Skocz do zawartości

check engine


Johny188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem na otwartym zapłonie świeci mi się chek engine po odpaleniu ślinika gaśnie wyczytałem że to może być wina sondy albo przepływki czy ktoś zwas miał podobny problem i wie co może być przyczyną niżej zamieszczam link do zdjęcie z góry dziękuje za pomoc

 

http://imageshack.us/f/16/6ede.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką samą sytuację jak Kolega,ale muszę przyznać,że dotychczas wydawało mi się to najzupełniej normalne.Check engine pali się również przez dosłownie momencik po odpaleniu auta po czym kontrolka gaśnie.Identyczną sytuacje mam również w drugim aucie w rodzinie-10-letnim fiacie punto,więc troszkę mnie to dziwi-bo sytuacja wydaje się normalna.Ciekaw jestem co tam wyszło z tego podłączenia się do komputera u kolegi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zgłupiałem poszedłem własnie sprawdzic u siebie przy przekręceniu zapłonu nic sie nie zapala

 

zrobiłem tez test 2.0 i kontrolka działa (jest sprawna)

 

wpisałem w YT i u niego np. tez nie pali sie

Edytowane przez PanMiyagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma automat-chociaż to pewnie nie ma tu znaczenia.Aż sam spróbuje po pytać znajomych którzy maja e46 jak to z tym jest...w innych autach wiem,że na zapłonie ta paląca się kontrolka to chyba w sumie normalna sprawa.Zaczynam sie niepokoić i byłoby dobrze by tą sprawę wyjaśnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jeszcze sprawdzałem w innym:BMW 320d F30-tam jest wprawdzie przycisk start,ale efekt taki sam:check engine pali się zanim auto zostanie odpalone-tak więc suma sumarum wydaje mi się to mimo wszystko rzeczą normalną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie zalezy to od rocznika lub wersji i nalezy to po prostu olać ... bo tych udziwnien jest tyle ile beemek każda jest wyjątkowa

 

Inne tajemnicze zjawiska :

 

1. Jak zgaszę silnik i wyjmę kluczyki ze stacyjki po chwili pojawia się sygnał dzwiekowy: pik pik ...pik pik ...pik pik. - uznałem że autko mówi tak "do widzenia"

 

2. Po odpaleniu silnika po jakiś 10sek zapala sie żółta kontrolka "niski poziom oleju" i po kolejnych kilku sek gaśnie. wiecej sie później nie pojawia... oleju jest na bagnecie ponad połowa stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o tym że tak sie objawia awaria czujnika ale nawet jesli nie bede wymieniał duperelki za 400zł . Prawdziwy mężczyzna zawsze wie ile ma oleju i kiedy należy go uzupełnic nie potrzebuje takiej kontrolki

 

co miałes na mysli mówiąc "podeślij kompa " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.