Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe HIGH (MK4) 2014


matimisztal

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry mój błąd pomyliłem z Professional. Chyba miałem jakieś zaćmienie wczoraj :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Czy moze mi ktos powiedzieć jak to nagrać i jakim programem? Juz zniszczyłem chyba z 7 płyt, wszystkie SONY, nagrywam wersje 4,7GB z fotoradarami. Z mapami do E60 nie miałem problemu a z e65 mam takie jaja :roll:

 

Po nagraniu wkładam płytę do napedu w samochodzie, z dołu na wyswietlaczu wyswietla sie CD00 po czym wogole nie czyta i włacza sie normalnie radio. Walcze juz z tym od tygodnia,

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze....to było opisywane milion razy i wiele osób ma z tym problem :duh: :duh:

Poczytaj....a jak nie znajdziesz rozwiązania to kup płytę wielokrotnego nagrywania i koszty odpadają...w koncu moze się uda :wink:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Egofiles padł kolego...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: więc i nie ma czego odświeżyć :mad2:

Moze wrzucę jutro na inny serwer :cool2: :cool2:

 

Dziękuję serdecznie za informację, w takim razie czekam na wieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam do klubowiczów pytanie :)

Nagrałem sobie mape o ktorej tu mowa pierwsza CD2 na polske wszystko działa lecz czasem wyskoczy mi komunikat correct dest.guidance not possible.

Gdy włoże CD2 wpisze adres np. niemcy to cały czas wyświetla ten komunikat. już troche czytałem wiem o co mniej wiecej chodzi ale nic konkretnego. pytanie czy mapa na europe zachodnia CD1 dopiero wkładam za granica (np niemcy) ??? dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko nie zawsze jest to powiadamianie głosowe...zazwyczaj tylko wyświetla się ostrzeżenie :mrgreen: :mrgreen:

Zresztą wszystko jest opisane w pierwszych postach więc.... :cool2: :cool2: :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

mam może marne pytanie ale zaryzykuję ochrzan;)

nagrałem obraz na płytkę i wygląda na to że wszystko do tego momentu jest dobrze, ale po włożeniu do samochodu w ogóle nie widzi płyty i mówi aby włożył płytę CD. Aby nagrać tę navi trzeba użyć DVD więc zacząłem zastanawiać się czy ta nawigacja jest w ogóle dla mnie. Mam E 46, 320 d z 2002 roku. Po znalezieniu poniższego opisu wygląda na to żę nie dla mnie :( Mam więc prośbę do Was o wskazanie jaką mogę sobię ściągnąc do mojego modelu? właściciele innych 320 d na pewno ten temat przerabiali. Mam nawi ale z przed 3 lat (a więc sprzęt do odtwarzania śmiga) i chciałbym mieć uaktualnioną. Interesuje mnie tylko Polska i ewentualnie Białoruś bo jutro jadę w te rejony na mały "rekonesans" :))

 

Compatible with these following BMW Cars:

BMW cars from 2003 model year to 2010 year MK4 navigation unit.

3-series e46 (2000-2005), M3 (2001-2006)

5-series e39 (2000-2003), M5 (2000-2004)

X3 e83 (2004-up) X5 e53 (2000-2006)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego trudno zebys nie zaliczyl ochrzanu skoro zapisales sie na forum o godz. 0837 i od razu zadajesz pytania zamiast zaczac czytac. nie jest tego duzo. zaledwie 12 stron wiec poswiec troszke swojego czasu i czytaj bo ta mapa jest dedykowana do twojego modelu o ile masz czytnik MK4 jak w tytule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz hulajaca mape sprzed 3 lat to na bialorusi bedzie ona jeszcze jak nowka. tam raczej burza niz buduja. a pro pos, jesli wrocisz stamtad bez strat wlasnych, to opisz jak ci wyszedl ten "rekonesans". chetnie poczytamy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie po powrocie! :)

 

Najpierw powiem Wam że wyjeżdżałem już następnego dnia o 4 rano po poprzednim mailu i daję słowo że przeczytałem wszystkie 12 stron (może średnio ze zrozumieniem), ale po zgraniu na płytkę oczywiście obrazu, nie odtwarzało w samochodzie a średnio miałem już czas na dalsze kombinacje i czytanie (pakowanie się, kupowanie itd) i nie wiedziałęm jak sprawdzić czy mam czytnik MK4. Zaś dotychczasową mapę którą posiadam to tylko na Polskę i teraz jak byłem przy granicy to okazuje się że również co najmniej na Litwę. Na Niemcy mam oddzielną płytkę i na Skandynawię też.

 

Sama zaś Białoruś jest o dziwo...... niesamowita! Jestem wciąż w szoku co tam zobaczyłęm. Miasta bardzo zadbane, czyste, widać ekipy sprzątające, budynki z poodnawianymi fasadami niczym nie różniące się od naszych, sklepy nie na kartki ale z normalnym asortymentem. Ceny różne, niektóre rzeczy droższe niektóre tańsze. Drogi lepsze od... polskich. Nawet na wsiach asfalt jest bez żadnych dziur! Tu jednak odkryłem prawdę - okazało się że jeśłi temperatura przekracza 24 czy 25 stopni to ciężkie samochody mają zakaz poruszania się :) No i poraziło mnie to co zobczyłem już przy granicy z Polską w Grodnie - masa polskich babć opowiadających o historii i ichniej teraźniejszości ze łzami w oczach, o zarobkach 150$ miesięcznie i o obronie kościołów własnym ciałem przed zburzeniem przez komunistów - kilka się udało i są po dzień dzisiejszy główą atrakcją miasta. Cudowne barokowe wnętrza (za tydzień powinienem mieć własną stronkę www to zdjęcia kto chce to zobaczy). Msze w kościołach są 5 razy dziennie w języku.... polskim a dwa w rosyjskim. Białoruski nie istnieje - sami Białorusini rozumieją go ale już mówić nie potrafią. Telewizja, gazety oznaczenia drogowe prawie tylko po rosyjsku. Największy ich problem to brak pracy- granica na zachód zamknięta więc jeżdżą wszyscy do Rosji pracować (nie trzeba wiz) no i znają rosyjski. Mówią że rządzi Putin rękami Łukaszenki i utrzymuje na naprawdę solidnie ekonomicznym poziomie nieopłacalny kraj w zamian za.... pełną rusyfikację. Takie sytuacje to znam tylko z historii a tak naprawdę to dzieje się dziś 200 km od Warszawy - trudno pojąć. Za ileś lat może tam być podobna historia do Ukrainy, ale tylko podobna, bo to o wiele słabszy kraj....

Kiedy już wracałem zatrzymałem się w mieście Wołkowysk aby odpoczać i zaczęło lać niemiłosiernie, więc wszedłem do miejscowego kościoła - wnętrze przeciętne ale po kilkunastu minutach zaczęli schodzić się ludzie, póżniej zaczęła się msza, byłem w szoku że tu też po polsku a w końcu przyszły dzieci na biało ubrane i okazało się że to pierwsza komunia polskich dzieci.... Wzruszające.

Byłem też m.in. w Nieświeżu i tamtejszy robiący gigantyczne wrażenie Pałac Radziwiłłów przerobiony jest na muzeum (a je generalnie średnio lubię), w którym m.in. w gablotach są dokumenty pisane oczywiście po polsku rękami Radziwiłłów, polskich królów i książąt - dla mojego pokolenia to takie nienaturalne chyba, że za naszymi granicami tyle Polski jeszcze się znajduje - takie moje małe odkrycie.

Dobra, kończę te wypociny, powiedzcie proszę jak sprawdzić czy mam MK4 :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.