Skocz do zawartości

Za duża dawka paliwa przy pełnym zbiorniku e46 320d 136ps


pawelciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż mam dziwny problem leżący po stronie układu paliwowego. Otóż gdy mam powiedzmy więcej paliwa niż 1/4 zbiornika (zawsze od tego momentu) auto dostaje zamuła chodzi tak jak by miał za dużą dawkę paliwa, lub za małą. Zaś gdy wskazówka zbliża się do rezerwy to auto chodzi pięknie, wtedy faktycznie czuć te 136 ps ( tzn nie wiem dokladnie ile zostało, ale te 136 to tak w przenośni:)). Wiem głupio to brzmi bo powinien chodzić lepiej gdy paliwa jest więcej w zbiorniku w razie uszkodzonej pompy paliwa. U mnie jest odwrotnie. Macie jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zależy, bo coś jest nie tak przy większej ilości paliwa (pow 1/4) zbiornika, czuć po aucie, że gorzej się zbiera.

Tak na szybko zrobiłem 2 screeny na postoju. Jeden na zimnym silniku a drugi coś około 70 stopni:

 

http://w652.wrzuta.pl/obraz/6PTwMSuv67q/bez_tytulu_kopia

 

http://w652.wrzuta.pl/obraz/6PTwMSuv67q/bez_tytulu_kopia.

 

Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym, że czasami jak rano odpalam samochód poczekam z 5 min, zgaszę go, odpalę ponownie i wtedy jak by już dobrze chodził...

 

Dzięki za zainteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelciu witaj !

A może do twojego zbiornika Ci wchodzi 10 000 litrów paliwa ? i Byemka ma problemy ruszyć z miejsca ? a jak się opróżni to żwawo jeździ ?

Hmm... z tym odpowietrzaniem to może być coś na rzeczy ale zaraz po zatankowaniu powinien dobrze palić albo masz dwa różne problemy co się na siebie nakładają.

Piszesz

Nic, żadnych błędów.

Z tymi Twoimi testami to coś nie tak bo takie rzeczy jak powinny wyjść w testach , albo to robione było po łebkach ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze zrozumieć co sie dzieje w baku to zobacz tego linka: viewtopic.php?f=72&t=193392

Co prawda nie wszystkie baki są takie same ale są podobne.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelciu witaj !

A może do twojego zbiornika Ci wchodzi 10 000 litrów paliwa ? i Byemka ma problemy ruszyć z miejsca ? a jak się opróżni to żwawo jeździ ?

Hmm... z tym odpowietrzaniem to może być coś na rzeczy ale zaraz po zatankowaniu powinien dobrze palić albo masz dwa różne problemy co się na siebie nakładają.

Piszesz

Nic, żadnych błędów.

Z tymi Twoimi testami to coś nie tak bo takie rzeczy jak powinny wyjść w testach , albo to robione było po łebkach ;-)

 

Nie mam tak dużego zbiornika jak ty... mi niestety tylko 60 z kawalkiem :(. Byemka ? hmm nie znam takiej marki... Sorry ale nie myślę w ten sposób jak ty i jeśli piszę, że jeździ gorzej no to jeździ... Jest całkiem inna praca silnika. A nie 10 000 litrów na stanie-gratuluje bardzo płytkiego myślenia.

Dobrze palić ? ale czy ja coś pisałem, że źle pali ?-PROPONUJE CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM!! Być może nie mówię, że nie może i problemów jest więcej niż 2, mechanikiem nie jestem-dlatego też własnie zamiast spać szukam na forum co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelcio witaj !

Przyznam ze napisałem trochę z przymrożeniem oka wiec sorry ! ale jak napisałeś że

auto dostaje zamuła
więc odebrałem to że Ci źle pali ale jednak się pomyliłem bo to sprostowałeś pisząc
ale czy ja coś pisałem' date=' że źle pali ?[/quote']

Hm... w sumie to napisałem do Ciebie 3 posty aby ci pomóc ale Ty to odebrałeś jako atak na Twoją osobę ?

Zresztą jak to odebrałeś tak odebrałeś ale nie pisałem z zamiarem aby kogoś urazić .

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.