Skocz do zawartości

[e90] 335d zbyt wysokie spalanie /WYNIK strona 5


FIDOOO

Rekomendowane odpowiedzi

hehe no tak czytanie ze zrozumieniem :), inny kolega pisze, że średnio pali 7,9 do 8,8 uwaga ważne SŁOWO "ŚREDNIO" i każdy "wie" jak on jeździ. Więc wybacz ale jak ludziom 2.0 pala w mieście 10 a w trasie 6-7 to średnia wychodzi koło 8-8.5 :), czyli tak jak 335d przy dynamicznej i mocnej jeździe rozumiem.

 

wybacz ale 8-9l średnio w 335d to chyba 90% trasa 10% miasto i to podejrzewam, że nie koniecznie jest MOCNA jazda, to o 1l wyższą średnią mają też ludki w 3.0benzynie.

 

Proponuję, żeby kolega od tych niecałych 8l do niecałych 9, wyzerował licznik średniego spalania, za przeproszeniem po-zapierdalał po mieście 50km bo każdy WIE jak jeździ ( rozumiem, że dobrze wciska bo raczej nie chwalił by się, że jeździ jak emeryt do kościoła w niedziele ) potem wyjedzie na trasę zrobi 50km DYNAMICZNie czyli 140-180, zgodzimy się że dla 335d co zamyka licznik 140-180 to dynamiczna jazda bo do maxa jeszcze jest sporo zapasu. Potem niech poda nam tą magiczną średnią 7.8, jak zamontuje kamerę przed kierą i nakręci styl jazdy tak jak opisałem wyżej, w sumie każdy "wie" jak on jeździ, z całych 50km po mieście + 50km trasa, i wynik średniej będzie taki magiczny jak twierdzi oddam za ropę + na flaszkę.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i wlasnie o to chodzi ;)

dlatego klocenie sie komu ile pali jest bez sensu ;)

Poniewaz jeden bedzie mial trase przez zakorkowane miasto a drugi autostrada sobie smignie do miasta.

Jeden bedzie jezdzil po miescie w godzinach szczytu, drugi wieczorami dla przyjemnosci...

no i jednemu wyjdzie 15 a drugiemu 10...

 

i tak mozna w nieskonczonosci ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc gdzie to oburzenie jak ktoś powie ze 335d pali w mieście 15 ??, ja po kodowaniu dziquska jak pośmigałem pierwsze kilometry dobrze po mieście i dynamicznie w trasie ( na DS do odcinki bo skrzynia też dostała nowy soft ) ( łącznie koło 8-10km ) to miałem średnią hmmm koło 18-20l/100, nie widzę problemu, żeby prawie taki sam wynik osiągnąć w 335d w takim samym trybem jazdy jak ja zrobiłem, Teraz mam średnią z 270 km 11,8 , z czego pierwsze 75 km to trasa do szczecina, potem kolo 150km po szczecinie ( nie full dynamik ale normalnie jedynie na dłuższych przelotowych przez miasto jechałem w sumie spokojnie no ale tam ograniczenia 50-70km ( i tak jechałem +20 ), potem po paru dniach powrót do domu z czego połowa w korku bo jedzie lud nad morze. A na ukrytym kompie miałem z ostatnich 100km, i trochę ponad 8 i okolice 12-13, jak jeździłem po mieście. Wcześniej zrobiłem 1500km do katowic w 2 storny + u siebie + jakiś szczecin i tu miałem średnią 10.2 bodaj, ale na ukrytym menu miedzy 8.3 a 12-13. Jakby nie kodowanie ( przez neta ) i nie wyzerowanie kompa to pewnie dalej miał bym koło dyszli, ale nie twierdzę, z uporem maniaka, że to auto pali 10 i każdy wie jak jeżdżę.

 

I nie rozumiem, oburzenia jak ktoś pisze, że w mu 335d pali 15 po mieście.

 

Kolega z 1 postu pewnie bawi się kompem i zeruje co rusz i patrzy ile mu pali, a pierwsze km po wyzerowaniu robią DZICZ dla średniego spalania i nie ma problemu mieć tam 15-20 nawet w 2.0d. Wystarczy wyzerować kompa i 15km mocnej jazdy po mieście i mamy kolo 20 na średnim spalaniu, a co dopiero przy takiej jeździe w 335d, a potem przez 85km w miarę dynamicznej trasy, jazdy ze spalaniem chwilowym 6-7-8 , i wątpię, że uda się z tego zrobić poniżej dyszki.

 

 

Pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
maly update, po programie u Grzeska co ciekawe srednie spalanie mi spadlo do 9.7 styl jazdy i drogi jakimi jezdze sie nie zmienily, widac teraz autko ma mniej roboty z ciaganiem nie lekkiego przeciez e61 xdrive, softy oczywiscie najswiezsze juz sa od dawna :twisted: wgralem sobie tylko soft od sportowej skrzynki i czekam tylko az uda mi sie kupic wybierak od sporta :cool2: moze ktos widzial albo ma?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam pytanie: co może być nie tak bo auto za dużo pali jeździłem po mieście delikatnie i 17 to zbyt dużo. Piszecie że jak podeptacie to macie takie wyniki bez problemu. Ja jak zacznę spać to ze 23litry wciąga.

Wiec Proszę o podanie możliwości co jest nie tak a nie klucic się ile komu pali. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no tak czytanie ze zrozumieniem :), inny kolega pisze, że średnio pali 7,9 do 8,8 uwaga ważne SŁOWO "ŚREDNIO" i każdy "wie" jak on jeździ. Więc wybacz ale jak ludziom 2.0 pala w mieście 10 a w trasie 6-7 to średnia wychodzi koło 8-8.5 :), czyli tak jak 335d przy dynamicznej i mocnej jeździe rozumiem.

 

wybacz ale 8-9l średnio w 335d to chyba 90% trasa 10% miasto i to podejrzewam, że nie koniecznie jest MOCNA jazda, to o 1l wyższą średnią mają też ludki w 3.0benzynie.

 

Proponuję, żeby kolega od tych niecałych 8l do niecałych 9, wyzerował licznik średniego spalania, za przeproszeniem po-zapierdalał po mieście 50km bo każdy WIE jak jeździ ( rozumiem, że dobrze wciska bo raczej nie chwalił by się, że jeździ jak emeryt do kościoła w niedziele ) potem wyjedzie na trasę zrobi 50km DYNAMICZNie czyli 140-180, zgodzimy się że dla 335d co zamyka licznik 140-180 to dynamiczna jazda bo do maxa jeszcze jest sporo zapasu. Potem niech poda nam tą magiczną średnią 7.8, jak zamontuje kamerę przed kierą i nakręci styl jazdy tak jak opisałem wyżej, w sumie każdy "wie" jak on jeździ, z całych 50km po mieście + 50km trasa, i wynik średniej będzie taki magiczny jak twierdzi oddam za ropę + na flaszkę.

 

pzdr. Łukasz

 

Wiesz co chyba masz jakiś kompleks a poza tym naucz się najpierw czytać. Ja mam 330d nie 335d i chyba wiem lepiej od ciebie ile moje auto pali. Co do filmików pokazujących styl mojej jazdy to nie mam zamiaru ich umieszczać w necie, żeby komuś coś udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi to wisi czy ktoś uwierzy w średnie spalanie w 330d 305ps w automacie w przedziale(ważne słowo) 7,9 - 8,8 l. Poza tym w 3.0d różnica w spalaniu pomiędzy automatem a manulem jest niewielka.

... i " każdy wie jak właściciel jeździ" tylko zazdrościć :). ...

Nie każdy. Tylko koledzy z forum i poza nim bo pomimo tego że jeżdżę dieslem to takowych posiadam.

Edytowane przez kacpercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie spalanie jest za duże bo te 15l po mieście to przesada nawet jak na 3l diesla z mocą ponad 300KM. Takie spalanie to rozumiem przy ostrej jeździe ale nie tak jak autor pisze tzn. przy delikatnym muskaniu gazu. Rozsądne spalanie powinno być w granicach tych 11-12l jeżeli jest delikatna jazda. Moc tu nie ma znaczenia jak jedziemy delikatnie a w ogóle to po chipie powinna spalać mniej przy takim trybie jazdy. :wink:

Zresetuj kompa w momencie jak będziesz jechał 90-100km/h, utrzymuj taką prędkość przez kilkaset metrów i podaj wynik jaki Ci przeliczył.

@wyspiarz.wolin wiemy, że masz 3l w benzynie i to jest jedyny słuszny wybór ale nie przesadzaj z tym spalaniem. To, że Ty masz wir w baku jak ostro jeździsz a jak delikatnie to pali jak 2.0 diesel to nie znaczy, że każdy musi tak mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem jak robilem taki test to przy 140km/h wychodzilo 10litrow..

Sprawdze dzis i zobacze co pokaze.. musze tez zatankowac by potwierdzic spalanie z kompa i dystrybutora..

Faktem jest ze zmienilem przeplywke na nowa i po kodowaniu pojechalem w trase i bylo PIEKNIE spalanie super.. ale teraz wrocilo do "normy" (wysokiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem, oburzenia jak ktoś pisze, że w mu 335d pali 15 po mieście.

 

Z mojej strony oburzenie bylo jak napisales ze niemozliwe ze 370km 335d srednio pali 10 [co mamy potwierdzone faktami], a nie ze w miescie pali 15 ;)

Dla mnie spalanie jest w ogole nie istotne, niech sobie pali i 30, byle byla frajda z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem, oburzenia jak ktoś pisze, że w mu 335d pali 15 po mieście.

 

.....

Dla mnie spalanie jest w ogole nie istotne, niech sobie pali i 30, byle byla frajda z jazdy ;)

 

bez urazy.. ale to dlatego kolega ma 316 ??

 

i 2 sprawa nie moze diesel palic wiecej niz M3 z tego rocznika przy wyraznie mocniejszym deptaniu w podloge....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a skąd on ma wiedzieć,że Wujekwaldus jeździ M3.Faktycznie jakby ktoś miał 316i i mówił,że spalanie nie jest dla niego istotne to też byłby moim zdaniem mało wiarygodny :) swoją drogą,czy faktycznie nie jest tak,że kolega często zeruje komputer pokładowy?z dystrybutora też wychodzi,że auto pali 15+?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a skąd on ma wiedzieć,że Wujekwaldus jeździ M3.Faktycznie jakby ktoś miał 316i i mówił,że spalanie nie jest dla niego istotne to też byłby moim zdaniem mało wiarygodny :) swoją drogą,czy faktycznie nie jest tak,że kolega często zeruje komputer pokładowy?z dystrybutora też wychodzi,że auto pali 15+?

 

 

wlasnie nie.. po przejechaniu calego baku mam takie wartosci w miescie... a po przejechaniu 1600km moja srednia wyszla 12litrow lecz mialem sporo trasy bo widac to po predkosci.

 

http://imageshack.us/a/img835/9144/0gvn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie zmienisz sobie na KM w idrivie ?? , chyba, że wolisz w milach :)

 

pzdr. Łukasz

 

przyzwyczailem sie w milach i nawet spalanie mam w MPG a nie w litrach, zmienilem by latwiej bylo mi pisac niz samemu przeliczac ;)

Pozdro

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.