Skocz do zawartości

Po wymianie oleju skrzynia zaczeła szarpać.


wyplosz1484

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem auto do mechanika na wymianę oleju w skrzyni biegów. (automat z steptroniciem) wszystko było ok płynnie biegi się zmieniały itp. Dzisiaj odebrałem auto i już nie jest ok. Przy ruszaniu i normalnej jeździe nic się nie dzieje ale w momencie hamowania np. przed progiem zwalniającym skrzynia tak jakby nie redukowała biegu i po przejechaniu tego progu w momencie dodania gazu czuć mocne szarpnięcie i dopiero auto zaczyna przyśpieszać. Drugi problem to bieg wsteczny. Ustawiam drążek na R i raz łapie tak jak powinien a raz nawet kilka sekund opóźnienia, po czym szarpniecie i dopiero rusza. Mam takie pytanie ile oleju wchodzi do takiej skrzyni (728i 98r. dokładnego modelu skrzyni nie znam) bo podobno spuścili 5L a wlał 6L. I drugie pytanie czy jest jakaś procedura wymiany oleju w takiej skrzyni biegów i czy mechanik mógł coś spierdzielić? Dodam że przebieg auta nie zmienił się zbytnio w czasie pobytu u mechanika, więc raczej nie jeździł nikt tym autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest metoda statyczna i dynamiczna. Powinno się wymienić metodą dynamiczną czyli na odpalonym silniku i rozgrzanym oleju do kilkudziesięciu st (nie wiem dokładnie ile) I w tym czasie wymienia się olej. Taką wymianę dobrze robić u kogoś kto zajmuje się tylko i wyłącznie skrzyniami i dobrze jeszcze by było BMW bo wiele ludzi miało problemy. Poczytaj na forach o wymianie oleju metodą dynamiczną. Wtedy dowiesz się więcej, bo ja sam piszę to co czytałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wlali 6l to oznacza ze wymiana odbyla sie statycznie.Zasadniczo spoko dla skrzyni ktora jest w pelni sprawna, ale tak powinno sie dynamicznie. Tylko tez jest olbrzymia roznica w kosztach :D wymiana oleju dynamicznie w lodzi to wydatek 1200-1400zl, a statycznie 500zl. No i trzeba ogarnietego mechanika od skrzyni bo przy wymianie dynamicznej mozna sobie zrobic kuku, duze kuku dla portfela :P

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Opisałem wcześniej problem po wymianie oleju, jednak okazało się, że to nie koniec .Wyskoczył mi nagły wyjazd służbowy i po zrobieniu jednorazowo ~ 400km pokazał mi się na wyświetlaczu błąd skrzyni biegów "Getriebenotprogramm" (na trybie awaryjnym była tylko 4 i nie działała manualna zmiana biegów) Przed wyjazdem zadzwoniłem do mechanika który zaświadczył, że śmiało mogę jechać i nic się nie powinno wydarzyć. Po wyskoczeniu mi błędu zadzwoniłem ponownie i już rozmowa nie była taka miła z mojej strony. Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu błąd zniknął. Ale to jeszcze nie koniec! Wracając z powrotem błąd się nie pokazał ponownie, skrzynia dalej szarpała (ale biegi się zmieniały może nie do końca prawidłowo ale dało się w miarę normalnie jechać) do tego na 3 i 4 biegu zaczęła wyć! To jakaś masakra. Jutro jestem umówiony z tym mechaniorem. Ma wszystko posprawdzać i zaoferował się że coś z tym zrobi na jego koszt. Jestem rozczarowany trochę tym wszystkim bo warsztat tego gościa ma dosyć dobra opinię. Obiekt doposażony, diagnostyka, blacharka, mechanika, przeglądy itp. Z kim nie rozmawiałem, wszyscy zadowoleni z jego usług.

 

 

 

ps. Nie miałem wyjścia musiałem jakoś pojechać. Praca to praca a żyć za coś trzeba. (to tak dla tych co się zaraz przyczepia że nie powinienem auta używać w takiej sytuacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po 18 jadę po auto. napisze co i jak.

 

 

 

***********

 

 

Odebrałem auto. Nie miałem czasu za bardzo jeździć ale wygląda na to że jest ok. Nie bardzo wiem co zrobili bo nie było tego mechaniora co to robił a potem poprawiał tylko właściciel był. Jeszcze na koniec się z nim pokłóciłem delikatnie. Jak odstawiałem auto to powiedział że posprawdza olej, podłączy pod kompa itp. no i pomogło. Macie jakieś sugestie co mógł nawyrabiać przez 2 dni gdy miał auto i czy to nie będzie tymczasowa poprawa (coś zrobił na chwilę żeby później nie było na niego)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.