Skocz do zawartości

Nie czyta MP3


Mirch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW X3 z 2005. Radio jest z odtwarzaczem MP3, ale co dziwne nie odczytuje mi płyt z muzyka MP3 które w ostatnim czasie nagrałem.

Te które zostały nagrane jakiś czas temu są odczytywane bez problemy, ale te w ostatnim czasie nie. Próbowałem już nagrywać z różną prędkością ale niestety nic to nie dało. Także różne płyty różnych producentów próbowałem.

Ma ktoś jakieś pomysł co jest tego przyczyną? I jak zrobić aby jednak dało się odczytywać płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

... tutaj znalazlem taka informacje :

 

http://www.motor-talk.de/forum/x3-e83-2004-mp3-abspielen-t2607516.html

 

Der X3 bis 8/04 (Modeljahr 2004) kann keine mp3s abspielen, nur ab 9/04. Aber ich glaube, wenn man ein CD-Wechsler (mit Produktionsdatum ab 9/04) kauft, sollte das mp3-kompatibel sein.

 

X3 8/04 ( Model 2004 ) nie czyta mp3 , tylko od 9/04.

Ale mysle ,ze jezeli kupi sie zmieniarke CD ( data produkcji po 09/04 ) powinno czytac / byc kompatybilne z / mp3

 

 

 

.... albo tutaj:

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=98728

 

Here's the story.

 

No model X3 with the 6 CD changer plays .mp3s.

 

A 2005 X3 with the regular CD player will play .mp3s.

 

A 2004 X3 will not play .mp3s whether regular CD player or 6 CD changer.

 

Oto historia.

 

Żaden model X3 ze zmieniaczem 6 płyt CD odtwarza .mp3s.

 

2005 X3 ze zwykłym odtwarzaczu CD zagra .mp3s.

 

2004 X3 nie zagra .mp3s czy zwykłym odtwarzaczu CD lub 6 zmieniarka CD.

 

 

... czy ta informacje moze ktos potwierdzic ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

@ziomek1988 - widze ze nie masz zaufania do informacji jakie podaje :duh:

 

.... znalazlem sczegolowe informacje dotyczace MP3 .....

 

dla wszystkich zainteresowanych podaje link : http://www.bimmernav.com/bmw_mp3_cd_changer.html

 

Pdf = Detailed documentation from BMW on MP3 Audio support

 

http://fs5.directupload.net/images/160216/4tjo5pn2.jpg

 

 

tak wiec : odtwarzacz CD czyta MP3 jezeli ma date produkcji wrzesien 2004 lub późniejszą

zmieniarka CD czyta MP3 jezeli ma date produkcji wrzesien 2005 lub późniejszą

 

P.S.

na stronie internetowej ( link powyzej ) sa podane informacje na temat wyswietlania tzw. " Togow " - ID3 audiotext

 

http://fs5.directupload.net/images/160216/jikpmts4.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Opcji audiotext nigdy nie widziałem ...szacun Zafi:):)

 

dziekuje :cool2: , temat jest bardzo skomplikowany .....

 

Mało tego nie mam takiej opcji a tagi mam :):)Auto z 2006 r.

 

... nic dziwnego ze "Tagi" masz :D

 

BMW MP3 CD changer with ID3 audiotext

 

Installation of BMW CD Changer in 2000 BMW E39

 

.... na forach zagranicznych tez ludzie glupieja - zasada jest prawsopodobnie taka

.... pierwsze modele z MP3 - trzeba bylo wybrac Opcje - Audiotext

... natomiast po zmianie oprogramowania na nowsze nie bylo juz tej opcji do wyboru - opcja pokazywana jest juz automatycznie :cool2:

[ masz nowego Softa - i opcja jest :) ]

 

na stonie internetowej ktora podalem juz wczesniej jest jeszcze duzo informacji na ten temat :

 

MP3 Audiotext

 

In order to properly display ID3 Audiotext, you will need to make sure your MP3s are formatted with ID3v1 ID3v2. I have had good luck with Tagscan, set to process ID3v2. This tool Tags the MP3s with ID3 Audiotext in ID3v1.1 and ID3v2.3. My images above are all using this format and the ID3 audiotext is shown fine. With this freeware tool you can manage entire directories and sub directories ID3 tags.

 

MP3 Audiotext firmy W celu poprawnego wyświetlania ID3 Audiotext, trzeba upewnić się, że pliki MP3 są sformatowane ID3v1 ID3v2. Miałem szczęście z Tagscan ustaw przetwarzać ID3v2. To narzędzie tagach ID3 z plików MP3 audiotekst w ID3v1.1 i ID3v2.3. Moje obrazy są przede wszystkim za pomocą tego formatu i audiotekst ID3 jest pokazane w porządku. Z tego darmowe narzędzie można zarządzać całe katalogi i podkatalogi tagów ID3.

Co to takoego jest ID3

 

ID3 jest kontenerem przechowującym dodatkowe informacje o pliku audio takie jak: tytuł, artysta, album, numer utworu itp.

 

Pierwotnie pliki mp3 zawierały jedynie podstawowe informacje o pliku. Rozwiązanie tego problemu było dodanie na końcu pliku 128 bajtów dodatkowych danych, które pozwalały na opis zawartości pliku[1].

 

wiecej na ten temat tutaj : https://pl.wikipedia.org/wiki/ID3

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zafi - oczywiście, że wierzę :D Wszystkie instrukcje i info, które podajesz są w 100% pewne i sprawdzone :P Pytałem, z którego roku ma auto, bo jeśli też mój rocznik a mu czyta, to znaczy że ktoś coś przekładał...a ja myślę, żeby też u siebie coś poprzekładać i się zastanawiam czy zadziała...tj np moje radio z 2004 roku ze zmienioną zmieniarką z roku 2006 czy 07. Kolejna kwestia czy jest możliwa zmiana softu w radio, żeby czytało tagi z napędu głownego? Większość płyt cd oryginalnych, które posiadam mają tagi (na innych odtwarzaczach pokazuje). Edytowane przez ziomek1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Kolejna kwestia czy jest możliwa zmiana softu w radio, żeby czytało taki z napędu głownego?

 

... jezeli popatrze na tabelke ktora podalem juz wszesniej ..... to raczej nie .

 

W tabelce jest wyraznie podane : BMW E83 radio with In-dash CD drive => 09.2004 [naped glowny] oraz CD Changer => 09.2005 [zmieniarka]

 

 

a ja myślę, żeby też u siebie coś poprzekładać i się zastanawiam czy zadziała...tj np moje radio z 2004 roku ze zmienioną zmieniarką z roku 2006 czy 07

 

.... mysle ze powinno funkcjonowac ...... po zmianie oprogramowania na nowsze :cool2:

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Odświeżę temat żeby nie zaśmiecać

Dołożyłem w swojej X3 2005 rok dużą navi z wyświetlaczem w miejsce małej ( ze starej pozostał tylko czytnik DVD ) pozbyłem się też zmieniarki ze schowka bo w teorii Pro powinno czytać MP3 , problem jest taki że czyta tylko płyty audio . Czy komuś udało się rozwiązać podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.