Skocz do zawartości

zakup M-pakietu optycznego bądź jego składowych...


Top Boy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chciałbym zakupić przedni i tylni zderzak M-pakietowy do E92 335i '07 i otrzymałem

sygnały że nie do końca mogą one pasować...podobnież jest rozbieżność min.w zaczepach;

ktoś mógłby się w tym temacie wypowiedzieć?

 

z góry dzieki :mrgreen:

Edytowane przez Top Boy
Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nasuwa sie pytanie...jaki odsetek włascicieli BMW kupuje orginalny pakiet

płacąc za niego krocie,kiedy alternatywą sa substytuty z chociaż by Azji...

czy lepiej kupić klejonke z allegro lecz full orginal czy moze brand new żółtka?

a jak zrobiliście Wy?

pomóżcie,bo wciąż sie wacham :duh:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem przedni i tylni zderzak plus dyfuzor na allegro. Przy tym nie wierzylem ze za 300 zl kupie w dobrym stanie. Obydwa zderzaki kupilem nie pod kolor bo akurat nie bylo, oddalem do malowania i jest cacy. Nast. Razem zrobil bym tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa sie pytanie...jaki odsetek włascicieli BMW kupuje orginalny pakiet

płacąc za niego krocie,kiedy alternatywą sa substytuty z chociaż by Azji...

Ja kupiłem nowy. Z allegro może się i bardzo opłaci kupić jeśli się znajdzie M pakiet w kolorze. Bo jeśli dojdzie ci robocizna to aż tak dużej różnicy w kosztach nie ma a masz pewność, że wszystko będzie pasowało i żadne zaczepy nie będą pourywane. Co do zamienników z Azji to sobie je odpuść. Są wykonane z kiepskiego, twardego plastiku który przy niewielkich naprężeniach potrafi pękać. Wtórną sprawą jest to, że jakoś na większości tych podróbek pęka lakier.

Edytowane przez kacpercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...zatem konkretnie...czy komplet zderzaków M-pakietowych bez listw bocznych,

bezwypadkowy czyli nie klejony,pełny z nerkami,kratkami,halogenami,pelnymi zaczepami

plus dyfuzor...wszystko oryginalne tylko przemalować trzeba...oczywiście używany,zdjęty

z e92 335i za 2 tys.zł to uczciwa cena czy farmazon? :twisted:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceń sam... tu masz nowy możesz wziąć F-VAT i wtedy zapłacisz w cenie netto...

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p71_bmw-3er-e92-coupe-e93-cabrio-m-aerodynamik-paket.html

 

osobiście już kolejną osobę namawiam na to... gdybym miał e92 to bym w to wchodził...

 

http://www.ebay.de/itm/BMW-E92-Breyton-Body-Kit-Frontschurze-Heck-M-Paket-NEU-/200574486768?pt=DE_Autoteile&hash=item2eb32bc8f0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacpercio...a jak instalowałeś m-pakiet to skąd dorwałeś osłone pod silnik czy też części

do nadkoli np.osłone prawa i lewa czy też osłone wnęki koła? czy to obowiązkowe składowe

ażeby wszystko jakoś się trzymało i jakoś wyglądało? ktoś mi szenął na ucho że TAK...

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacpercio...a jak instalowałeś m-pakiet to skąd dorwałeś osłone pod silnik czy też części

do nadkoli np.osłone prawa i lewa czy też osłone wnęki koła? czy to obowiązkowe składowe

ażeby wszystko jakoś się trzymało i jakoś wyglądało? ktoś mi szenął na ucho że TAK...

Wszystkie graty kupiłem. Jak masz zestaw doposażeniowy pakiet aerodynamiczny M np. na bmw store to masz w wykazie części na stronie tego pakietu części powiązane.

Dobrze ktoś ci mówi, że przednie części nadkoli musisz zmienić i kupić osłonę pod silnik lub adapter do obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bo sie pogubiłem :mad2: Czy ktoś z Was ma może ogarnięte i mógłby mi podać nr seryjne części składowych

do M-pakietu...chodzi o te małe "pierdoły"które sa tu tak naprawde kluczowe.Znalazłem na bmw store pewne elementy ale

nie chcac uniknąć fuck up'u prosze o pomoc,żeby móc zamówić te właściwe dla 335i 2007...chodzi o te części nadkoli przednich plus osłone silnika. Mam już zakupione zderzaki plus progi i osłony nadkoli,wiec jest progres :mrgreen:

ps.chyba że ktoś ma takowe odsprzedać :?:

 

dzieki wielkie za pomoc i ewentualne odp. :cool2:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przód potrzebujesz jeszcze wloty na tarcze, używane na allegro bodaj za 100, niestety aby je zamątowć trzeba naciąć obudowę w pasie przednim, ale to pikuś. Nadkola tylko przednie części tez ok. 100. Nity i śruby serwis to są grosze. Jezeli się nie mylę przychodzi jeszcze jakś obudowa pod chłodnicę. Na tył potrzebujesz plastik pod zderzak. A jeszcze belka przednia jest inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bo sie pogubiłem :mad2: Czy ktoś z Was ma może ogarnięte i mógłby mi podać nr seryjne części składowych

do M-pakietu...chodzi o te małe "pierdoły"które sa tu tak naprawde kluczowe.Znalazłem na bmw store pewne elementy ale

nie chcac uniknąć fuck up'u prosze o pomoc,żeby móc zamówić te właściwe dla 335i 2007...chodzi o te części nadkoli przednich plus osłone silnika. Mam już zakupione zderzaki plus progi i osłony nadkoli,wiec jest progres :mrgreen:

ps.chyba że ktoś ma takowe odsprzedać :?:

 

dzieki wielkie za pomoc i ewentualne odp. :cool2:

 

Wszystko masz tutaj. W zależności czy masz pdc z przodu różnią się jednym elementem

ano faktycznie :)

dla wszystkich zainteresowanych 335i '07 -->

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_6403-zest-dopos-pakiet-aerodynamiczny-m/vP030495

 

Zakładam, że masz (PDC)

 

Zest. dopos. - pakiet aerodynamiczny M 51 95 0 427 050 (to już podobno masz. W skład tego wchodzi: kompletna przednia obudowa zderzaka z halogenami i kratkami, tylna obudowa zderzaka bez dyfuzora, nakładki progowe)

Kanał powietrza przedni prawy 51 74 8 045 348

Kanał powietrza hamulca przedni lewy 51 74 8 045 363

Kanał powietrza hamulca przedni prawy 51 74 8 045 364

Osłona dolna lewa 51 71 8 045 399

Osłona dolna prawa 51 71 8 045 400

Obudowa zderzaka tylnego dolna 51 12 8 043 897 (zamiast tego możesz założyć również dyfuzor 3 częściowy - należy go kupować nie w komplecie ale w częściach bo tak jest taniej )

Mocowanie lampy przeciwmgł., prawe 51 11 8 043 230

dodatkowo:

Podkładka tabl. rejestr. gruntowana 51 11 8 044 659 (nie jest konieczna zawsze, tablice możesz przykręcić do obudowy zderzaka, ale przy oryginalnym m pakiecie jest montowana)

Śruba soczewkowa 07 14 6 986 938 4 szt.

 

Wygląda na to, że osłony pod silnikiem przy dokładaniu m pakietu w 335i nie trzeba wymieniać

(popatrz na część 51758044374 - to jest ta osłona podwozia, jest do wszystkich modeli silnikowych oprócz 335i/d)

 

To jest tylko zewnętrzny m pakiet. Dodatkowo dochodzą jeszcze: nakładki progowe m, podstopnica m, spoiler tylnej klapy (polecam kupić ten od M3), kierownica m, shadow line, podsufitka antracytowa, lusterka z plastikami na wysoki połysk. Oczywiście można się bez tego obejść ;)

Zakładam, że w 335i fotele sportowe masz oraz opcję sportowe dostowanie podwozia też (bo chyba wszystkie 335i mają tą opcję) ;)

 

Chyba o niczym nie zapomniałem

Edytowane przez kacpercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że nie mam PDC z przodu,ale tak czy siak dzieki wielkie kolego :cool2:

kupiłem osłone dolna lewą (51 71 08 044 549) i prawą (51 71 08 044 550)...oby pasowały...

nie wiem tylko czy kanały powietrza są obowiązkowe :?:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant PDC od PDC tylko z tyłu różni się tylko numerem pakietu aerodynamicznego M. Pozostałe wszystkie graty są takie same.

 

Standardowe kanały powietrza hamulców mają inne numery części niż te m pakietowe:

Kanał powietrza hamulca przedni lewy 51 71 7 161 437

Kanał powietrza hamulca przedni prawy 51 71 7 161 438

U mnie były wymieniane. Koszt niewielki a chciałem żeby wszystko było dobrze spasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pakiet Aero-M zainstalowany...powiem że,jestem bardziej niż zachwycony,co prawda zostało mi kilka zbędnych

części min.osłony podwozia lecz do modelu z hakiem,gdyby ktoś był zainteresowany,chetnie oddam za grosze plus

jeden czujnik parkowania.

Klagosz...dzieki za lampy tył (dark series;] )...wyglądają obłędnie...jedno wielkie WOOOW... :cool2:

Dex55...dzieki za namiar na koleszke od Performance,coś jest na rzeczy,jesteśmy w kontakcie,a także za

kontakt do ziomka z BB odnośnie folii...

 

jeśli chodzi o zderzaki,pasuja idealnie,jeśli chodzi zaś o Tajwańskie progi,jest lepiej niż wszyscy zakładali,

może nie idealnie,ale prawie;)

za jakiś czas może podrzuce jakieś foto :mrgreen:

 

raz jeszcze wielkie dzieki dla wszystkich,za pomoc i dobre chęci. :cool2:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile to wszystko wyjdzie razem?

Kacpercio ,a klamoty stare sprzedałeś? To jaki bilans wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile to wszystko wyjdzie razem?

Kacpercio ,a klamoty stare sprzedałeś? To jaki bilans wyszedł?

 

mnie wyszło 6 tys...(tj.oryginały bezwypadk.kompletne zderzaki,tajwanskie progi,pare czesci uzywanych z allegro,

kilka nowych zamówionych w BMW,lakierowanie plus robocizna),w planach sa splittery i dyfuzor performance,które to

chce okleic folia carbon plus wymiana okleiny dachu,bo mam carbon,ale fachowcy spie*** dzieło,taka pozostałość po

poprzednim właścicielu; w środku nic nie modze,bo zaczynam walczyc z moca i osiagami co by sie na wiosne/lato wyrobic :mrgreen:

Back to the roots...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałem trochę odświeżyć temat i zebrać wszystko do kupy.

 

To co trzeba dokupić aby m pakiet był prawidłowo zamontowany w E92 pre Lci:

Zacznijmy od tyłu:

-Prowadnica dolna środkowa-51128044376

i to chyba wszystko jeżeli chodzi o tył

Przy progach też chyba nie trzeba nic zmieniać.

I teraz przód:

-kanały powietrza na hamulce prawy/lewy

-Kanał powietrza przedni prawy

-Osłona dolna lewa/prawa

- nadkole prawe/lewe

 

Czy coś jeszcze będzie potrzebne?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.