywować.

W razie negatywnej odpowiedzi, mając instalacje zmieniarki CD, czy można podłączyć na miejscu zmieniarki inne urządzenie, n.p. nawigator dynavin?

 

Oto dane radia:

 

Identification

BMW part number 4154935

Hardware number 71

Software number 63

Supplier Philips

Coding index 1

Diagnostic index 46 (CD53 E85)

Bus index 1

Date of manufacture 24 / 5 week / year

Serial number ?????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjscie aux masz obok zapalniczki z tyłu pomiędzy przednimi siedzeniami.Jesli nie ma to nie ma :wink:

 

viewtopic.php?f=86&t=218464

 

 

Niestety obok zapalniczki nic nie ma. Ale szczerzy mówiąc chciałem tylko dojść do tego czy moje radio ma lub nie funkcję AUX. Dziś podłaczyłem się z NCS Expert i oto wynik modułu Radia:

 

TP_MINIMAL_VOLUME

wert_01

GAL

wert_02

KEY_MEMORY_RADIO

nicht_aktiv

REG

wert_04

DSP_CDC_DIGITALLTG

wert_00

LAENDERVARIANTE_RADIO

ece

TP_FUNKTION

tp

RDS-AF_SWITCHING

rds_on/af_auto

PTY_TABELLE

ece

AUX_IN

kein_aux

TV_SYSTEM

wert_01

 

Szukałem w necie ale nic nie znalazłem co do tego KEIN_AUX, ale wydaje mi się że sprawa prosta ... radio nie posiada funkcję AUX.

Ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję na NCS EXPERT zakodować AUX_IN w wyposażeniu auta (czyli z "kein_aux" na "aux"), ale przy zapisywaniu mam taki komunikat:

 

ERROR! Modul: A_RA_NG.IPS, Proc: Cod_SG_CODIEREN, LineNr: 58, ErrorNr: 2060

COAPI-2060: Codierung fehlerhaft (allgemein)

C_RADIO, C_C_AUFTRAG: ERROR_VERIFY

 

>> ERROR! Modul: COAPI2.CPP, Proc: coapiRunCabd, LineNr: 06, ErrorNr: 2060

SG_CODIEREN

 

Czy ktoś może mi wyjaśnić? (W sieci nic nie znalazłem!)

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czemu utrudniasz sobie życie? Nic nie kodujesz, tylko robisz kabelek i podłączasz do radia. Wciskasz "mode" i wyświetla się napis "AUX IN".

 

No właśnie też tak uważam,bo przecież teraz nie wyświetli ci napisu aux bo nie masz niczego podłączonego :wink: :wink:

 

 

Bardzo dziękuję za radę. Problem polega na tym, że kupiłem Nawigator Dynavin i jeden gość mi powiedział że moje radio nie ma AUX (sam widziałem, że z podłączonym urządzeniem się nie wyświetliło napis AUX). Do końca jednak nie wiem czy próby podłączenia tego urządzenia były trafne.

Więc zdecydowałem sam zrobić taki kabelek, wtedy podłaczam i zobaczę.

 

Z drugiej strony, chciałbym wiedzieć na czym polega ten błąd NCS, bo chciałbym dobrze zrozumieć funkcjonowanie tej aplikacji.

 

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAAAAK!!!! Udało mi się! Działa!

 

Oto najpierw foto kabelka własnej roboty (kabel i kostki od CDROM starego komputera). Może nie zbyt ładny ale za to sprawny:

 

http://i42.tinypic.com/2rxd7di.jpg

 

http://i41.tinypic.com/9pxh0k.jpg

 

 

No, i po podłączeniu kostki kabla do gniazda AUX w telnej części radia oto wynik:

 

http://i42.tinypic.com/vh3x2s.jpg

 

http://i42.tinypic.com/i5ars1.jpg

 

 

Czyli jak widać funkcja AUX jest i można ją wybierać przyciskiem MODE.

 

Jeszcze dodam, że jakość dzwięku jest bardzo dobra (podłaczyłem telefon Samsung 5610 i puściłem rózne utwory).

 

 

Przy okazji zauważyłem że do radia już jest podłączona kostka z kablowaniem od Zmieniarki CD (czego nie mam!), ale nie mogę znależć kostki końcowej w środku podłokietnika. Gdzie może jest schowana?

 

Jeszcze raz ogromnie dziękuję wszystkich za rady i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.