Skocz do zawartości

[E60] Wymiana podsufitki, kierownicy i listew


blast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

 

Z racji tego, że powoli czas rozstać się z moją E46 - przymierzam się do zakupu E60. Ponieważ obecnie mieszkam i pracuję w Niemczech - tutaj też będę kupował auto. No i powoli pojawiają się schody...

 

Celuję w 535d LCI. Niestety ceny jakie figurują na mobile.de potrafią skutecznie zniechęcić do szukania tej 'perełki' - mam na myśli egzemplarz dokładnie taki, jaki sobie wymarzę. Mam na oku jedną sztukę, ale nie podobają mi się w niej 3 rzeczy:

 

1. Podsufitka 'zwykła' - od zawsze marzyła mi się czarna / antracytowa

2. Kierownica 'zwykła' - tylko M-Pakiet wchodzi w grę

3. Listwy wewnętrzne drewniane - aluminium z podłużnym szlifem to jest to...

 

Pytanie brzmi - gdzie kupować, gdzie/jak wymieniać? (Nie)stety jestem uczulony na fuszerkę i wszelkie 'świerszczyki' w aucie, dlatego nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie zamontowana podsufitka zaczyna skrzypieć na dziurach, podobnie jak i listwy... Ale z drugiej strony nie wiem, czy jest sens kupować i wymieniać wszystko w ASO.

 

Ktoś ma może doświadczenia w takich operacjach i może się wypowiedzieć na ten temat? Warto kupować używki na allegro? A może jesteście w stanie polecić jakieś firmy z Wrocławia lub okolic, które podjęłyby się w.w. wymian fachowo?

 

...a może to tylko moje fanaberie i lepiej odpuścić sobie temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 nie pomogę.

 

Ad.2 Odpinasz klemę z aku, bierzesz coś długiego wąskiego np. śrubokręt z długim grotem i od spodu kierownicy jest mały otworek - jak wsuniesz tam śrubokręt trochę takim energicznym ruchem to powinna Ci się odblokować z uchwytu poduszka pow. Odpinasz ją na spokojnie, następnie ukaże Ci się mocowanie kierownicy - odkręcasz nasadką (nie pamiętam już jaką, ale sporą) i wyjmujesz starą kierę. Z nową kierą postępujesz z odwrotną kolejnością.

 

Ad.3 Listwy na kokpicie są na wcisk, ta przy biegach i przy panelu sterowania fotelami pdc itd też. Mała ramka z nawiewem po lewo od kiery jest przykręcona, więc najpierw musisz wyciągnąć przełącznik od świateł z ramką (też na wcisk jest) potem odkręcić chyba dwie śrubki i wyłazi. Listwy z boczków drzwi nie zdemontujesz bez zdjęcia boczka bo od wewnątrz są zabezpieczone takimi aluminiowymi zaciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki są klejone fabrycznie, ponowny montaż musi również odbyć się na kleju. Ja zrobiłem na silikonie, żeby się nie ruszały ewentualnie trzeszczały. Wystarczy cienka warstwa nałożona na wzór wężyka.

 

Jeśli chodzi o demontaż podsufitki, osobiście sciągałem jedynie ze słupków i powiem tak że nie jest to łatwe zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera i listwy do wymiany bez problemów. Jeżeli chodzi o listwy, to oprócz kupienia ori wchodzi w grę także oklejanie czy hydrografika. Podsufitkę mam antracytową, więc jej nie ruszałem nigdy, ale wiem, że koledzy wymieniali w e9x bez problemu, więc w e6x powinno być podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze dwa pytania, jakie mi się nasunęły.

 

1. Czy kierownicę po zmianie trzeba w jakikolwiek sposób kodować (żeby działały wszystkie przyciski), czy działa plug-n-play?

2. Czy ktoś z Was kupował używaną kierownicę M-Pakiet na allegro? Mam trochę obawy, czy aby handlarze nie próbują w jakiś sposób sprzedawać kierownic z 'zaślepkami' zamiast airbagów. Da się to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaślepkami , może nie ale regenerowane tak . Bo skupuja wystrzelone. Jeśli ktoś robi z szyberdachami lub przyciemnia szyby to taka podsufitkę ogarnia w 2 godziny bez problemu.
sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hassassyn - gdybyś miał pytania czy też pomysł wykorzystania hydrografiki na elementach swojego samochodu to zapraszam do kontaktu :

m.kemona@next-generation.pl

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i doradzę w temacie hydrografiki.

Pozdrawiam,

Marcin

www.next-generation.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Informacja dla użytkowników forum BMW KLUB

 

Od 1 marca rusza nowa promocja na zmianę designu felg w technologii hydrografiki !

Dostępne wzory znajdują się pod linkiem : http://www.next-generation.pl/wzornik

Promocyjne ceny rozpoczynają się już od kwoty 399 zł za komplet felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.