Skocz do zawartości

wycieraczki BMW 120d - problem, samoczynnie chodzą


beemka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam bmw e87 120d 163KM z 2006 roku.

W czasie jazdy chcąc oczyscić szybę, spryskałem szybę i włączylem wycieraczki.

I już tak zostalo. Przednie i tylna wycieraczka włączyły się i w żaden sposób nie mogę ich wyłączyć. Sprawdzalem bezpieczniki (pierwsze co mi przyszlo do głowy) ale wszystkie dobre. Nawet po wyłączeniu samochodu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki dalej "chodziły". Dopiero po odłączeniu akumulatora oczywiście przestało. W czym problem? Co to może być? Dodatkowo pojawił sie dziwny komunikat przy prędkościomierzu - drzwi z szybą i przy tym wykrzynik.

Dziwna sprawa co najmniej. Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Jest to jakiś trop. Ojciec miał kiedyś chyba podobny problem w e90, niestety jemu wymienili cały moduł. Ja opierając się na innych tematach na forum zacząłem od wymiany przekaźnika, który powodował wcześniej zawieszanie się automatycznego trybu wycieraczek. Przekaźnik po sprawdzeniu faktycznie był uszkodzony, ale włożenie sprawnego nie pomaga, wycieraczki dalej działają nawet po wyłączeniu i zamknięciu samochodu. Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że jest jeszcze drugi przekaźnik, który też może być za to odpowiedzialny, tylko nie wiem który to. Rozumiem, że w Twoim przypadku ktoś po prostu podpiął się z komputerem do samochodu, wgrał nowy firmware/zresetował moduł i pomogło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.