Skocz do zawartości

Wysokie obroty po czyszczeniu przepływki i krokowca


taziff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moje autko miało problem z falującymi obrotami podczas gdy był zimny. Dochodziło do tego, że aż gasł przez co było ciężko wyjechać z posesji. Myślałem, że winą jest przepływka, więc wykonałem test. Na czwórce gaz do podłogi i obserwowałem ekonomizer. Niestety nie dochodził on do końca skali lecz jedynie do 2/3. Dzisiaj wyczyściłem przepływkę (jest to wersja klapkowa). Przy okazji wyczyściłem także przepustnice i silnik krokowy. Podczas czyszczenia przepustnicy zauważyłem, że TPS chodzi bardzo luźno. Czyszcząc sprawdziłem czy silnik krokowy się obraca ale nawet nie drgnie, a jego pozycja była ustawiona w taki sposób, że prześwit wynosił około 1/5 lub nawet mniej.

 

Po czyszczeniu i złożeniu wszystkiego do kupy i odpaleniu obroty skaczą od razu na 1500-2000 i po dodaniu gazu tak samo, a przy okazji strasznie kopci z rury.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania silnika?

 

Dodam, że przed czyszczeniem silnik nie reagował na odpięcie przepływki, teraz reaguje obroty spadają i lekko nim szarpie.

 

 

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zobacz krokowiec ,jeżeli nie poczekałeś po czyszczeniu aż wyschnie to mogło go trafić lub za słabo wyczyszczony(na noc do benzyny i dobrze osusz) - to obroty, druga sprawa przepływka - jaką masz ??klape?? jeżeli tak to dobrze wyczyść (ma klapka chodzić lekko, jeżeli nie to będzie trzeba otworzyć i przeczyścić styki w środku - na pracującym silniku ją odepnij, jeżeli zgaśnie to dobrze i jest dobra, jeżeli nie to już padnięta i cza grzebać) wraz z czujnikiem temperatury. Następnie ten TPS jeżeli go ruszałeś to mogłeś przestawić i ci teraz szaleje - też ma duży wpływ na pracę silnika na jałowym. Oczywiście do sprawdzenia cała szczelność dolotu.
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.