Skocz do zawartości

Światła mijania oślepiają.


leszqo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jedz na stacje diagnostyczna.

2. Wyciagnij z prawej kieszeni 20 zl

3. Popros Pana na stacji, zeby ci sprawdzil/ustawil swiatla.

Profit?

 

Swoja droga, to wg. mnie 70% samochodow na polskich drogach ma zle ustawione swiatla...

Pozdrawiam.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie sporo osob ci mruga, to cos musi byc nie tak.

Swiatla w nowych modelach BMW sa bardzo intensywne, wystarczy, ze sa ustawione troszke zbyt wysoko to juz moga oslepiac innych kierowcow.

Postaw samochod w nocy na drodze z wlaczonymi swiatlami i przejedz kolo niego siedzac w innym samochodzie, wtedy sam zobaczysz czy faktycznie oslepiasz kierowcow.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz XENONY to zywkła stacja diagnostyczna Ci nie pomoże (powiedzą Ci, że są np. źle wypoziomowane), bo mają układ samopoziomowania, który tylko ASO lub serwis specjalizujący się w BMW może Ci ustawić / poprawić / wymienić...

 

Swoją drogą to Ciekawa sytaucja... w fabryce przechodzą testy - musiało się coś popsuć. Miałeś tak od początku?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy reflektor Xenonowy poza samopoziomowaniem elektronicznym posiada na obudowie dwa pokretla do ustawiania wysokosci swiecenia.

Wiem, bo sam ustawialem moje Xenony, tak aby swiecily troszke nizej.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

hmm, nie wiedziałem...

Wniosek wysnułem z tego, że kiedyś (przez ciekawość) zaglądałem pod maskę u siebie, ale nic takiego nie widziałem... tak gęsto jest tan upakowane, poza tym jest tam tabliczka z opisem, by "nie manipulować przy xenonach samemu".

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "nie manipulowac" odnosi sie raczej do instalacji, w ktorej jest relatywnie wysokie napiecie.

Takie "instrukcje dla idiotow", zeby potem nie miec pozwow w sadzie od osob porazonych pradem.

 

U mnie w E90 preLCI regulacja odbywa sie za pomoca tych dwoch emelentow.

U Was tez tekie elementy powinny byc dostepne po otworzeniu maski.

 

http://i42.tinypic.com/29au1ch.jpg

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałem od początku, raczej TAK. Wcześniej dzień był dłuższy mniej jeździłem na światłach mijania, do tego nowe auto myślałem że "mrugają" bo zazdroszczą. :lol:

Co do stacji diagnostycznych to nigdy nie potrafili dobrze ustawić świateł (zwykle ustawiałem sam, najlepiej w czasie mgły).

Ciekawe jest to, że jadąc wolno i obserwując wysokość świecenia wydaje się że jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Teraz mnie dopadł problem oślepiania. Niestety nie widzę śruby do regulacji (mam biksenony). Interesuje mnie jednak coś innego tzn. jak działa samopoziomowanie? Uruchamiając auto reflektor kieruje światło w dół, a następnie do góry - w moim przekonaniu za wysoko lub do max. górnego poziomu. Natomiast w czasie jazdy światła kierują się tak jak "kiwa" się samochód waląc często "w kosmos". Czy tak ma być i jest to normalne? Wydawało mi się, że ksenony powinny ustawiać się w czasie jazdy tak, żeby oświetlać drogę w tej samej odległości przed pojazdem.... Czy może zbyt dużo wymagam? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.