Skocz do zawartości

e46 318i pali sporawo LPG


spine

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam bmw e46 1998r 318i 87KW

silnik M43

 

problem polega na tym że od samego początku kiedy zamontowałem instalacje gazową auto pali około 12L LPG - dość sporawo jak na ten silnik

 

i teraz podam ciekawostkę

 

przy agresywnej jeździe cykl mieszany - trasa nawet momentami do 200km/h a miasto agresywnie = spalanie około 12L /100km > komputer BC pokazuje mi niby 10,5L

robiłem test i jeździłem jak dziadek max 120km biegi przy 2,5 tys zmieniałem - naprawdę bardzo spokojna jazda i ciągłe patrzenie na ekonomizer = spalanie 11,5L /100km LPG > komputer BC pokazuje mi średnie spalanie 8,9L więc komputer niby sporą różnice ukazuje ale spalanie LPG bez zmian

 

co może być nie tak - byłem już dwa razy na regulacji i gazownik zapewnia że jest wszystko ok :(

cholera to auto stanowczo za dużo pali o jakieś 2 litry LPG

 

testy robione przy zalaniu do pełna i wyjeżdżenia do momentu pokazania rezerwy po czym znów tankowanie do pełna na tej samej stacji (robione na 3 różnych stacjach te testy z powtórzeniami do pełna > do rezerwy > do pełna)

 

poniżej podaje co mam za instalacje:

1)reduktor zavoli zeta n

2)zawór gazowy Lavato type ev00

3)centrala sterująca AC STAG 4

4)wtryski Valtek Type 30

5)emulator Stag 4

6)przełącznik STAG 4

7)zbiornik Bormech 48/630/200 - 48 to pojemność w litrach bo mi wchodzi tylko jakieś 32L (moge na nim wyszukać jakiś symbol który potwierdzi że mam taki a nie inny?)

8)wielozawór Tomasetto AT02

9)obudowa wielozaworu Bormech

10) zawór tankowania Tomasetto AT08

 

 

jakieś pomysły na to spalanie ?

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz, ze ten silnik ile spala benzyny?

Masz założona instalkę LPG, spala Ci 12l LPG - to i tak bardzo ekonomicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spala Ci 12l LPG - to i tak bardzo ekonomicznie...

Co nie znaczy optymalnie. Faktycznie u mnie troszkę mniej pali. W nazwijmy to cyklu mieszanym spalanie wychodzi w granicach 10l. Od dłuższego czasu nie zerowałem średniego spalania na komputerze i oscyluje cały czas w granicach 8,6 - 8,7l / 100km. Przy jeździe ekonomicznej i w trasie potrafi zejść poniżej 10.

Co do pojemności zbiornika - mam u siebie zbiornik 52litry bodajże i wchodzi mi coś w granicach 42l zawsze więc to 48l to może faktycznie jest pojemność u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz, ze ten silnik ile spala benzyny?

Masz założona instalkę LPG, spala Ci 12l LPG - to i tak bardzo ekonomicznie...

 

nie gadaj mi ze 12 L to jest dobry wynik

 

dużo przeglądałem wpisy użytkowników na tym forum i tak jak kolega napisał wyżej

cykl mieszany około 10L/100km a nie jak u mnie cykl mieszany 12L a bardzo spokojna jazda 11,5L czyli praktycznie zero różnicy w spalaniu przy różnych stylach jazdy

 

więc nadal twierdze że coś jest nie tak

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mechanika:

- panie, pali mi 12 litrów, a wszyscy mówią, że im pali 10. Co mam robić ?

- też tak mówić...

 

Ciesz się jazdą, nie szukaj dziury :-)

 

--

nelson

 

 

hehe

dobre :)

 

:mrgreen:

ale po co kłamać :P

na gaz mnie JESZCZE stać :norty:

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wtryskiwacze gazowe najgorsze jakie istnieją - valteki starego typu. One są bardzo wolne i nieprecyzyjne, charakterystyka mocno zależy od temperatury, w jeden dzień pracują tak a jutro inaczej, słowem leją jak chcą. Poza tym mają rozjazdy między cylindrami już od samej fabryki, a potem strasznie szybko rozjeżdżają się, już po 10-20 tys.km. nie nadają się do użytku.

Mogłeś wrzucić chociaż takie REG FAST różnica w cenie 30zł a są już o wiele mniej badziewne. Trzeba było czytać i pytać przed założeniem instalacji...

 

Tak swoją drogą, ile palił benzyny przed założeniem instalacji gazowej? Jeśli 15% mniej niż teraz gazu to problem może leżeć po stronie benzyny LUB twojego stylu jazdy.

 

A na ekonomizer nie patrz - on już na dzień dobry ma rozjazd minus 15%, a potem dochodzą jeszcze korekcje paliwowe jakie nakłada ECU benzynowy podczas pracy na LPG przy źle wystrojonej instalacji (a znając życie mogę cię zapewnić na 99% masz źle wystrojoną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wtryskiwacze gazowe najgorsze jakie istnieją - valteki starego typu. One są bardzo wolne i nieprecyzyjne, charakterystyka mocno zależy od temperatury, w jeden dzień pracują tak a jutro inaczej, słowem leją jak chcą. Poza tym mają rozjazdy między cylindrami już od samej fabryki, a potem strasznie szybko rozjeżdżają się, już po 10-20 tys.km. nie nadają się do użytku.

Mogłeś wrzucić chociaż takie REG FAST różnica w cenie 30zł a są już o wiele mniej badziewne. Trzeba było czytać i pytać przed założeniem instalacji...

 

Tak swoją drogą, ile palił benzyny przed założeniem instalacji gazowej? Jeśli 15% mniej niż teraz gazu to problem może leżeć po stronie benzyny LUB twojego stylu jazdy.

 

A na ekonomizer nie patrz - on już na dzień dobry ma rozjazd minus 15%, a potem dochodzą jeszcze korekcje paliwowe jakie nakłada ECU benzynowy podczas pracy na LPG przy źle wystrojonej instalacji (a znając życie mogę cię zapewnić na 99% masz źle wystrojoną)

 

 

paliwa przy naprawdę delikatnej jeździe wziął mi 7,9L to był rekord :)

a tak to jakieś 1L do max 1,5L więcej PB

czyli max 9,5 PB przy dynamicznej jeździe

ale średnio około 8,5 wychodziło

 

czyli winą mogą być wtryski ?

bo mnie najbardziej zastanawia fakt że czy jeżdżę jak "dziadek" czy jak szaleniec to auto weźmie w granicach 12L gazu

dziwine zjawisko - tak było na pierwszej generacji gazu gdzie śrubą się regulowało mieszankę ale na sekwencji jednak powinny być większe różnice w spalaniu

 

czyli jak wymienię wtryski to powinno to coś dać ?

 

całą listwę się wymienia czy jak ?

 

co polecasz i ile to mniej więcej kosztuje ?

 

p.s. u tego gazownika 3 auto już zagazowałem

 

a nie ukrywam że jak drugi raz byłem u niego na kontroli bo za duzo mi pali to jeździliśmy prawie 2 godziny żeby to zestroić - i mimo iż powiedział wtedy że trochę "na górze było za mało i musiał zwiększyć dawkę" to nic innego zrobić już nie mógł

za tą regulację nawet złotówki nie policzył

 

a świece tez mają wpływ na spalanie czy tylko na równą prace silnika ?

może świece obarczyć winą ?

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece możesz spokojnie pominąć, jeśli silnik nie przerywa przy gwałtownym depnięciu od 1000obr/min.

 

Wtryskiwacze możesz założyć LR Med, HANA, Barracuda, jakieś Matrixy też są okej, a jeśli już koniecznie chcesz te valteki to tylko nowy TYP 34. Wymieniasz całą listwę wtryskową, a najlepiej po zdjęciu aktualnej listwy kup sobie wtryskiwacze pojedyncze i zamontuj blisko nawiertów na krótkich wężykach. Wtryskiwacze możesz wymienić sam, ale trzeba będzie na nowo stroić instalację.

 

Pokaż jeszcze screeny tego co poustawiał gazownik, bo z tego co piszesz obawiam się że on stroi OL na mapki :shock:

 

No i jeszcze fotki spod maski, kolektora ssącego, bo może nawierty są w niewłaściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece możesz spokojnie pominąć, jeśli silnik nie przerywa przy gwałtownym depnięciu od 1000obr/min.

 

Wtryskiwacze możesz założyć LR Med, HANA, Barracuda, jakieś Matrixy też są okej, a jeśli już koniecznie chcesz te valteki to tylko nowy TYP 34. Wymieniasz całą listwę wtryskową, a najlepiej po zdjęciu aktualnej listwy kup sobie wtryskiwacze pojedyncze i zamontuj blisko nawiertów na krótkich wężykach. Wtryskiwacze możesz wymienić sam, ale trzeba będzie na nowo stroić instalację.

 

Pokaż jeszcze screeny tego co poustawiał gazownik, bo z tego co piszesz obawiam się że on stroi OL na mapki :shock:

 

No i jeszcze fotki spod maski, kolektora ssącego, bo może nawierty są w niewłaściwym miejscu.

 

 

fotki z pod maski dam jutro - byłem poza domem i dopiero teraz odczytałem odpowiedź

 

co do screenów tego co gazownik poustawiał to nie mam jak je dać gdyż nie posiadam nic takiego ;/

 

dzieki za zainteresowanie i pomoc :cool2:

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek do STAGa na allegro kosztuje 30zł z przesyłką, a będziesz mógł olać gazowników-partaczy i sam sobie na spokojnie poustawiać. Program do STAGa jest darmowy, możesz pobrać ze stronki. No i musisz mieć laptopa, bo brać stacjonarny do garażu trochę niewygodnie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.