Skocz do zawartości

[e61] inteligentna klema / akumulator


braszek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Mam problem ze swoją e61 z 2006 520d. Auto nie odpala w przypadkowych sytuacjach. Czasami zatrzymam sie po trasie 200km na 5 min w sklepie i nie moge juz ruszyc. Czasami taka sytuacja jest po nocy w garazu. Za kazdym razem pomaga podlaczenie na 2 min zewnetrznego akumulatora i samochod odpala (i dalej przez nastepny np tydzien auto jezdzi bez problemu).

Dwóch mechanikow i dwie diagnozy:

- jeden twierdzi ze to na 100% akumulator

- drugi twierdzi ze go sprawdzil i aku jest ok, natomiast zapalaja sie bledy inteligentnego sterownika akumulatora

 

Nie chce wywalac pieniedzy w bloto. Bylbym wdzieczny za porade co zrobic (ew. jak znacie jakiegos elektryka od BMW w okolicach Płocka to bede wdzieczny).

Wczoraj auto nie odpalilo po dlugiej trasie, sprawdzilismy miernikiem ładowanie - 14V, sam akumulator dawał 11V z hakiem. Po podpieciu zewnetrznego zasialania - wowczas napiecie bylo 12V auto odpaliło.

 

Nie wiem czy to ma zwiazek ze sprawa, ale w trakcie jazdy zdarzylo mi sie kilka razy w przeciagu roku, ze auto gasło (zapalala sie na chwile pomaranczowa kontorlka silnika). Jak jechalem na biegu to samochod sam odpalal, czasami zdarzylo sie przy zmianie biegu i wowczas musialem 3-4 razy probowac go odpalic i dalej samochod jezdzil jakby nigdy nic.

 

Dzieki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator po zgaszeniu silnika powinien mieć ~12,5-12,8 V jeśli Twój ma 11 to nadaje się tylko do wymiany. Co do IBS to podłącz kompa i sprawdź czy są jakieś błędy/ewetualnie odepnij kabelek z niebieską wtyczką od IBS, pojeździj trochę i obserwuj czy coś się zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.