Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy wyborze E61 535d?


jarzębina

Rekomendowane odpowiedzi

mam e61 z 2004. zwróć uwagę na wszystko co nie działa. koszty naprawy, choćby pierdoły, zaskoczą cię.

drugą rzeczą jaką sprawdź to wpisy na tym forum, wszystkie (prawie) dotyczą diesli a nie benzyniaków. niech ci to da do myślenia :mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam przedmówce. czesci inaprawa są kolosalne jak na auto z tym rocznikiem.

 

najlepiej dać do porządnego serwisu zajmujacego sie bmw na generalny przeglad (koszt ok 1000 zł) .

 

niech sprawdza kolektor, turbiny , zawieszenie (ja po kupnie wszystkie wahacze musialem wymienic i teraz okazalo sie ze tylne amorki te bede musial niedlugo)

 

NIVO - sprawdz czy za glosno nie chodzi, czy dlugo pompuje, i czy prosto stoi (+ diagnostyka komputerowa nivo)

 

dopilnuj zeby sprawdzili termostaty

 

jesli ten rocznik to sprawdz dobrze skrzynie (diagnostyka komputerowa + podczas jazdy czy nic nie szarpie itp. te skrzynie na ten silnik sa za slabe)

 

 

to tyle co mi przyszlo na szybko do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takk zwróć uwagę na konwerter bo tego w serwisie nie sprawdzą. Koszty naprawy są wysokie , większosć ludzi lamentuje potem .
sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego bzdur nie pisze. fakt napisalem ogolnikowo ale watpie czy autora tematu obchodzi szczegół, pisze ogolnie problemy ze skrzynia bo przy przebiegu 200-250 k niestety skrzynia pada, moze i to jest konwerter nie wiem nie jestem mechanikiem ale prawda jest taka że jest to kosztowna awaria zwiazana bezposrednia z automatyczna skrzynia biegow. i o to mi chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrózniam, tylko że przy uszkodzeniu konwertera jego regeneracja to kolosalne koszty lepiej jest kupic zestaw uzywana skrzynie razem z konwerterem (oczywiscie jak sie uda trafic dobra) i o to mi chodzi no ale ty przeciez musisz miec kazda czesc wypisana, moze jeszcze nr czesci podamy ktore sie psuja. zwał jak zwał jak padnie konwerter to regeneracja 3500 zł a nie jest powiedziane ze zaraz po tym nie bedzie awarii calej skrzyni i nastepne 7 tys.

 

zreszta nie ma co sie wdawac w pyskowke. co do autora watku to auto polecam sam mam 535 z 2005 (12.2004) r i jestem zadowolony chociaz troche roboty przy tym jest jednak eksploatacja robi swoje. Jesli planujesz wydac powiedzmy na to auto 40-50 k to miej w zapasie miedzy 5 tys a 20 tys , zalezy jak wytluczone auto znajdziesz i jak kto dbal. I przygotuj sie ze mechanicy beda zdzierac :) bo to bmw. jak pojedziesz to serwisu bmw (nie aso) to wiadomo stawki wysokie a zwykli mechanicy wiecej biedy narobia, wiem bo sam tego doswiadczylem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.