Skocz do zawartości

[E46 318i]Chwilowe szarpanie na zimnym silniku


Matii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam e46 318i z instalacja LPG, od jakiegoś czasu mam problem z nierowna praca silnika. Gdy silnik jest totalnie zimny to przy ruszaniu (ruszam zawsze na benzynie wiec raczej instalacja LPG nie ma wpływu) po wrzuceniu 2ki auto mocno przymula, tzn dochodzi do 2k obrotów i nic, gaz wcisniety do dechy a auto ledwo jedzie, po paru sekundach zaczyna mocno szarpac. Problem ustaje po ok 30sek/minucie jak sie silnik chociaz ciut nagrzeje (ruszy sie wskaznik temp na niebieskim).

Na cieplym silniku wszystko chula dobrze, nic nie szarpie.

Ostatnio wymieniłem przepływke (bo komp rzucił błedem) ale niewiele to pomogło (tzn na poczatku bylo ciut lepiej, ale bylo tez i cieplej, dzisiaj juz jest kiepsko).

Ostatnio tez czyscilem swiece no i zauwazylem ze jedna ma uszkodzona izolacje termiczna (jakby ktos z boku ciachnał ją nozem) moze to jest powód? niebawem wymienie ja na nową to zobacze czy to cos da.

Slyszalem ze moze to byc uszkodzony czujnik polozenia walka rozrzadu, jakie są objawy uszkodzonego czujnika?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety nie zgodzę się z przedmówcą. Ponieważ sam miałem uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu i kontrolka się nie paliła:). Jak jest uszkodzony ten czujnik to auto może nie wkręcać się na obroty. Tak było w moim przypadku. Również silnik był mułowaty, nie ciągnął tak do przodu. Ale miałem wtedy przepływkę do wymiany, więc mułowatość przypisał bym do przepływki.

 

Sprawdź na kompie. Diagnoza komputerowa powinna nieco wyjaśnić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.