Skocz do zawartości

[e8x] Kwestia gwarancji auta-kiedy ją tracę?


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

interesuje mnie kwestia tego jak to właściwie jest z tą gwarancją auta. Czy zaniechanie serwisu -a konkretniej-jego opóźnienie-np wymiana klocków hamulcowych 1000-2000 km po wskazaniu komputera powoduje wygaśnięcie gwarancji na CAŁE auto czy "tylko" na sprawność układu hamulcowego. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Pozdrawiam-M

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 to jest chyba jeszcze w tolerancji. Oczywiście tracisz Ew. Tylko na hamulce

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem trochę aby sie zorientować i uaktualnic swoja wiedze na temat przysługujących mi praw ;)

Okazuje sie,że po pierwsze nie musze wcale przeglądów robić w ASO (nawet gdy auto jest na gwarancji), ani nie musze uzywac do tego oryginalnych części. Wystarczy,że będzie to zrobione w "oficjalnym" zakładzie naprawczym (np. u Pana Piotrusia, który ma "Mechanike Pojazdową" ). Jedyne co musze w trakcie gwarancji,i to nie budzi moich zastrzeżeń-to robić naprawy gwarancyjne w ASO i to z użyciem części, które ASO wybierze. Ale to mi wisi skoro nie płacę za to :)

 

Tak czy siak i tak jadę do ASO z klockami hamulcowymi-o naiwności :duh:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dlatego,że to już moja 3cia "jedynka" i wypraktykowałem,że takie auto jest względnie łatwo sprzedać gdy są wpisy z ASO. Ma to znaczenie gdy szuka się chętnego na to auto ;) Sam mając do wyboru 2 auta w podobnej cenie,z podobnym wyposażeniem, etc-wybrałbym to, które było serwisowane w ASO. Mimo,że pewnie faktycznie nie różnią się przeglądy robione w ASO i poza nim (w ASO są droższe). No ale taka polska natura-lubimy kupowac sobie spokojne sumienie ;)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jak byś podsumował kwotę zaoszczędzoną na serwisach poza ASO to nie opłacało by się i tak auta wystawić trochę taniej żeby znalazł się kupiec.

W zasadzie po każdej wymianie w jakimś innym warsztacie także możesz poprosić o podbicie pieczątki itp.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Mlody-to jest argument,i to konkretny. Tyle,że na przestrzeni lat te opłaty "giną"-nie są aż tak bolesne. A kasujesz za sprzedawane auto jednak jednorazowo jakąś kwotę-i wtedy lepiej dostać więcej aniżeli mniej ;)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałam w jaki sposób serwisować maleństwo, bo do końca było serwisowane w ASO. Niestety ASO ma troszkę przegięte te ceny (w porównaniu np. do VW, którym wcześniej jeździłam i było właśnie w ASO serwisowane), więc założyłam piękną teczuszkę podpisaną "BMW" i tam składuje wszelkie rachunki/faktury/paragony za części/obsługę mojej jedynki. Widać jak na dłoni co, kiedy i jak, więc... :) Co do sprzedaży - nie planuję, ale wiem, że ktoś naprawdę musi chcieć jeździć jedynką, żeby ją kupić. To nie Gofer, czy Astra, fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak-kupi "jedynkę" tylko ktos kto szuka "jedynki",nie ma mowy o przypadku w tej kwestii. Ale zaręczam,że odzew zawsze był gigantyczny,a jakby co to w ASO wezmą w komis i zejdzie też bardzo szybko (patrz: mój komentarz o kupowaniu spokojnego sumienia przez Polaka ;)

A czasy teczek sądziłem,że minęły ;) Ale przy okazji -bardzo dobry pomysł ze zbieraniem wszystkich rachunków-porządek musi byc :cool2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.