Skocz do zawartości

Turbo, Intercooler?


Łukasz25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od dziś problem z moją BMW e 46 318d 2003 r. a mianowicie:

Zauważyłem ze podczas szybszego przyspieszania silnik wydaje najpierw normalny dzwiek (słychac swist taki jak turbo) a po chwili załącza sie taki głos jakbym miał niezły kompresor pod maską. wydaje mi sie że może to być odgłos powietrza ktore ucieka przez intercooler" ponadto nadmienię ze pod maską, na węzu intercoolera jest tak jakby nalot z oleju i znajduje sie on też na plastikowej obudowie silnika, tej mniejszej.

Proszę o jakies porady bo nie wiem co moze byc przyczyną...

mozliwe aby waż był dziurawy i uchodzilo powietrze przy wlaczaniu sie turbo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo a mianowicie w samym rogu coolera na części aluminiowej blisko tej plastikowej części z króćcem wlotowym od strony turbo widać nalot olejowy.Na wylocie z IC jest z kolei czysto a objaw mam taki że powyżej 3000 obr.i tylko podczas jazdy słychać taki jakby gwizd i pewnie to będzie to.Ponadto olej widać u mnie było na gumowej rurze przy wlocie do IC i też myślałem że może opaska była niedokręcona czy dziurawy wąż ale nic z tych rzeczy,po prostu okazało się że dmuchało sprężone powietrze z olejem poprzez nieszczelność na tą gumową rurę.Planujesz może wymianę IC?Jeśli tak to na jaki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. Czy ktoś wie, czy można kupić samą metalową zawleczkę widoczną na zdjęciu? Moja się "wytarła" przez co, nie trzyma rury wychodzącej od IC do kolektora. Swoją drogą, cały tydzień dochodziłem do tego, co jest przyczyną utraty mocy. Zamiast najpierw sprawdzić dolot, założyłem że to wina przepływomierza :duh:

 

http://img08.tablica.pl/images_tablicapl/95208895_2_644x461_intercooler-chlodnica-powietrza-bmw-e46-318d-320d-330d-zdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pytanie do użytkowników m47n, czy też macie luzy na wężu przy wyjściu z intercoolera? Nie wiem jakim cudem wytarła się zawleczka i ząbki z metalowego pierścienia na wężu. Jestem na etapie szukania nowego i zastanawiam się, czy używka też będzie tak latać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.