Skocz do zawartości

[E36] Chcę zdemontować instalację LPG


KKamiLL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dość długim okresie poszukiwań wreszcie namierzyłem Beatę dla siebie.

To 323ti Compact.

Niniejszym chciałbym zawitać do grona forumowiczów i posiadaczy BMW.

 

Ponieważ auto które kupiłem ma założoną instalację gazową, a ja nie jestem fanem tego źródła zasilania, to chciałbym to zdemontować.

Instalacja sterowana jest przez jednostkę STAG 300 i jest jeszcze na gwarancji (został jej rok).

Może mi ktoś doradzić jak i gdzie to najlepiej załatwić?

Myślę o tym żeby cały ten osprzęt później sprzedać bo szkoda tego wyrzucić skoro cała instalacja ma rok i ok. 10 tys km przebiegu.

Na pewno ktoś mógłby z tego skorzystać.

 

Być może ktoś z forumowiczów będzie chciał podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie a nawet podpowie mi kto byłby zainteresowany używaną instalacją.

Z góry dzięki za wskazówki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne adaptery, które wpina się po wyjęciu sterownika. Potem jeszcze trzeba zaślepić nawierty po wtryskach w kolektorze ssącym, a reduktor butlę i resztę można bez żadnych przeszkód pozdejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zostaw instalacje i jej poprostu nie używaj . E36 lata swojej swietności ma za soba i osoby w wiekszosci ja szukający bedą patrzec na ekonomie uzytkowania . Sprzedawaną instalacje zawsze możesz ale juz nikt jej legalnie nie założy do samochodu ( wykaz części zakazanych do ponowniego uzytku) więc ceny adekwatnej do wartosci nie uzyskasz a sprzeadc za 300zł cos co watre jest 2000zł to chyba nie halo a jak bedziesz to chciał usunąć u mechanika to zarobisz najwyżej na flaszkę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprzedawaną instalacje zawsze możesz ale juz nikt jej legalnie nie założy do samochodu ( wykaz części zakazanych do ponowniego uzytku) więc ceny adekwatnej do wartosci nie uzyskasz a sprzeadc za 300zł cos co watre jest 2000zł to chyba nie halo a jak bedziesz to chciał usunąć u mechanika to zarobisz najwyżej na flaszkę .

Dlaczego nie ? Nie wiem jak wygląda kwestia zakładania gazu i wbijania go w dowód no ale wtryskiwacze, parownik oraz butle gazową bez problemu sprzeda. Osobiście gazu bym nie demontował bo nie wiem czy ma to jakiś sens. Skoro jest założony to dlaczego by nie oszczędzać ? Koszty są o tyle wyższe, że przegląd jest droższy, od czasu do czasu trzeba wymienić filtr, no i szybciej zużywają się elementy układu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odchodzą normalne koszty związane z fabrycznym układem zasilania benzyną, skoro się ich nie używa :wink:

 

Co do ponownego użytku podzespołów instalacji gazowej - wszystkie można ponownie zainstalować, nawet zbiornik pod warunkiem że nie przekroczył 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.