Skocz do zawartości

N42B20 dziwny odgłos przy zapłonie po awarii odmy


lysyts

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jako, że jest to mój pierwszy post forum, witam serdecznie wszystkich i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi chociaż trochę pomóc rozwiązać problem z moją Beatką ;)

 

Tak więc jestem od ponad roku szczęśliwym posiadaczem modelu z 2003 roku z silnikiem N42B20, z aktualnym przebiegiem 144 000 (na ile prawdziwy - nie wiem). Jest to oczywiście 2L w benzynie z.... LPG

Od samego początku delikatnie mówiąc dokładam do auta i już prawie prawie jest igła... ale jedna rzecz mnie szczególnie niepokoi.

 

Przez zimę miałem "awarię" odmy, tzn. rano po odpaleniu auta i przejechaniu kilkudziesięciu metrów zaczęło strasznie kopcić, nie powiem myślałem, że to już koniec świata i uszczelka pod głowicą, jednak była to "tylko" odma. Zjadło wtedy jakiś 1L oleju.

Od tamtego czasu, szczególnie kiedy silnik jest zimny, po przekręceniu kluczyka na zapłon, albo zaraz krótko pod odpaleniu auta, słychać dziwny dzwięk. Brzmi mniej więcej jakby (przepraszam za wyrażenie) próbował "pierdnąć" :) Ogólnie taki nieco przerażający odgłos. Nie dzieje się to za każdym razem, jednak bardzo często - spróbuje to nagrać.

 

Odma została oczywiście wymieniona a przewody wyczyszczone (robił to mechanik, choć raczej dobry, widać że się przykłada do roboty, ogólnie jakiś kierowca rajdowy, więc zapaleniec aut).

Przy okazji była też wymieniana uszczelka pod pokrywą zaworów.

Oleju jeszcze nie wymieniałem, może to coś pomoże, może warto też zalać silnik jakimś preparatem czyszczącym? Na bagnecie widać jeszcze odrobine mazi. Silnik zalany jest Mobil Super 3000 tj. 5W30

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

 

----------------------------------------

UPDATE

 

Możliwe, że trzeba ustawić głośniki na full.

 

http://moviemakeronline.com/movie/13071504461933c842bd9e698d87

Edytowane przez lysyts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik MUSI mieć dobrej jakości olej, jak najszybciej zrób płukankę i zalej nowy olej i filtr !

Olej z aprobatą BMW LL04 np. motul 5w30 lub 40 , wymiana co max 15tys

 

Podepnij pod komputer i sprawdź czy są błędy.

 

Opisz ten dźwięk, skąd dochodzi, jak głośny, jak długo i co to znaczy jakby chciał pierdnąć ?

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK olej ostatni raz wymieniałem jakieś 12k temu. Skoro mówisz, że powinienem zmienić na lepszy, to też tak możliwe szybko zrobię.

 

Komputer nie pokazywał żadnych błędów.

 

Odgłos dla mnie jest bardzo wyraźnie słyszalny. Próbowałem to nagrać, ale mikrofon w komórce chyba nie zdaje odpowiednio egzaminu. Podrzucę jutro nagranie koledze z pracy, może uda mu się odrobinę uwypuklić fragment nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety kawałek... ale jakbyś był w okolicach Wrocławia to do mnie już blisko ;)

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w najbliższym czasie raczej się nie wybieram, choć okolice odrobine znam ;)

 

Co do oleju, jaki dokładnie Ty sam używasz i czym najlepiej zrobić płukankę? Nie będę tego robić co prawda sam, ale lepiej się zorientować dokładnie przed pójściem do mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam MOTUL SPECIFIC LL-04 5W40 , a płukałem flushem z liquy molly.

 

Z której części auta ten dźwięk ? Sprawdź czy twoje auto to nie jakiś transformer ?! hehe

 

TO nie jest jakiś wentylator ? np. z nadmuchu?

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to zlokalizować jednak wydaję się znajdować w bliżej nieokreślonym miejscu.

Słychać to raczej z okolic silnika, choć mam wrażenie jakby wyczuwane były lekkie wibracje pod podłogą kierowcy, co wydaje się totalnie bez sensu ;|

Nie jest to potocznie mówiąc "odkurzacz", ani też zawór zwrotny powietrza wtórnego. Jako, że wydaje się pod podłogą, że to jest, to uprzedzając, filtr paliwa był wymieniany i nie wydaje mi się żeby to było to.

Nie wiem co znajduje się w silniku co by mogło wydawać taki dźwięk ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mam dokładnie to samo w 316i z 2004 roku . Absolutnie identyczny dźwięk przy przekręceniu na zapłon lub zaraz po odpaleniu ale nie zawsze . Po za tym dźwiękiem auto jeździ idealnie. Po lekturze forum też zastanawiam się czy to może mieć związek z olejem lub filtrem . Ale tam nic takiego dźwięku raczej nie wydaje bo to idzie jakoś z dołu bardziej . Raz bardziej z przodu , raz bardziej z okolic środka ale zawsze jakoś z dołu . Pomyślałem o oleju ponieważ w domu auto stoi przodem lekko w dół i reguły po nocy jest ten dzwięk . Może gdzieś spływa . Pod pracą stoi na równym i tam praktycznie się nie pojawia . Zauważyłem jednak pewną rzecz albo mi się wydaje . Mianowicie ostatnio zacząłem ja po mieście i w trasie często podkręcać dosyć wysoko po obrotach . I mam wrażenie że dźwięk ten pojawia się zdecydowanie rzadziej .Akurat muszę wymienić olej to zaleję czymś innym . Myślę o Castrol Professional LL 5w40 . Jak coś nowego odkryjecie to piszcie. Ja jak dojdę co to to dam znać.

 

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie tu wydaje że trochę owijacie w bawełnę i i wstyd wam sie przyznać że to wasza Bunia do Was wzdycha w stylu : Ooo... nareszcie mnie dotykasz ;-)

A tak na serio po przekręceniu a jeszcze przed zakręceniem rozrusznika to zazwyczaj pompa paliwowa daje znaki i w niektórych samochodach rusza wentylator i na nim się może zdarzyć odgłos, ale nie pamiętam jak to jest w BMW.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.