Skocz do zawartości

Jak wyciagnąć zamek z przednich drzwi i co z centralnym?


sebo.m

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi centralny cos piszcy w centralce pod głośnikiem. Wyjałem centralkę , zmieniłem na inną i tez piszczy i nie zamyka. Chcę także wyciagnąć zamek z drzwi i nie wiem jak najlepiej to zrobić. Może ktos miał podobny problem z tym piszczeniem w centralce i może ktos doradzi jak wymontowac zamek?

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Aby wymontować zamek należy:

 

Całą operację wykonujemy na zamkniętym oknie.

 

- wyciągnąć siłownik zamka centralnego oraz odpiąć haczyk od siłownika

- odkręcić mechanizm otwierania szyby, tak aby szyba się trzymała na bokach(prowadnicach)

- odkręcamy klamkę i wypinamy jej haczyk

 

Po tych czynnościach mamy już trochę miejsca na manewry

 

-następnie odkręcamy zamek (3 śruby), przyda się dobry wkrętak i klucz płaski do podtrzymania.

 

Po umiejętnych manewrach, wyciągniesz zamek. Aby wyciągnąć wkładkę należy wysunąć wsuwkę metalową.

 

 

To tyle w przybliżeniu (dawno temu rozbierałem). Pamiętaj musisz mieć dużo cierpliwości, ponieważ jest tam bardzo mało miejsca i niewiele widać (konieczna lampa).

 

 

Co do piszczenia. Napisz coś więcej, trochę mało żeby coś stwierdzić.

 

Pozdrawiam

Elkar

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie to samo w E34. Centralny otwiera się i zamyka za drugim razem i to dopiero w pozycji ryglowania. W dodatku nie działa mi zamek od strony pasażera. NIe wiem czy mam uszkodzoną wiązkę w drzwiach, czy uszkodzoną wkładkę ( zapadki ), KAbelek się odłączył?
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był zasniedziały kabelek na kostce z drzwiami. Dostała sie woda i prąd wariował. Pojechałem do elektryka i wtyki były całe zielone . Przeczyszcenie wd 40 i wszystko gralo. Centralka była ok. Dzieki za pomoc. Faktycznie nad wyciagnieciem zamka trzeba się nagimnastykować. :mad2:

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.