Skocz do zawartości

E60 530dA 2006r


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że na forum było juz mnóstwo tematów odnośnie olejów ale chciałem zadać Wam Drodzy Forumowicze pytanie na które potrzebuje szybko odpowiedzi.

Otóż jak w tytule posiadam auto, oczywiscie z DPF. Czeka mnie wymiana oleju. Do tej pory jezdze tak jak i poprzedni właściciel na Castrol EDGE 5w40. Przebieg auta to 285 000km.

Planuje przejscie na Liqui Molly. Do wyboru mam dwa oleje - LM Top Tec 4100 5w40 oraz LM Top Tec 4600 5W30. Musze wybrac z tych dwóch poniewaz znalazlem je w Niemczech odpowiednio po 40 i po 50 EUR za 5L. Wiem, cena taka jak w PL ( ten drugi w DE tańszy) ale chodzi o pewność co do zakupu oryginalnego produktu.

Oba oleje maja specyfikacje LL04.

Prosze doradzcie który olej będzie leszy...

Dziś musze podjąć decyzje stąd ten temat.

Pozdrawiam

Maciek

 

 

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisałem ,napiszę jeszcze raz .

Przebieg to nie wszystko . Dużo albo jeszcze więcej zależy od szarych komórek użytkownika czyli przede wszystkim sposobu a później warunków eksploatacji , na co mamy mniejszy wpływ. Jeżeli silnik nie wykazuje nadmiernego apetytu, to ze względu na mniejszą lepkość i wypływające z tego korzyści w naszym klimacie zdecydowanie LM Top Tec 4600 5W30 . Jeżeli interesuje Cię argumentacja - poczytaj dział Olei , bo to trochę pisania , a to nie ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.